plocha
URSUS
BETA URSUS Orienteering
URSUS

Novinky

26.02.2016 Máme nové webové stránky. Od tohoto okamžiku již veškeré novinky pouze na nich.
22.11.2015 Oddílový přebor je za námi, jsou tu výsledky a mezičasy. U mezičasů uvidíte v kategoriích A a B, jak to bylo rozděleno, ale každý si své vlastní mezičasy najde :) Honza.
Díky Oldovi jsou i fotky.
18.11.2015 Koukněte na pokyny oddílového přeboru a plánek centra.
05.11.2015 Koukněte na rozpis oddílového přeboru!
04.11.2015 Závodem u Konic byla završena Jihomoravská liga 2015. V D10N zvítězila Lucka a v H10N zvítězil Kuba, v této kategorii skončil ještě na 4.místě Max. Na 6. místě v H45 se umístil Pavel a 8.místo v H55 obsadil Laďa.
V sobotu 24.10. uspořádala Chrást v Toulovcových maštalích další \ Ligu Vysočiny. Při závodě se zavítalo i do jižní části Toulovcových maštalí, takže spolu s dobrým počasím se jednalo o příjemný zážitek. Místo na bedně zaznamenal v H21D Patrik,když skončil na 2.místě.
Ve středu 28.10. proběhl poslední závod Jihomoravské ligy v Jesenci u Konice za pořadatelství KOB Konice. Za zmínku stojí double Kuby(1.místo) a Lucky (2.místo) v kategorii HD10N.
Posledním moravským oficiálním závodem byl tradiční Poslední kufr, tentokráte v Hlubočkách za pořadatelství UOL. Lepší umístění zaznamenala Irana, když v D45C obsadila 11.místo.
19.10.2015 V sobotu se v Uhřicích uskutečnila další Jihomoravská liga. Naši zástupci vybojovali tři první místa, Lucka v D10N, Kuba v H10N a Honza v kategotii příchozích. Druhé místo v H21D obsadil Patrik. Nedaleko Vodňan se uskutečnil již 41.ročník Vodňanského kapra. Nejlepší výsledek zaznamenal Šimon, který obsadil v H18 2.místo.
14.10.2015 O víkendu proběhlo ve Vracově Mistrovství a Veteraniáda štafet a klubů. Běželo se v rovinatém terénu, místy byly duny, místy hustníky. V sobotu v hlavních kategoriích zvítězili ženy ZBM a muži PHK. V neděli pak doble slavili v Pardubicích, když zvítězili jak v dorostu, tak v dospělých. Naše účast byla symbolická, za zaznamenání stojí 6 .místo štafety v MIXech ve složení Paflík, Honza a Pája. Záznam TV-přenosu najdete zde.
Koncem září se uskutečnilo v okolí Klepáčova a Skřítku M-ČR a Veteraniáda na klasice. Velkou gratulaci si zaslouží Virág, která obsadila v D20 výborné 3.místo. Zavody proběhly v horském, kopcovitém terénu, místy bylo docela dost trávy a borůvčí. Nedělní finále kvalitou tratí výrazně překonalo sobotní kvalifikaci. Dalším náš velmi dobrý výsledek zaznamenala Réka, která v D16 skončila na 8.místě. V hlavních kategoriích zvítězila Denisa Kosová (PHK) a Baptiste Rollier běžící za PHK.
28.08.2015 Je před námi poslední prázdninový víkend. Nedaleko Svitav proběhne Cena východních Čech a část mládeže jede na soustředění do jižních Čech. V termínu 13.-16.8. proběhl další ročník Grand Prix Silesie s centrem u Vidnavy. I přes zrušené Rumcajsovy míle pořadatelé z POBO moc dalších závodníků nepřilákali a tak za již příjemnějšího počasí se závodů zúčastnilo necelých 500 závodníků. Terény kolem Vidnavy jsou zajímavé, ale probírka lesa dělá své a lesy se začínají stále více zelenat. Martin se v H35B umístil na 2.místě,, 4.místa obsadili Iva v D40B a Laďa v H55B.
Minulý víkend se Olda s Irenou zúčastnili závodů o Velkou cenu Pomořanska v Gdaňsku a Sobieszovu na pobřeží Baltského moře. V pátek absolvovali krásný sprint v ulicích Starého města v Gdaňsku, plného turistů, obdivujících historické stavby, nábřeží,  zákoutí a uličky, kudy vedly trasy po asfaltu, dlažebních kostkách i trávě parčíků mezi mnoha zídkami a ploty. Závody byly tříetapové s handicapem a další dvě etapy se běžely v lesíku na pobřeží Baltského moře u Sobieszova asi 15 km od Gdaňska v nových terénech borovicového lesíka, většinou velmi dobře průběžného, s dostatkem cest, místy strmých svahů, dosahujících až 25 metrů a velkým množství jam po kopání jantaru. Možnost poměrně rychlého běhu ale vyžadovala značnou přesnost při mapování. Irena byla úspěšná a celkově skončila na třetím místě v D50, Olda byl devátý v kategorii M60.
11.08.2015 V neděli skončil již 20.ročník Bohemia Orienteering, který se letos uskutečnil v prostorů Hamru na Jezeře a Stráže pod Ralskem. Pořadatele z Nového Boru připravili pro více než 1 500 závodníků velmi pěkné závody v zajímavých terénech (možná to chtělo trochu více skal). Vlna veder, která zasáhla Česko prověřila jak závodníky, tak pořadatele. V hlavních kategoriích zvítězili Jana Valešová (PHK) a Théo Fleurent z Francie. A jak naši zástupci? Maté měl velmi dobře rozběhnutu kategorii H18A, bohužel ve 4.E narazil špatnou kontrolu. Pavel ml. obsadil v H20A 10.místo, Pavel zvítězil v H50B. Ve vloženém mikrosprintu po 4.etapě vyhrál Pavel ml. kategorii H20A.
04.08.2015 V okolí Delnice proběhla Croatia open 2015, letos poznamenaná konkurencí ostatních závodů. Jednotlivé etapy, kromě sprintu na Krku, probíhaly v krasovém terénu, který byl navíc stížen množstvím popadaných stromů a větví, místy i trávy a ostružiní. Běhalo se v příjemném chladném počasí, v pátek to bylo skoro na rukavice. Druhé místo obsadil v M18 Patrik, v M20 zvítězil Maté, Pavel obsadil 3.místo. V M50 obsadil Pavel místo 5. Martině se ve W16 podařilo ve třetí etapě vynechat předsběrku ....
29.07.2015 V neděli skončil již 7.ročník Advanta cupu, který se letos uskutečnil v atraktivním okolí Teplic nad Metují a Adršpachu. Pořadatelé z KOB Dobruška připravili pohodové závody ve velmi zajímavých terénech, škoda jen že trochu více zlobilo vyčítání ... Nejpěknější byly druhá a třetí etapa, které se běžely ve skalách u Adršbachu na mapách v pětce. V hlavních kategoriích zvítězili Jedličková (SHK) a Semík (KAM). Z našich zástupců zvítězili Martin v H325B a Pavel v H45B, těsně pod bednou na čtvrtém místě se umístil Patrik v H18.
14.07.2015 O víkendu proběhl již 22.ročník H.S.H Vysočina cup 2015. Pořadatelé z SK Chrást připravili v okolí Milov pěkné a docela těžké závody, které daly více než tisícovce závodníků určitě zabrat. Co by se dalo vytknout, tak byl zbytečný přespolák v závěru druhé etapy a záměna dvou kontrol v etapě třetí, která postihla 4 kategorie. Naše účast zde byla docela početná a i nějaký ten drobný úspěch jsme sklidili ... Laďa v H60C a Pavel v H50C obsadili druhá místa, Martina v D16B a Max v HDR skončili na 4.místě. Na pomyslnou velkou bednu dosáhla i Lucka v D10N, když obsadila 5.místo.
08.07.2015 Prázdniny jsou zde a s nimi i letní vícedenní. Prvními závody byla letos Cena střední Moravy, která měla centrum závodů v Biskupicích. Pořadatelé z KOB Konice se s nabízenými terény nakonec vypořádali docela dobře. Pěkný sprint v Jevíčku, třetí etapa u Drválovic s pískovcovými skalkami, zbývající etapy z centra v kopcích na mapě z loňského akademického MS - to vše za velkého tepla. Našim nejlepším výsledkem bylo vítězství Šimona v kategorii P.
01.07.2015 Předposlední červnový víkend proběhl nad Jáchymovem vrcholný závod jarní sezóny M-ČR a Veteraniáda ČR na krátké trati. Pořadatelé z Ekonomu Praha zvolili zajímavé terény Krušných hor, které byly poznamenány těžbou nerostných surovin, jak v době dávné, tak v době nedávné. Centrum závodů bylo situováno do prostoru bývalého dolu Eduard. Víkend začal v pátek v podvečer modelovým závodem ve sprintu. V D18 zvítězila Martina, v H18 obsadil Patrik 2.místo. V sobotu to již bylo naostro - běžela se kvalifikace. Běželo se ve svažitém terénu, místy bylo docela dost trávy - nevýhoda dříve startujících, trochu podceněná karanténa. Do A-finále postoupil pouze Pavel P. v H20, Patrikovi (H18) unikl postup o místo, do B-finále se pak ještě postoupili Pavel Z. (H20) a Michal (H18), zklamáním bylo až C-finále Martiny.
Nedělní finále se běželo v plošším terénu, kde bylo docela dost děr a kup, hlavní kategorie, které měly veřejnou kontrolu, pak měly ne moc těžký závěr závodu severně od centra. V hlavních kategoriích zvítězili Dana Šafka Brožková a Vojta Král. V H20 obsadil Pavel P. 14.místo a Pavel Z. 21.místo., v D16 skončila Martina na 39.místě a v H18 obsadil Michal celkové 30.místo a Simon s Pepou obsadili 46. a 47.místo. Ve veteránských kategoriích se nejlépe umístil Pavel, když v kategorii H50 obsadil 13.místo.
Poslední červnový víkend uspořádali Hanáci závody u Plumlova. Irena s Oldem obsadili ve svých kategoriích shodně 11.místa.
18.06.2015 Víkend začal již v pátek v podvečer Oblastním mistrovstvím štafet nedaleko Horákovské myslivny. Štafeta dorostenců ve složení Michal, Dan a Patrik zvítězila v kategorii H18, V D18 jsme obsadili 3.místo a v až H21 7.místo.
V sobotu uspořádal Spartak Adamov v Olomoučanech Mistrovství oblasti na klasické trati. Závodníky čekal kopcovitý terén, místy pěkně zabušený a pohodě nepřispělo i velké teplo. V H45 obsadil Petr 2.místo, na 3.místě skončili Lucka v D10N (první samostatný závod) a Patrik v H18. Těsně pod bednou skončila Martina v D18.
Své zástupce jsme měli i na závodě Ligy Vysočiny v Sedle u Číměře. Druhé místo v H18 obsadil Šimon.
13.06.2015 Vítězství Martiny v barvách Gymnázia Ivančice v celostátním finále Přeboru škol v orientačním běhu v Ostravě. Běželo se v centru Ostravy v Komenského sadech. Tratě byly až příliš jednoduché, byl to tak trochu přespolák ..., v organizaci to lehce skřípalo. Martina zvítězila v kategorii D9, u ostatních to už tak příliš slavné nebylo.
10.06.2015 Víkendové závody (žebříčky A + B-Morava) u Štěměchů byly ve znamení horka. Terén vysočinský s docela těžkou podložkou, místy kamenitá podložka, hustníků přiměřeně, vody trochu méně a především horko. Tratě zajímavé, o čem se diskutovalo, tak byla klasifikace některých porostů - možná to chtělo chvílemi přidat trochu zelené. V sobotu zaznamenal naše nejhodnotnější umístění Pavel P. v H20A, když obsadil 6.místo. V H18B skončil Michal na 2. místě a Šimon obsadil 3. místo. V neděli na krátké si Pavel v H20A o jedno místo polepšil a Dan v H18B skončil na 2.místě.
08.06.2015 Začátkem měsíce proběhlo ve Krakówě M-Polska ve sprintu a v neděli na krátké trati. Výsledky, mapy a další info k závodům je zde. Závodů se účastnili Irča, Olda a Jura. Nehodnotnější výsledek v dresu Expres Czech Team zaznamenal Jura ve sprintu, když obsadil v M55 12.místo.
02.06.2015 O víkendu proběhla tradiční trojkombinace - 2x Český pohár štafet a 1x ŽA sprint v Kroučové a Žatci. Sobotní štafety jsme neobsadili, ve sprintu skončili v H20A Pavel P. na 14. místě a Pavel Z. na místě 18. Nedělní štafety ve složení Pavel Z., Honza a Pavel P. se moc nepovedly, ale nějaké body do poháru by být měly - výsledky však prozatím nejsou k dizpocici.
28.05.2015 O víkendu proběhlo ve Valašském Meziříčí M-ČR a Veteraniáda ve sprintu a sprintových štafetách. Pořadatelé z ASU použili pro ztížení tratí umělé zábrany, které docela dost závodníků nachytaly na hruškách. Organizace klapala, tratě zajímavé, závody dramatické ... Co bylo podceněné, tak byla sobotní karanténa. Vítězi v hlavních kategoriích se stali Denisa Kosová (PHK) a Adam Chloupek (ZBM). A jak jsme dopadli my ? V D16 obsadila Martina pěkné 10.místo. Patrik v H18 skončil na 18.místě a Pavlové v H20 se umístili na 20. a 22.místě. Ve Veteraniádě obsadil Pavel 9.místo v H50 a 11. místa Irena v D50 a Jura v H55. V nedělních štafetách jak v dorostu, tak dospělých zvítězila SK Praga.
Minulý týden uspořadala SK Praga v Albrechticích u Sušice dva A-čkové závody. V sobotu se běžela pěkná a zajímavá krátká trať, nedělní klasika za sobotou zaostala. Nejhodnotnějším našim umístěním bylo nedělní 15.místo Pavla v H20A. Více najdete zde. Morava se setkala na Visalajích, kde za pořadatelství Baníku Ostrava proběhlo 2. a 3.kolo Žebříčku B-Morava. Běželo se v horském kopcovitém terénu, škoda jen že nedělní klasika se běžela v čistém lese.V sobotu obsadila v D16B Martina 3.místo, v neděli to vylepšila na 2.místo. V neděli pak 3.místo obsadil Dan v H18B.
21.05.2015 V pátek 8.5. jsme uspořádali v Rosicích dva závody ve sprintu. Závody proběhly za příjemného jarního počasí za účasti 553 závodníků v obou závodech. Souběžně z odpoledním závodem proběhla i akce pro veřejnost - Rosice sportují za účasti 32 účastníků.
V sobotu 2.května se uskutečnil další závod Jihomoravské ligy v Karolíně za pořadatelství RBK. V kategorii D18 zvítězila Martina. V H18 se na 1.místě umístil Michal před Danem. Druhé místo v H45 zaznamenal Pavel.
V Ctětíně se rozběhl Žebříček B-Čechy. LPU uspořádala v sobotu klasiku a v neděli krátkou trať. Nejlepší výsledek z našich zástupců zaznamenal v sobotu Honza, který v H21B obsadil 11.místo.
07.05.2015 Informace o našem závodě se objevily i ve Zpravodaji Rosicka 05/2015 a Portálu cestovního ruch - Jižní Morava.
30.04.2015 O víkendu proběhlo v okolí Bukovinky za pořadatelství ZBM M-ČR a Veteraniáda v nočním OB. Běželo se v náročném terénu, docela dost nepořádku pod nohama, místy skály a suťoviska. Pořadatelé dali více než 350 závodníkům docela zabrat. V hlavních kategoriích zvítězili Michaela Omová (TUR) a Jan Procházka (PGP). Pěkný výsledek zaznamenala Martina v D16, když skončila na 11. místě. Ostatní naši zástupci moc nezářili. Náročný víkend v Bukovince byl zahájen dopoledne Mistrovstvím JmO na krátké trati. V H18 zvítězil Dan před Pepou. Druhá místa zaznamenali i Martina v D16 a Pavel v H45. Nedělní Český pohár štafet pak zakončil povedený víkend. Naše výsledky nic moc. Vysočina měla v sobotu Ligu Vysočiny v Leštině u Skály. V H18 zvítězil Šimon.
Trocha výsledkového servisu z minulých dní. 28.3. uspořádala Tesla 1. Jihomoravskou ligu v Soběšicích. V D18 obsadila Martina 3.místo. V H18 skončil Patrik na 2.místě a Michal 3. Honza v H35 a Pavel v H45 obsadili shodně 2.místa.
Ve stený den začala i Liga Vysočiny dvojzávodem ve Skutči. Šimon obsadil v H18 2.místo.
O velikonocích jsme absolvovali Velikonoce ve skalách v okolí Doksů, spojené s malým soustředěním. Pavel zvítězil v H50B, Martina v D16 obsadila 8.místo a Patrik v H18 13.místo.
Víkend 11.-12.4. byl ve znamení sprintů. V sobotu proběhlo Mistrovství JmO ve sprintu v Kuřimi. V D16 zvítězila Martina a spolu s Patrikem , který v H18 obsadil 2.místo, si vybojovali postup na M-ČR ve sprintu. Na druhém místě skončil i Pavel v H45. V neděli pak oblastní mistrovství JčO v Českých Budějovicích. V H45 zvítězil Pavel, na 2.místech skončili Irena v D45 a Olda v H55. V H21 obsadil Patrik 3.místo a Pavel místo 4. V sobotu na OblŽ Zlínské oblasti ve Zlině běželi Iva, která skončila 4. a Martin, který vyhrál H35. Další Liga Vysočiny proběhla v Bohdalci. Irena v D45 obsadila 9.místo. Minulý víkend (18.-19.4.) proběhlo za pořadatelství VBM Mistrovství Moravy v okolí Automotodromu. Na sobotní klasice obsadil Pavel v H50B 5.místo a Martina v D16B 7.místo. V nedělních štafetách pak dopadli lépe kluci v H18, kteří obsadili 11.místo. V sobotu odpoledne ještě Olda s Irenou zavítali do Salavic na další závod Ligy Vysočiny. \
23.03.2015 Mládež měla o víkendu soustředění spolu s SCM Hanácké oblasti v Borském Mikuláši. Více o akci najdete časem zde.
Olda s Irenou se účastnili Jarního poháru, který měl centrum na Bělečském mlýnu. V početné konkurenci obsadila Irena v D45B 14.místo a Olda v H55B místo 15.
18.03.2015 V sobotu začala prvním rankingovým závodem Jarní skály oficiální sezóna OB. Letos se běželo v části lesa jižně od hradu Kost. a měli jsme tam své zástupce - Irču a Oldu.
V neděli Adamna cup ukončil letošní ročník Sanasport zimní ligy. Velmi pěkný závod proběhl v prostoru kolejí a areálu VUT pod Palackého vrchem za účasti 286 závodníků. Z našich zástupců se nejlépe umístil Patrik na 30.místě.
Trocha čísel z předchozích závodů : V sobotu 7.3. proběhl v Modřicích 8.závod Brněnského běžeckého poháru - Modřický pohár. Patrik obsadil v kratším hlavním závodě celkové 31.místo a Martina 46.místo, když v dorostenkách obsadila 2.místo. V celkovém pořadí je před posledním závodem Martina na 3.místě.
V neděli 8.3. se v Praze uskutečnila Praga Magica. Závod po Starém městě, Malé straně a Petříně se běžel jako závod s volným pořadím kontrol. Jak dopadli naši zástupci stále nevíme, neb se ještě výsledky neobjevily.
Na přelomu března jsme zavítali do Maďarska na Juniper Open. Naše malá výprava se neztratila. Martina a Patrik vyhráli své kategorie. Michal skončil na 3.místě a Pavlové brali brambory.
V sobotu 21.února proběhl nad Lužánkami O-mikron. V kategorii H obsadil Pavel 2.místo, v kategorii D skončila Martina na 9.místě.
V neděli 15.2. se uskutečnil ve Slatině Onos Cup 2015. Na 12.místě jsme zaznamenali našeho nejlepšího zástupce - Pavla.
Víkend 7. a 8. 2. byl opět kombinací sobotní Brněnské zimní ligy a nedělní OB ligy. V sobotu v Ráječku to bylo bez naší účasti. V neděli na Papouščím přeletu v Komárově to bylo už lepší. Pavel skončil na 3.místě a i další zabojovali s nástrahami zasněžené trati.
03.02.2015 4.6. a 5.6. 2016 budeme v Ivančicích a okolí pořádat dva závody Českého poháru - Sdělení sekce OB 2/2015 zde.
V neděli 25.ledna proběhl na Hádech 4.ročník Návratu ke kořenům. Hroudys připravil na skoro 30 let staré mapě Přední Hády zajímavý skorelauf. Škoda jen, že přes noc napadl sníh a místy to ke konci byla už jen stopovaná. Pavel obsadil v kategorii H druhé místo, Martina skončila v D-čku na 8.místě.
19.01.2015 V sobotu jsme významným dílem podíleli na akci Radostice sportují. Dopoledne proběhl 6.závod BBP - Radostická nerezová desítka a odpoledne 3. závod OB ligy - Radostický sprint. Závody proběhly v pohodové atmosféře, za podmračeného počasí s příjemnou teplotou okolo + 6 C. Slibovaný déšť přišel až odpoledne na balení. Radostické nerezové desítky se účastnilo celkem 584 účastníků. Na kratší 4,6 km dlouhé trati skončil Pavel P. na 8.místě, Patrik 23. a Martina obsadila 45.místo. Na delší 10,5 km trati obsadil Pavel Z. pěkné 32.místo. V průběžném pořadí vede Martina pořadí dorostenek a Patrik je na místě 3. Odpoledního závodu ve sprintu se účastnilo 139 závodníků ve 4 kategoriích a v rámci akce Dny orientace v přírodě vyrazilo na jednoduchou trať pro začátečníky celkem 57 zájemců. Organizace závodu byla přiměřená zimní lize, Honzovy tratě se líbily a věříme, že závodníci odjížděli spokojeni. V kategorii D obsadila Martina 7.místo a Michal v kategorii H skončil na 31.místě.
V neděli 11.ledna se uskutečnil 2.závod SANASPORT BZL - Hruška Cup na Kraví hoře. V kategorii D zvítězila Eva Kabátová, Martina obsadila 17.místo, v kategorii H zvítězil Ondra Novotný, Pavel skončil 16., Patrik 28. Michal 69. a Pavel st. na 75.místě.
08.01.2015 Ještě trochu výsledků z přelomu roku. V sobotu 20.12. se uskutečnil Vánoční Magnus Cup v prostoru Červeného kopce. V ženách skončila Martina na 4.místě, v mužích Pavel na 3.místě.
Olda s Irenou jeli do Radíkova na 5.závod Hanácké zimní ligy. Lépe se umístil Olda, když v H50 obsadil 12.místo.
Na Štěpána proběhl 4.závod BBP v Syrovicích. Na trati 5 km obsadil Pavel P. 10.místo, Patrik 46. a Martina 68.místo (v dorostenkách skončila 4.) Na desítce obsadil Pavel Z. 29.místo.
Na Silvestra se v Novém Lískovci uskutečnil již 36.ročník Silvestrovského běhu. Na organizaci se podílel Honza a Patrik v dorostencích obsadil 2.místo.
Již 3.ledna proběhl další závod BBP v Kuřimi. Na zasněžené a lehce zledovatělé trati obsadil Pavel 7.místo, Patrik 27.místo a Martina 39. místo (v dorostenkách skončila 2.). V průběžném pořadí po 5.závodech vede Martina pořadí dorostenek a Patrik je na 3.místě v dorostencích.
06.01.2015 Irena s Oldou zakončili sezonu orientačního běhu 2014  až v posledním prosincovém týdnu na tradičních závodech Sylvester5d ve vlámské Belgii. Závodů  se zúčastnili již potřetí.  Centrum závodů bylo tentokrát v Leopoldsburgu, kde se běžela poslední etapa, jinak se běhalo u holandského Eindhovenu,  v Lichtaartu,  v Hechtelu  a u Lanakenu.  Stejně jako v minulých letech vládla na závodech příjemná atmosféra a přátelské prostředí mezi pěti kluby, které se střídaly v pořádání jednotlivých etap, i mezi závodníky. Oproti minulým letům ale letos překvapilo počasí a studená západní fronta se projevila v druhé etapě vytrvalým studeným deštěm se sněhem, který přešel v průběhu noci  ve sněhovou vánici a ranní pětistupňový mráz. Přesto se daly obě etapy  zvládnout,  pak se trochu oteplilo a závěrečné etapy  byly  příjemným zážitkem i z hlediska počasí, obvyklého  pro Belgii na konci prosince. Sylvester5d je výbornou příležitostí pro setkání převážně veteránských závodníků a vyplněním období , které by normálně člověk trávil u televize a cukroví. Umístěním na konci svých kategorií sice příliš úspěšně nereprezentovali, byli však velice přátelsky přijati, užili si tratí a  pobavili se. Stránky závodu: http://sylvester5.be
18.12.2014 V sobotu se běžel již třetí závod BBP ve Vranově - Vranovský žleb. Naše účast se omezila jen na kratší hlavní závod na 6,1 km. Mezi 149 účastníky obsadil Patrik 33.místo, Martina 53. místo (v dorostenkách skončila na 3.místě) a Pepa 82.místo. V průběžném pořadí dorostenek je Martina na pěkném 2.místě.
V neděli zahájila OBliga Pomikulášským během na Palackého vrchu. Olda s Irenou obsadili v kategorii K 23. a 24.místo.
10.12.2014 Firma Sanasport nabízí modely bot INOV8 a Reebok pro OB za zajímavou cenu.
10.12.2014 V sobotu proběhl druhý závod BBP - Mikulášský běh v Okrouhlé. Účast byla díky vzdálenosti a deštivému počasí slabší než v Jehnicích. Pětku vyhrál Ondra Sedláček, Patrik skončil na 21.místě a Martina na 58.místě. V průběžném pořadí je Martina v dorostenkách na pěkném 2.místě.
Irena s Oldou se účastní závodů Hanácké zimní ligy 2014/2015. První závod sice z důvodů účasti na závodech v Maďarsku vynechali, s účastí na ostatních závodech po loňských dobrých zkušenostech však počítají. Pro nemoc se Irena nezúčastnila druhého závodu, Olda si však ve Šternberku, v kopcovitém terénu, na upravené mapě bez cest,  místy pouze s vrstevnicemi a bílými místy moc neporadil a skončil v H50 až na předposledním klasifikovaném místě.
Třetí závod HZL se uskutečnil ve Lhotě pod Kosířem za chladného a deštivého počasí, zato na perfektně připravených, mapově náročných tratích, ve spodní části Kosíře s přijatelným převýšením, porostově pestrém terénu, s dostatkem cest a terenních tvarů.  Irena sice skončila na konci D35, zato Olda byl v H50 na 7. místě ze 17 závodníků.
Mikulášský orienťák jako 4. závod HZL proběhl jako sprint v Lázních Slatinice na upravené mapě se spoustou bílých míst, které bylo třeba orientačně zvládnout, navíc ještě s vloženým mikrosprintem. Závod začínal na okraji obce u hřiště, po několika kontrolách bylo třeba proběhnout obcí do lesíka, za kterým na desáté kontrole čekal mikrosprint s 5 kontrolami v parku, po jejichž absolvování pokračoval závod přes bílá místa obcí do cíle. Irena si s nástrahami mapy poradila velmi dobře a doběhla v první polovině závodníků na 5. místě v H35, Olda v H50 nechal více než 18 minut na jediné kontrole a stálo ho to umístění na předních místech závodu a skončil 7. z deseti závodníků.
19.11.2014 V pondělí začal seriál běhů Brněnského běžeckého poháru 2014/2015 závodem v Jehnicích - Běh o pohár Jehnic. Počasí klasické podzimní, zataženo, v průběhu dlouhého závodu začalo pršet. Na kratší trati se Pavel P. umístil na 16.místě,, Patrik na 89.místě a Martina skončila 93. ( v dorostenkách 7.). V dlouhém závodě skončil Pavel Z. na 49.místě. Výsledky nic moc.
Olda s Irenou se o víkendu zúčastnili 5.ročníku lázeňského poháru v Maďarsku - Termál Kupa, který se uskutečnil v lesíku u obce Káld (nedaleko Sárváru) a na golfovém hřišti v Bükfurdó Celkem absolvovali ve dvou dnech 4 delší sprinty (3,2 – 3,6 km pro H45), obdobně jako loni,  odpoledne na stejné mapě v obráceném pořadí kontrol. Sobotní etapa proběhla v listnatém lesíku, přiléhajícím k obci Káld, v rovinatém terénu s množstvím cest, i když méně  výrazných, s vývraty,  podrostem a jámami, zapadanými listím. Zajímavým zážitkem byla druhá etapa na golfovém hřišti v Bükfurdó, v rovině, zvlněné umělými kopečky a množstvím vodních ploch, které bylo nutné obíhat. Všem závodníkům byly zapůjčeny bezkontaktní SIčipy, tyto jsou po jejich aktivaci před závodem spolehlivé a registrují kontrolu bez zastavení již z cca 1m. V celkovém pořadí Irena obsadila v D45 třetí  místo  ze 13 závodnic a Olda byl osmý ze 17 závodníků H45.
10.11.2014 Oddílový přebor 2014. V sobotu uspořádali borci z Radioklubu Blansko tradiční RBK cup open, aneb již 16.ročník tradičního otevřeného závodu a přeborů menších oddílů Jihomoravské oblasti. Tentokráte se běželo nad Blanskem, s centrem v Obůrce. Po ranním vytrvalém dešti, přestalo pršet právě včas, tj. před startem tohoto prestižního klání. Škoda jen, že nemoci a neomluvené absence zdecimovaly naše řady a tak se otevřela cesta pro lehce nečekaného vítěze. Přeborníkem BETA URSUS Orienteering pro rok 2014 se stal Dan, pře Pepem a Martinou. Na dalších místech se umístil Šimon, Jura, Zdenda, Irena, Olda a Láďa. Celkové výsledky najdete zde.
07.11.2014 Byly zveřejněny seznamy reprezentantů ve všech věkových kategoriích. Mezi sledovanými závodníky v juniorech jsou oba Pavlové.
O prvním listopadovém víkendu končila u nás oficiální sezóna a v Maďarsku se uskutečnil již 62.ročník dvojdenních závodů Spartacus kupa. V členitém a kopcovitém terénu s vápencovými skalkami severně od Gántu velmi dobře zaběhla Martina v D14, když obsadila výborné 3.místo. Patrik v H16 a Pavel v H45 obsadili shodně 5.místa.
Ve Ždárné uspořádalo JPV tradiční Poslední kufr. Na pěkném 3.místě v závěru sezóny skončila Irena v D45.
06.11.2014 Po závodě ve Veverských Knínicích byla spočítána Jihomoravská liga. První místa obsadili - Martina (D14), Michal (H18) a Pavel (H45), druzí skončili - Martina (D16) a Honza (H18).
Něco výsledků z druhé poloviny října. V sobotu 18.10. uspořádalo OSN závody na Blatinách. Běželo se v okolí Drátníku a Malinské skály, těžká podložka vybízela postavit zajímavé tratě. Některé kategorie místo toho běhaly zbytečně po loukách. V H18 zvítězil Patrik před Michalem, v D16 obsadila Martina 3.místo, Pavel v H45 skončil na 4.místě.
Honza zavítal do Vsetína na dva sprinty, které uspořádala KOBRA Vsetín. Výsledky, tratě a další zajímavosti najdete zde. V neděli 19.10. navštívili Irena a Olda do Kamenici, kde se běžel další závod Pražské ligy. Poslední závod Jihomoravské ligy. uspořádalo v sobotu 25.10. VBM ve Veverských Knínicích. Lehce revidovaná mapa Bílý potok ušla, tratě se docela povedly (až na mělké údolíčko v hustníku). V H18 zvítězil Pavel před Patrikem. V H45 obsadil Pavel 2.místo a Irena v D45 7.místo.
Ve středu 28.10. proběhl Podzimní kotár v Ošíkově v kopcovitém prostoru z letošní klasiky na akakdemickém MS. Naši zástupci obsadili místa na začátku druhé desítky.
16.10.2014 Rozhodnutí odvolací komise
13.10.2014 V Maďarsku proběhlo Mistrovství Maďarska na klasice. Běželo se nedaleko Szegedu v rovinatém terénu s dunami. Naši maďarští členové oddílu dosáhli pěkných úspěchů. Virág zvítězila v D18, druhá místa obsadili jak Maté D. v H18, tak Maté B. v H21, Réka v D16 obsadila 7.místo.
13.10.2014 Víkendovými závody byly ukončeny i klubové soutěže. V Českém poháru štafet jsme obsadili následující pozice : H21 - 36.místo, D18 - 28.místo a v H18 skončilo A-čko na 9.místě a B-stafeta na 29.místě. V České lize klubů jsme v dospělých obsadili 27.místo a v dorostu 17.místo.
Po víkendu jsou za námi všechna letošní mistrovství a pomalu se budeme ukládat k zimnímu spánku ... Pořadatelé z KOS Slavia VŠ Plzeň připravili v lesním komplexu okolo hradu Radyně zajímavé závody, na solidní mapě v zajímavém terénu s centrem na louce na okraji Starého Plzence. Dojem navíc umocnilo i velmi pěkné počasí. V sobotu proběhlo Mistrovství a Veteraniáda ČR štafet. Pořadatelé měli po prvních úsecích trochu problémů s vyčítáním a lehký chaos při předávce. V hlavních kategoriích zvítězili ženy z SK UP Olomouc a muži SK Pragy Praha. My jsme stavěli tři štafety, nejlépe skončili kluci v H18 na 17.místě, děvčata v D18 na 33.místě a v H21 jsme obsadili 41 místo. V neděli v prakticky stejném prostoru proběhlo Mistrovství a Veteraniáda klubů a oblastních výběrů žactva. Moc se nepovedlo farstování - byly docela rozdílné farsty a nepříliš vhodné umístění některých kontrol. Na druhou stranu byl oproti sobotě zajímavější průběh shromaždištěm mezi oddílovými stany. V dospělých zvítězila SK Praga Praha a v dorostu OK 99 Hradec Králové. Naše dorostenecké družstvo obsadilo 20.místo. stavěli jsme i mixovou štafetu, která skončila na 7.místě. Výsledky z víkendu najdete zde. Televizní záznam bude možné shlédnou v premiéře ve čtvrtek od 17.25 hod na ČT4 Sport.
07.10.2014 V sobotu proběhlo v Kramolíně další kolo Jihomoravské ligy společně z Ligou Vysočiny. Pěkné závody připravili pořadatelé z OOB Třebíč. Tratě byly trochu delší na zvyklosti naší oblasti, ale alespoň zase nebyla taková zima, neb slibované slunce se ukázalo. V H18 se na druhém místě umístil Patrik, 3.místo obsadil Michal. Na bronzové pozici skončil i Pavel v H45 a bramboru brala Martina v D14. V neděli zavítali Irena s Oldou do Písku na závod Jihočeské oblasti. Opět dobře připravený závod na zajímavých tratích v krásné přírodě Píseckých hor. Olda obsadil v H55 4.místo.
02.10.2014 V Belgii proběhne o víkendu Junior European Cup. V pátek se poběží sprint v Lommelu, v sobotu klasika ve Weyevlakte a v neděli bude celá akce zakončena štafetami na Sahaře. Mezi dvanácti nominovanými za český repre tým je i Pavel Záděra. Držme mu palce! Dnes bude v 16.45 odvysílán na ČT4 Sport záznam z M-ČR na klasice z Nového Boru. Bude možné i shlédnout na internetu zde.
29.09.2014 O víkendu proběhlo Mistrovství a Veteraniáda ČR v orientačním běhu na klasické trati. Pořadatelé z OK Jiskra Nový Bor připravili lesích u Hamru na Jezeře velmi pěkné závody s bezchybnou organizací. Terén nebyl příliš skalnatý, ale dostatečně členitý pro postavení zajímavých voleb postupů. PeKa se pochlapil. V sobotní kvalifikaci jsme zavítali i do rovinatější části u Osečné se zbytky po těžební činnosti. Ze sobotní kvalifikace z předpokládaných našich postupů do A-finále, tento jen velmi těsně unikl pouze Réce v D16. Nedělní finále proběhlo za příjemného slunečného počasí a nám to i cinklo. V kategorii D18 obsadila Virág výborné 3.místo - gratulujeme! Moc nám nescházelo i v H18, Maté skončil na 6.místo ze ztrátou 1:45 na vítěze, Pavel P. ze ztrátou pět a půl minuty se umístil na 13.místě a Pavel Z. v H20 obsadil 12.místo. Réka pak v D16B skončila na 7.místě. V hlavních kategoriích zvítězili Jan Šedivý (PGP) a trochu překvapivě Eva Kabátová (ZBM). Na webu k závodům najdete mimo výsledků, fotek a rozborů hlavních kategorií i odkaz na GPS. Televizní záznam z mistrovství bude v premiéře odvysílán ve čtvrtek 2.10. v 16:45 hod.
24.09.2014 V sobotu proběhl druhý závod Jihomoravské ligy za pořadatelství ZBM v Březině. Počasí skoro letní, les rychlý neodpouštějící zaváhání, tratě zajímavé - prostě příjemný závod. V H16 zvítězil Pepa a D14 obsadila Matina 3.místo. Na 5.místě se v H45 umístil Pavel. Ostatní bojovali, ale na velkou bednu to nestačilo. Olda s Irenou zavítali na závod Ligy Vysočiny do Bohdalce. V rovinatém terénu na nejlepší ztráceli cenné vteřiny.
20.09.2014 Firma Sanasport nabízí nové modely bot INOV8 a Reebok pro OB za zajímavou cenu.
16.09.2014 V sobotu pokračoval Český pohár štafet dalším závodem v Libíně. Pořadatelé ze Slávie Hradec Králové připravili standartní štafetové závody, které však nemusely být tak dlouhé. Závod byl narušen sršni, kteří cca 300 m po startu pobodali na 50 závodníků, některé vícekrát, takže muselo přijet sedm sanitek a přiletěl i vrtulník. Díky této události se orientační běh dostal i do hlavních zpráv. Naši zástupci se obtížnému hmyzu vyhnuli, ale stejně jsme žádný zvláštní výsledek nezaznamenali. Dorostenci ve složení Ondra, Patrik a Pavel obsadili 13 místo.
Odpoledne se pokračovalo v Hostinném závodem ve sprintu ( Český pohár a INOV-8 CUP - žebříček A 2014). Pořadatelé z Lokomotivy Trutnov připravili pěkné centrum v areálu Františkánského kláštera. Tratě se líbily, organizačně vše v pohodě. Jen ty naše výsledky ... Pavlové jak v H18A, tak H20A obsadili shodně 11.místa, Patrik a Honza ve svých kategoriích ještě hůře.
Nedělního premiérového Mistrovství a Veteraniády ČR sprintových štafet ve Smiřicích jsme se nezúčastnili. V dospělých zvítězila SK Praga Praha a v dorostu OK 99 Hradec Králové. V sobotu pokračovala Jihomoravská liga dalším závodem na Bunči. Pořadatelé ze Směru Kroměříž připravili pro skoro 600 závodníků (čtyřoblastní závod) kopcovité, ale docela pěkné tratě, které byly umocněny množstvím blata po vydatných deštích. Ještě, že při závodě už nepršelo. Otázka na pořadatele - proč veteránům dávají patnáctku? Pěkný výsledek zaznamenala Martina v D14, když obsadila 4. místo, druhé místo obsadil Michal v H18 a v desítce se umístil i Pavel v H45.
12.09.2014 Závody v Suché Rudné skončil Žebříček B-Morava. V kategorii D14B skončila Martina na 10.místě a jen pár bodů ji po mocném podzimním finiši chybělo na A-čko.V D45B zaujala Irena 13.místo. V H16B obsadil Pepa 8.místo, v H18B se Michal umístil na 6.místě a Šimon místo za ním. V H45B skončil Pavel na 7.místě a v kategorii H60B obsadil Olda 6. místo a hned za ním skončil Laďa.
O víkendu proběhly v Suché Rudné další celostátní závody. Pořadatelé s SK Hané Orienteering připravili pěkné zázemí pro závodníky s parkováním přímo u shromaždiště. Běhalo se za příjemného počasí, pršet začalo až při vyhlášení. Prostor pro sobotní klasiku byl vhodný, co však nedoladili, byla nedělní krátká ... Nepříliš vypovídající mapa, nemidlová stavba tratí a hlavně nejstejné podmínky pro závodníky. V lese byla vysoká tráva a později startující závodníci běhali po dálnicích. A naše výsledky? V sobotu obsadila Martina v D14B 6.místo, V H18B skončil Šimon na 5.místě, Michal na 8.místě. Pepa v H16B obsadil 9.místo. V kategorii H60B se umístil Laďa na 6.místě a Olda na místě 9. V neděli se Martina v D14B umístila na 8.místě, Pepa v H16B na 9.místě. V H18B obsadil Šimon 7.místo a hned za ním skončil Michal. Těsně pod bednou skončil v H60B Olda.
03.09.2014 V Radvanicích uspořádal OK 99 Hradec Králové další ročník Ceny východních Čech. Pořadatelům se na zajímavé kamenité terény podařilo nalákat na 1100 závodníků. První a poslední etapa se běžela na Závoře, druhá u Odolova v kopcovitějším, ale na detaily chudším lese. Pořadatelé měli štěstí na déšť -pršelo vždy v noci a pak až na zpožděné vyhlášení. Organizace závodů pohodová bez viditelných problémů. V hlavních kategoriích zvítězili Poklopová (UOL) a Nykodým (ZBM). A jak naši zástupci? Na bedně skončil pouze Pavel v H18B na třetím místě, 4.místo obsadil Pavel v H45B. Místa v druhé desítce obsadili Martina v D14A, Patrik v H16B a Laďa v H60.
Irča, Olda a Šimon zavítali do jižních Čech na dva závody Jihočeské oblasti. Účast na obou závodech byla kolem stovky účastníků. V sobotu se běželo u Roudné a všichni naši zástupci skončili na stupních vítězů. Nedělní závod se uskutečnil v Černém údolí a Irča s Oldem skončili na druhých místech ve svých kategoriích. Dalším závodem, který se uskutečnil poslední prázdninový víkend byl West cup s centrem v Rájci v Krušných horách. Zde jsme však své zástupce neměli.
29.08.2014 Minulý týden se uskutečnila v Maďarsku Hungária Kupa 2014 s centrem v Mátrafüred. Kopcivité a kamenité terény pohoří Mátra přilákali na ticícovku převážně maďarských závodníků. První tři etapy proběhly v překvapivě čistých dubových lesích, v posledních dvou etapách jsme zavítali i do bodláků a v lese byla kamenitá podložka překryta trávou. Ve W40 zvítězila Marcela Hiršová z MZLU a v kategorii H45Br Pavel.
V Česku proběhly o víkendu Pěkné prázdniny s centrem na Branžeži. Limit CHKO 1150 závodníků byl "vyprodán" během prvních pěti minut, před závody došlo k velkým odhláškám a tak se dostalo i na "stopadesáté" náhradníky. Od nás se nakonec zúčastnili pouze Laďa v H60 a Karel v H45, ale bez větších úspěchů.
Už nikdy se s ním nepotkáme na startu, při dohledávce, nikdy nepodiskutujeme nad mapou ... 25. srpna po těžké a dlouhé nemoci ve věku padesáti let odešel kamarád, orientační běžec a propagátor OB v Jižních Čechách Tryskáč Pavel Zimmermann z Křemže.
25.08.2014 Zveřejnili jsme pozvánku na náborový závod Radostice sportují, který se uskuteční v sobotu 6. září 2014 v Radosticích. Tato akce je součástí 6. ročníku Dnů orientace v přírodě, která je vyhlašována Českým svazem orientačních sportů.
18.08.2014 Telegraficky o dalších letních závodech. O víkendu 8.-10.8. proběhly další vícedenní. V okolí Luhačovic Rumpál, který měl o poznání větší účast než Magnus cup v okolí Rejvízu. Pořadatelé z Luhačovic uspořádali v Pozlovicích třídenní závody nazvané Rumpál. Mimo I.etapy, která se běžela po Luhačovické kolonádě, čekal na závodníky hodně kopcovitý terén. Přes pár problému šlo o pohodové letní závody. Patrik v H16 a Šimon v H18 obsadili shodně 4.místa.
ASU uspořádalo v terénech loňského mistrovství na klasice Magnus cup. Kopcovité terény moc českých závodníků nepřilákaly a tak účast museli zachraňovat závodníci z Polska. Náš jediný zástupce - Honza zvítězil v kategorii H21B.
V minulém týdnu proběhlo v okolí Olomouce Akademické mistrovství světa v orientačním běhu 2014 (WUOC). Naši akademici získali na šampionátu celkem 6 medailí, z toho 3 stříbrné a 3 bronzové - gratulujeme.
Spolu s mistrovskými závody probíhaly i doprovodné závody WUOC tour. Organizace doprovodných závodů byla dost ve stínu akademického mistrovství světa. Pěkné 8. místo obsadil Honza v mužské elitě, Na 7.místě v H18 se umístil Šimon, na 8.místě skončila Martina v D14A, ve slabě obsazené kategorii H45 zvítězil Pavel a Olda v H60 obsadil 11.místo.
07.08.2014 Od čtvrtka do neděle se Olda s Irenou, Šimonem, Honzou Fialou, Martinem, Ivanou a Jirkou Kunzovými zúčastnili dalších prázdninových závodů v orientačním běhu, tentokrát v jedné z nejkrásnějších oblastí pro orientační běh na severní Moravě u Vidnavy na Grand prix Silesia. V pěti etapách asi 800 závodníků běhalo z centra, které bylo na louce u kempu Habina (Velká Kraš) v lesích kolem vrchu Smolný s přírodní památkou Venušiny misky. Venušiny misky se nazývaly i jednotlivé mapy, pořadateli z POBO Opava výborně připravené s pečlivě naplánovanými tratěmi v členitém terénu s množstvím kamenů, kupek, prohlubní, porostově pestrém, někdy s více zeleným podrostem, než ukazovala mapa. Prvním dvěma etapám nepřálo počasí a oba závody propršely. V sobotu se však vyjasnilo, zasvítilo slunce, a i když bylo naopak až příliš horko a dusno, okamžitě se to projevilo ve spokojenosti závodníků, zejména se sobotním odpoledním lesním sprintem. Závody byly výborně zorganizovány, na vzdálenější místa startů byla dána možnost dopravy na kole, menší pozornost pořadatelé věnovali jenom zajištění občerstvení a stravování pro obyvatele kempu. V elitní kategorii H21E se Honza umístil na 21.místě, překvapil však v E5 sedmým místem. Irena v D45A absolvovala všechny etapy a skončila osmá, Šimon v H18A vzdal E2 a nebyl celkově hodnocen, v ostatních etapách se snažil a podával dobré výkony, odpovídající jeho možnostem, Olda v H60A také nebyl celkově hodnocen pro vynechání E2, nebyl by však poslední, i když všechny etapy absolvoval s výronem kotníku. Ivana s Martinem skončili shodně v D40B a H40B na druhých místech.
06.08.2014 Další ročník OO cupu máme za sebou. Po letech se Ivan vrátil zpět na Velikou planinu a spolu s novými terény na planině Menina šlo o velmi podařený ročník. Na necelou tisícovku závodníků byly připraveny tratě v zajímavých krasových terénech, které s překrásnými výhledy z obou planin musely zanechat hluboké zážitky. Z naší výpravy zaznamenal nejlepší výsledek Pavlík, když v M18 obsadil 3.místo, Pavel se umístil v H45 na 9.místě a Patrik skončil na místě 10. Všechny etapy absolvoval i Zdenek, který v kategorii Open B obsadil o pouhých 8 vteřin. 3.místo.
29.07.2014 Letošní "Botas" se už tradičně opět povedl. Pořadatelé z Chrastu připravili pěkné tratě s dobrou organizací závodů pro více než 1000 závodníků, bylo krásné počasí, ale až moc horko, což zejména v sobotu na delších tratích bylo znát. Všechny tři etapy se běžely u Salavic u Třeště,  na Malém Špičáku a Popovickém kopci, ve zvlněném až kopcovitém terénu s porostově různorodým  lesem s velmi rozdílnou průběžností, místy těžší podložkou (zarostlý les), místy kamenitými svahy či ojedinělými shluky menších skalek. Měli jsme značné zastoupení 12 závodníky, z nichž nejúspěšnější byl Pavlík Ptáček, který zvítězil ve všech třech etapách i celkově se značným náskokem, Patrik byl v H16B sedmý, Ivo Denemarek v H21C desátý, Honza v 21E skončil na 21.místě, ostatní se umístili na konci svých kategorií. Potěšitelná byla i dětská účast  Zuzanky a Maxe v HDR, kde Max skončil šestý.
24.07.2014 Firma Sanasport nám nabízí přes léto velmi zajímavou slevu na obuv INOV8. Byla by škoda jí nevyužít ...
14.07.2014 O víkendu se Olda s Irenou a Šimonem zúčastnili dalších prázdninových třídenních závodů s názvem Veteran cup 2014, které  připravili pořadatelé z OOB Vamberk v Potštejně.  Startovaly čtyři stovky závodníků. V pátek se běžel sprint přímo v centru Potštejna (zástavba, okolí zámku, zámecký park) a bylo to příjemné proběhnutí před dalšími náročnějšími etapami.
V sobotní i nedělní etapě na závodníky čekal těžký kopcovitý terén s množstvím terénních tvarů, skal, kamenů a hustníků, všechny tratě byly se značným převýšením. Vyčerpávající byly už cesty na start, v sobotu téměř 3km stále do kopce, v neděli pouze 1100m, ale prudkým kamenitým svahem. Ve vlastním závodě na náročné podložce nohy dostávaly zabrat, k tomu pár mapových chyb, takže umístění odpovídalo možnostem. Počítal se součet času ze všech tří etap a Olda skončil v H60 na 15.místě, Irena byla v D45 devátá a Šimon nezvládl E2, takže byl celkově v H18 disk.
Počasí po celý víkend bylo příznivé, slunečno, bez deště, a tak účastníci byli přes fyzickou i mapovou náročnost, se závody spokojeni.
07.07.2014 Léto začalo prvními vícedenními závody na západě Čech. Pořadatelé z Lokomotivy Plzeň připravili v přírodním parku Sedmihoří třídenní s názvem Sedmihoří. Terény z loňských Áček slibovaly příjemný orienťácký zážitek a nezklamaly. Páteční krátká a nedělní klasika se pořadatelům povedly, sobotní etapa byla dost o běhání po cestách ... Zázemí závodů ucházející, služby pořadatelů místy příliš strohé (nedát do pytlíku na prezenttaci ani oddílovou startovku). Umístění startů v blízkosti cílů s možností občerstvení dobré, bohužel však málo občerstvovaček na trati obou klasik. Plusem hodnotné ceny vítězům. Zaznamenali jsme dvě umístění na bedně, v H16 se Patrik umístil na 2.místě, Pavel v H18 obsadil 3.místo, v této kategorii Šimon skončil na 9.místě. V kategorii H45 obsadil Pavel 6.místo.
01.07.2014 Koncem týdne proběhlo v makedonské Strumici Mistrovství Evropy dorostu. V hodnocení zemí se neztratila Česká republika, když obsadila těsně 2.místo za Finskem se ziskem 9 medailí ( 3 - 1 - 5 ). Zlato získal Daniel Vandas na klasice a štafety jak mladších, tak starších dorostenek. Na mistrovství byli i naši zástupci reprezentující Maďarsko. Maté obsadil v M18 10.místo ve sprintu a 17.místo na klasice, Virág ve W18 skončila na 10.místě ve sprintu a byla členkou dorostenecké štafety, která se umístila na 7. místě. V kategorii W16 Réka skončila na klasice na 16.místě a ve štafetě obsadily mladší dorostenky 4.místo.
Byl také spočítán jarní oblastní žebříček. V kategorii H18 zvítězil Dan, Šimon obsadil 2.místo a Michal skončil na 4.místě. V kategorii D14 obsadila Martina 3.místo.
26.06.2014 Máme za sebou poslední jarní mistrovství - Mistrovství a Veteraniádu ČR na krátké trati. Pořadatelé z ASU připravili pěkné závody v prostoru severně od Teplicko-Adršpašských skal. Sobotní semifinále mělo centrum na kraji Teplic, v lese bylo méně skal a o to více zeleného. Nedělní finále se už běželo prakticky celé ve skalním městě v kopcovitém a fyzicky velmi náročném terénu. Prakticky u všech kategorií byly překročeny směrné časy, ale tratě se většinou líbily. V hlavních kategoriích zvítězili Vendula Hořčičková a Jan Šedivý. My jsme měli dvě A-čková finále. Pavel P. obsadil v H18 9.místo a Pavel Z. v H20 12. místo. Ostatní běželi nižší finále, za zmínku stojí 4. místo Nikol v D35B, 6.místo Pavla v H45B, Petr obsadil v H50B 10.místo a Michal v H18C 2.místo.
23.06.2014 Ještě pár slov k minulému víkendu. V naší oblasti uspořádalo LBM poslední jarní oblastní žebříček na Babě. Pro Brňáky již oběhaný terén Baby nemohl nabídnout mnoho překvapení, ale tratě se nakonec docela povedly. Na bedně skončili Pavel v H45 na 2.místě a Martina v D14 na 3.místě.
Lepší a zajímavější terén nabízela Jihlava v Henčově, kde se uskutečnil 10. závod Ligy Vysočiny. V terénu pro Vysočinu netradičně  rovinatém, místy přímo leteckém, se střední hustotou  komunikací a značným  množstvím porostových detailů, rýh, vodotečí a zřetelných hustníků.  Pro necelé dvě stovky závodníků to byly velice pěkné závody, se zázemím parašutistického klubu, s blízkostí startu i cíle. Irena v D45 a Honza v H21 obsadili čtvrtá místa, Šimon v málo obsazené kategorii H18 porazil jediného soupeře a Oldovi nevyhovovala rychlá trať a skončil v závěru kategorie H55.
14.06.2014 Ve středu proběhlo v Turnově Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu. Většina naší mládeže reprezentovala Gymnázium Jana Blahoslava v Ivančicích a nevedla si špatně. V kategorii DHS obsadila škola 9.místo. V jednotlivcích si nejlépe vedl Patrik, když v kategorii H9 obsadil 3.místo, v kategorii HS skončil Pavel Z. na 7.místě a Pavel P. hned za ním na místě 8.. V desítce se umístila i Martina, když skončila v kategorii D9 na 9.místě.
10.06.2014 O víkendu uspořádala Tesla Brno velmi pěkné závody v Odranci nedaleko Nového Města na Moravě. Jednalo se o závody Českého poháru, žebříčeku A, Žebříčeku B-Morava a v sobotu i Jihomoravské ligy. Pořadatelé vybrali zajímavý prostor ve kterém se ještě nikdy nepořádal klasický OB. Les měl docela fyzicky náročnou podložku, v nižších partiích vodoteče a bažinky. Tratě po oba dva dny docela dobře postaveny, snad jen v sobotu některé tratě nemusely mít "dlouhý" postup jako jednoznačnou silniční vložku. Doufejme, že se do tohoto prostoru ještě podíváme ... V sobotu obsadil Pavel Z. 7.místo v H20A, Pavel P. v H18A místo 11., v H18B se Michal umístil na 6.místě a Šimon 8., Martina skončila v D14B na 8.místě a Pepa v H16B na 9. místě. V závodě Jihomoravské ligy zvítězili Dan v H18C a Pavel v H45C. V neděli zaznamenal Pavel Z. pěkné 6.místo v H20A, V H18B obsadil Michal 5.místo a Šimon skončil na 6.místě. V H45B se Pavel umístil na 7.místě, Pepa v H16B na 9.místě a Olda v H60B na místě 10.
03.06.2014 Dorost absolvoval spolu s SCM Hanácké oblasti mapové soustředění na Ostaši, které bylo zaměřeno na blížící se M-ČR na krátké. Běhalo se náročných terénech Ostaše s důrazem na mapovou techniku. Díky za pěkné soustředění vedení SCM. Sobotního společného  závodu jihomoravské ligy a Ligy Vysočiny se spolu s téměř 500 závodníky zúčastnil Olda a Irena se Šimonem. Pořadatelé připravili pohodový závod v téměř rovinatém typickém vysočanském lese s množstvím vodotečí , cest a porostových detailů s centrem závodu v Bohdalci na hřišti. Šimon zvítězil v H18, Irena byla v D45 desátá a Olda se umístil v H60 na 19.místě. Bylo slunečno, sice trochu chladněji, ideálně pro běh, závod byl velice vydařený a pořadatelům patří dík.
27.05.2014 V pátek proběhly v Ústí nad Orlicí nominační testy dorostu a juniorů. Naši zástupci zůstali trochu s časy za očekáváním. Výsledky najdete zde.
O víkendu proběhl na východě Čech trojzávod za pořadatelství Lokomotivy Pardubice (štafety - Mikuleč) a KOB Ústí nad Orlicí (sprint - Česká Třebová). Sobota dopoledne - 4.kolo Českého poháru štafet. Les docela zaprasený, na štafety ale vhodný, těžká podložka, orientačně to nebylo zadarmo. Po pátečním dešti louka rozmoklá, přes závod počasí vydrželo. V H18 obsadilo A-čko díky zlepšení na třetím úseku pěkné 6.místo. Stejné místo jsme obsadili i v MIXech.
Sobota odpoledne - 4.kolo Žebříčku A, INOV-8 Cup. Tratě vyplývaly z použitého terénu, hodně kontrol bez zásadnějších postupů. Organizátorům prakticky nefungovalo vyčítání, závěr pak narušil silný déšť. Po delší době jsme byli opět na stupních vítězů - Maté obsadil v H18 pěkné 2.místo, Pavel P. byl 10 a Erik skončil na místě 23., V H20 se umístil Pavel Z. na 9.místě. V H16 obsadil Patrik 15. místo. Pepa zvítězil v H18C a Šimon skončil na 3.místě. Irena v D45 obsadila 14.místo, Attila (H45) a Jura (H55) skončili ve svých kategoriích na 16.místě.
Neděle dopoledne - 5.kolo Českého poháru štafet. Terén oproti sobotě trochu kopcovitější, ale opět s těžkou podložkou, trocha stížnosti na nevyrovnané farsty, počasí slunečné. V dorostu opět docela úspěšní - 5.místo, i když to po prvním úseku na velkou slávu nevypadalo. B-čko obsadilo 29.místo, holky skončily na 30.místě. Velmi pěkné umístění zaznamenala mužská štafeta, když obsadila v silné konkurenci 23.místo. V H135 jsme posíleni o Brka obsadili 5.místo.
Po jarní části si v dlouhodobých soutěžích vedeme následovně : Česká liga klubů - v dospělých jsme na 21.místě, v dorostu na 12.místě.
Český pohár štafet - D18 - 26.místo, H18 - A-čko na 7.místě, B-čko na 25.místě, H21 - 28.místo.
26.05.2014 O víkendu 17.-18.5. zavítala česká špička OB do Rokyté, kde pořadatelé z TJ Turnov připravili pro 1700 závodníků pěkné a zajímavé závody. Běželo se v panenských terénech na dobrých mapách, škoda jen, že počasí příliš nepřálo. Sobotní déšť trochu znehodnotil klasiku - ve svazích to nepříjemně klouzalo. V sobotní klasice se nejlépe umístil Pavel Z. v H20A, když skončil na 8.místě o příčku hůře skončil Pavel P. v H18A. Na nedělní krátké se rozhodovalo na prvních kontrolách v hustnících, Pavel Z. zde hodně ztratil. Takže lépe se umístil Pavel P., který obsadil 7.místo v H18A, Patrik skončil v H16A na 20.místě.
V sobotu také proběhlo Oblastní mistrovství na krátké trati v Olomoučanech. Pořadatelé z Adamova připravili dobré oblastní závody, co ale nezvládli bylo vyčítání. Výsledky se podařilo vydat až ze zpožděním, po vyčtení krabiček. Druhé místo obsadil v H18 Dan, třetí místa Pepa (H16), Michal (H18) a Pavel (H45).
12.05.2014 Po mistrovském čtvrtku ve Znojmě, pokračovala OB sezóna Žebříčky B. Na Moravě se běželo nedaleko Šumperka v Hanušovické vrchovině za pořadatelství KSU. Terén byl kopcovitý, les smíšený s mnoha detaily. Pořadatelé nezklamali, postavili náročné tratě, které měly mnohdy problémy se směrnými časy - zvláště v neděli na krátké ( vítězka D21B šla svou trať za skoro 57 min.). V sobotu dopadla nejlépe Martina, která obsadila 11.místo v D14B. V neděli skončil Petr v H50B na 3.místě, Martina 5. v D14B, Laďa taktéž 5. v H60B, Pavel v H45B na místě 7., Pepa v H16B na 12.místě a Honza v H21B na 15.místě.
Olda s Irenou a Šimonem a Honza v sobotu dali před Moravou přednost krásným terénům České Kanady a zúčastnili se o víkendu českého žebříčku ve Starém Městě pod Landštejnem. V sobotu za nádherného letního počasí je čekala klasická trať v porostově velmi pestrém a členitém terénu, místy se skalkami a kameny. Nejlépe se umístil Šimon v H21D na 8.místě, Olda byl 9. v H55C a Honza 49. v H21B, Irena skončila na konci D45B.  Na neděli byla připravena krátká trať, ráno však přivítalo závodníky i pořadatele deštěm, který nepřestal po celou dobu závodu, chvílemi i s prudkými, ale krátkými přeháňkami. Tratě  byly v neděli opět velice pěkné, mapově zajímavější, v druhé části lesa, s větším počtem kamenů a skalek. Irena v H45B i Olda v H55C  za sebou nechali ještě tři závodníky, Šimon v H21D v hustém dešti vzdal. Pořadatelé připravili pěkné závody s perfektním zázemím pro více než 1200 závodníků. Co by se dalo vytknout, tak byla místy nepříliš aktuální mapa ...
Pavel P. byl na soustředění dorostenecké reprezentace na Slovensku v Košicích, v rámci kterého se účastnili mistrovského víkendu - Mistrovství Slovenska na krátké, ve sprintu a štafetách. Na krátké obsadil 8.místo, ve sprintu skončil 12. a ve štafetách obsadila jeho štafeta 5.místo.
09.05.2014 Ve čtvrtek 8.5. proběhlo ve Znojmě za pořadatelství ZBM Mistrovství ČR a Veteraniáda ČR ve sprintu. Většina tratí byla natočena v podhradí mezi hradbami, kde bylo docela velké převýšení, tratě se Jendovi docela povedly. Nebylo to pouze o běhu, muselo se usilovně mapovat. Organizace závodu byla podřízena přímému televiznímu přenosu, ale musely proto být ostatní mistrovské kategorie skoro tři hodiny v karanténě? Výborný výsledek zaznamenal Pavel Z., který se umístil na výborném 4.místě v H20. Pavel P. v H18 obsadil 9.místo. Ve Veteraniádě skončil nejlépe Olda na 12.místě, ve veřejném závodě obsadil Dan v H18C 3.místo a Martina v D14C 6.místo. V sobotu 3.5. uspořádalo RBK v Karolíně Oblastní mistrovství v klasice. ( Počasí nebylo nejpřívětivější, ale v lese to zas tak špatné nebylo - příjemné sobotní proběhnutí. Pepa obsadil v H16 druhé místo, Pavel v H45 3.místo a Martina v D14 místo 5.
07.05.2014 Dozvuky našeho dubnového pořádání: TV magazín Kahan, duben 2014, čas 5:28-7:45.
04.05.2014 Místo účasti v prvomájovém průvodu se Olda s Irenou vydali až na sever Čech do Libochovic a na hrad Házmburk, kde Tomáš Babický pořádal už 5. ročník Litoměřického tulipánu. Letos pojal koncepci tří sprintů v jeden den trochu jinak, náročněji. Tratě byly postaveny jako volné pořadí kontrol, vylepšené povinnými postupy , ve druhé etapě dokonce bez kódů. První etapa pod hradem Házmburk byla v těžkém, křovinatém terénu, navíc ve svahu, zčásti skalnatém. Horší než maďarské jalovce. Proto se všichni těšili do zámeckého parku v Libochovicích. Jenže tam stavitel trati převezl 60% závodníků, kteří lehce přehlédli popisy umístění kontrol a podařilo se jim orazit tu špatnou. Oldovi i Ireně se to stalo hned na první kontrole, takže také skončili v sestavě DISK. Třetí etapa byla ale takovou krásnou náplastí na zklamání z druhé etapy, rovněž volné pořadí kontrol s povinnými úseky, ale bez záludností, hodně rychlé a pohodové, takže bez ohledu na výsledek byl letošní Litoměřický tulipán perfektním tréninkem na znojemské MČR ve sprintu.
30.04.2014 V sobotu ve večerních hodinách proběhlo první letošní mistrovství - MČR a Veteraniáda ČR v nočním. Pořadatelé z Olomouce (UOL) uspořádali v Daskabátech docela pěkné závody. V kontextu posledních let byla letos hojná účast - skoro čtyřista účastníků. Použitý les na noční byl vhodný, tratě postaveny nápaditě, počasí příjemné. V hlavních kategoriích zvítězili Eva Kabátová (ZBM) a o parník Jan Petržela (PHK). Z našich výsledků stojí za povšimnutí 10.místo Pavla v H18, 12.místo Patrika v H16 a 20.místo Matého v H21.
V neděli ve stejném lese, jen z jižní strany proběhlo 3.kolo ČPŠ. Centrum bylo na fotbalovém hřišti v Tršicích, les více zavřený a zelenější, ale závody opět dobře uspořádané. V H21 zaznamenán historický výsledek - 8.místo naší štafety ve složení Maté, Honza, Pavel Z. Další naše výsledky : 9.místo v H18 (Patrik, Maté, Pavel P.), D18 - 17. místo (Reka, Martina, Aneta), MIX - 3.místo (Attila, Michal, Petr).
V sobotu dopoledne uspořádal Šternberk v Mutkově krátkou. Honza - náš jediný zástupce - obsadil v H21C 8.místo.
Olda s Irenou a Šimonem se o víkendu vydali na Vysočinu a do jižních Čech. Nejprve v sobotu dopoledne u Jihlavy na Šacberku  proběhlo Oblastní mistrovství  Vysočiny na  krátké a odpoledne ve Zhoři 5.LV ve sprintu. Závod na krátké se běžel  v typickém  vysočinském zvlněném, místy kamenitém i podmáčeném terénu. Tratě byly postaveny zajímavě, s využitím porostových i  terenních detailů,  potěšující bylo i menší převýšení, než by se od blízkosti lyžařského svazu očekávalo, fyzicky byl ale závod v sobotním poledni dost vyčerpávající.  Pěkný závod, snad jen 300 m sprint k mapovému startu si pořadatelé mohli odpustit. Irena skončila na konci D45, Olda se umístil v polovině H55. Odpolední sprint se po 10 letech opět konal ve Zhoři, v intravilánu obce, letos bylo pár kontrol navíc umístěno i v jezdeckém areálu. Tratě byly postaveny docela záludně, s možnostmi variantních postupů přes neočekávaně otevřené průchody zahradami, s umístěním i v předzahrádkách a zahradách domů. Výsledky Oldy i Ireny byly stejné jako v dopoledním závodě. V neděli se i Šimon zúčastnil na jihočeském oblastním žebříčku na krátké trati na Kozím hrádku.  Závod se uskutečnil v mírně členitém terénu s několika prudkými výběhy, řadou terénních a porostových detailů a hustou sítí cest a průseků. Závodní tratě byly na postaveny citlivě, sympaticky, mapově přijatelně k dobrému pocitu závodníků.  Meteorologům předpověď nevyšla, takže v sobotu i v neděli svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo, ideální pro běh.  Olda byl v H55 čtvrtý,  Irena  na konci D45 a Šimon disk, když si převrátil pořadí kontrol na motýlku.  Ale ze závodu odjížděli s  velmi dobrým pocitem pohodového závodu.
Po třech kolech jsme v České lize klubů v dorostu na 11.místě a v dospělých na místě 21. V Českém poháru štafet je v H18 A-čko na 8.místě, B-čko na 22.místě, v D18 jsme na 18.místě a v H21 na 28.místě.
25.04.2014 Víkend 12.-13.dubna - Mistrovství Moravy za pořadatelství LCE v osadě Vápenky. Na luhačovické poměry velmi pěkný terén, docela dobrá stavba, jen trochu zvláštní klasifikace bílého a světle zeleného lesa. Zvláštní bylo, že po příjezdu a zaparkování na silnici, bylo vyžadováno zaplacení parkovného a v rozpise ani pokynech o tom nebylo ani půl slova ... V sobotní klasice skončil na druhém místě v H18 Pavel, další výsledky už tak dobré nebyly. V nedělních štafetách jsme v H18 obsadili 5. a 10.místo a v D18 místo 12. O velikonočním víkendu jsme byli účastni tradičních Velikonoc ve skalách, které Kotlářka uspořádala v okolí obce Kozly. Běhalo se v již známém členitém terénu, kde bylo místy i více skal. Letošní ročník byl docela slušně obsazen - přes 1100 účastníků. Na bedně skončil opět jen Pavel v H18.
10.04.2014 V sobotu jsme pořádali dva závody Jihomoravské ligy 2014. Na dopolední krátkou se vydalo 339 závodníků, na odpolední sprint, který byl zároveň oblastním mistrovstvím, vyrazilo 215 účastníků. Věříme, že se závody líbily i kvůli pěknému shromaždišti na zámku Rosice. Ještě jednou děkujeme městu Rosice, Kulturnímu a informačnímu centru a zámku Rosice za vstřícné jednání a poskytnutou pomoc při pořádání závodů. Mimo pořádání se náš dorost i aktivně účastnil vlastních závodů. Na krátké skončila Martina v D14 třetí, Katka v D16 druhá. V H18 bylo pořadí následující 1. Michal, 2. Šimon, 3.Honza. V odpoledním sprintu skončil v H18 Michal na 2.místě a Šimon třetí.
Po pořadatelské sobotě si  v  neděli  Olda s Irenou nenechali  ujít příležitost si sami zasportovat. V neděli se zúčastnili alespoň poslední Long etapy závodů CESOM v Šajdíkových Humencích u Šaštína na Slovensku. Nebyli  v těchto terénech poprvé, rádi se tam vrací,  aby prožívali typické rovinaté záhorácké borovicové lesy s písečnými cestami, dobře průběžným lesem a skvěle postavenými tratěmi.  I s umístěním byli letos spokojeni, oba skončili na třetích místech, Olda v H60 na 6,6 km trati a Irena v D45 na 5,6 km.
31.03.2014 V sobotu proběhl v Kladerubech nad Oslavou za pořadatelství SBK 1. Jihomoravský oblastní žebříček. Běželo se za krásného, skoro letního počasí na mapě Kramolín z loňských A-ček. Tratě byly jednodušší - běžecké. Zvítězili jsme v H35 - Honza a v H45 - Pavel, zde se na druhém místě umístil Petr. Třetí místa zaznamenali Martina v D14 a Dan v H18. Na pěkném 9.místě v silně obsazené kategorii H21C skončil Pavel Z. V neděli jsme zaznamenali účast na pretekách ve Stupavě, kde se běžela Jarní Cena Rapidu. Irena se Šimonem obsadili ve svých kategoriích 4.místa. Olda skončil v M55 na 6. místě.
29.03.2014 Na stránky závodů O pohár města Rosice byl přidán odkaz na akci pro veřejnost - Rosice sportují, která je součástí celorepublikové akce Dnů orientace v přírodě.
26.03.2014 V sobotu proběhl První kufr s centrem na Běleckém mlýně. Běželo se na stejnojmenné mapě za krásného, skoro ji letního počasí. Závodů se účastnilo celkem 458 závodníků - je vidět, že po zimě jsou O-běžci lační po závodech. V H18C obsadil Šimon 3.místo.
V neděli byla zahájena Česká liga klubů a Český pohár štafet Jarním pohárem. Běželo se za chladu a deště v klasickém rovinatém hradeckém terénu. Náš výsledek v dorostu byl po loňských výsledcích děsivý ...
18.03.2014 V sobotu 8.března se uskutečnil již 8.závod BBP - Modřický pohár. Dobře zaběhl Pavel Záděra, když vyhrál kategorii juniorů. V celkovém pořadí by Pavlovi již stupně vítězů neměly uniknout.
Od soboty do středy probíhala ve Slovinsku Lipica open. Snad poprvé (max. podruhé) v historii jsme zde nezaznamenali žádné medailové umístění. Běhalo se v náročných terénech, zvláště návrat do kamenité roviny mezi Lipicí a Vilenicí byl zajímavý - viz volby postupů na stránce závodů.
V neděli uspořádal Zelda XI.ročník O-Mikronu s centrem u Popůvek. Běželo se opět v lese u dálnice s mnoha rýhami. Nejlepší umístění zaznamenala Martina, když skončila na 13.místě.
Minulý týden také probíhal tréninkový camp v Itálii, součástí kterého byl i Mediterranean Open Championship Orienteering. V hlavních kategoriích zvítězili Švýcaři Sabine Hauswirth a Daniel Hubmann. Maté Dalos obsadil v M21 35.místo.
Od pátku do neděle jsme se zúčastnili mapového soustředění pořádaného SCM Hanácké oblasti. Peca s Márem připravili pěkné a zajímavé soustředění. Po příjemném pátku se počasí o víkendu lehce pokazilo, ale na plánované tréninky to vliv nemělo. Doufejme, že naběhané kilometry se projeví v lepších výsledcích ...
Irena s Oldem zajeli v sobotu na Pezinskou Babu na Jozefovský motýlik. Ve vzájemném souboji vyhrála Irena, která navíc obsadila v W-45 3.místo.
V neděli se uskutečnil poslední závod Brněnské zimní ligy - Adamna cup. Vzhledem ke končícímu soustředění byla naše účast minimální - pouze Olda s Irčou.
02.03.2014 Oficiální sezóna v našem oddíle byla tradičně zahájena v Maďarsku na Juniper Open 2014 spring s centrem nedaleko Kakantyú. Pro přiblížení k nejzajímavějším částem lesa bylo shromaždiště umístěno uprostřed ničeho - daleko od civilizace. Ale letošní zážitek stál opravdu za to, i výsledkově to nebylo špatné. V M18 zvítězil Pavel P. před Matém, druhá místa obsadili Pavel Z. v M20 a Pavel v M21Br. Pěkné 4.místo v Open obsadil Zdenek.
11.02.2014 Máme za sebou další víkendové závody se standartním zimním scénářem. V sobotu proběhl v Ráječku na nové trati již 7.závod BBP - Ráječkovská desítka. V kategorii starších žákyň obsadila Martina 10.místo, na kratší trati v juniorech pak Pavel P. místo třetí. V průběžném pořadí je v juniorech Pavel Z. na místě druhém a Pavel P. na 3.místě. V neděli pak pokračovala BZL dalším závodem - Onos Cup v Žabovřeskách. Na start se postavilo i přes deštivé počasí na 180 závodníků. V hlavních kategoriích zvítězil Adam Chromý a Eva Kabátová, na velmi pěkném 4.místě se umístnil Pavel P.
04.02.2014 V sobotu uspořádalo RBK v Blansku další ročník Hromničního trápení. V H19 obsadil Pavel P. místo 8. a Pavel Z. skončil na 14.místě. V H35 se umístil Pavel na 4.místě, více jsme čekali od veteránů v H50.
20.01.2014 V neděli proběhl V.ročník závodu Návrat ke kořenům, který letos Petr Hrouda uspořádal z Radostic na 25 let staré mapě Vlčí kopec. Počasí bylo pravé zimní, teplota se blížila k -10°C. Na stránkách závodů najdete i mapy s tratí. V kategorii mužů obsadil Pavel P. místo 4. a Pavel Z. 6. místo.
Honza se v Kravařích zúčastnil krosu Zimní šestka a obsadil 3. místo ve své kategorii.
20.01.2014 V rámci dopolední části akce Radostice sportují proběhl již šestý závod Brněnského běžeckého poháru - Radostická nerezová desítka. Velmi dobře opět zaběhl Pavel Záděra, který obsadil v celkovém pořadí 3.místo a v juniorech místo druhé. Těsně pod bednou se v juniorech na 4. místě umístil Pavel P.
19.01.2014 K nahlédnutí mapy kategorie H a D.
18.01.2014 Závody jsou za námi, můžete se podívat na výsledky (na stránce Radostice sportují). Děkujeme za účast a budeme se na vás těšit zase na našich přístích závodech.
15.01.2014 V neděli uspořádala rodina Hruškova + Jenda velmi pěkný závod ve sprintu v Bohunicích. Za příjemného nezimního počasí se závodů zúčastnilo 270 závodníků! V hlavních kategoriích zvítězili Eva Kabátová a Daniel Hájek. Naše nejlepší umístění zaznamenali - Martina na 42.místě a Pavel ml., který skončil 12. Vše zajímavé o závodech najdete zde.
07.01.2014 V sobotu 18.ledna 2014 proběhne v Radosticích sportovní akce pod názvem Radostice sportují. V dopoledních hodinách 6. závod BBP - Radostická nerezová desítka a odpoledne závod v orientačním běhu Radostický sprint. Více o obou akcích najdete zde.
V sobotu proběhl v Kuřimi již 5.závod BBP. Nejlepší výsledek opět zaznamenal Pavel Z., když v juniorech obsadil 2.místo. Martina ve starších žákyních skončila na místě 12.
02.01.2014 Na Silvestra jsme byli vidět na tradičním Silvestrovském běhu v Novém Lískovci. I když už šlo o 35.ročník, pořadatelům se nepodařilo správně nasměrovat první kolo u kategorie žen a dorostu. Za vytrvalého slabého deště obsadil Pavel v dorostu 2.místo, stejně jako Honza v kategorii mladších veteránů.
27.12.2013 Svátky jsou za námi a tak pár slov k dění kolem vánoc. V sobotu 21.12. proběhly dva závody zimních lig. V Radíkově již 6.závod Hanácké ligy za účasti Oldy a Ireny. Opět šlo o velmi pěkně uspořádaný závod, z kterého odjížděli závodníci spokojeni. V Brně začala 1.závodem OB liga v Chrlicích Magnus Cupem. Za inverzního mlhavého počasí na namrzlé podložce připravil Aljoša krátkou trať s hromadným startem. Dobře zaběhl Pavlík, když prohrál s Davidem Vedrou ve finiši.
Na Štěpána se v Syrovicích za příjemného (+8°C), i když větrného počasí uskutečnil další závod BBP. Na kratší trati obsadil Pavel Z. v juniorech 2.místo. Stejné místo mu v juniorské kategorii patří i v průběžném hodnocení po čtyřech závodech.
Honza na Štěpána tradičně závodil v Litultovicích a ve 31. ročníku Litultovické vánočky zvítězil v kategorii mužů 40-50 let na trati 10500m.
Olda s Irenou a Šimonem si od orientačního běhu nedali pokoj ani o Vánočních svátcích. Navíc byli zvědaví  na závod, který v Táboře  v areálu Komora pořádal  Jirka Vébr podle know-how Libora Krhuta z Havířova. Jednalo se o typ závodu PEXESO, pořádaný jako 3.závod Sněhulákovské ligy jihočeské oblasti . Celý závod byl složen ze dvou částí. V první části bylo nutno absolvovat PEXESO.  Na malém prostoru areálu hřiště a okolí bylo rozmístěno cca 20 kontrol  s na zemi položenou SI jednotkou, vedle ní byl  obrázek . Závodníci obdrželi  na startu mapu se všemi kontrolami a zakreslenými obrázky, které měli najít ve vytištěném pořadí, jenže počet kontrol byl vyšší a nikdo nevěděl u které kontroly je správný obrázek v pořadí. Takže pro diváky bylo velice zábavné sledovat po hromadném startu padesátku závodníků, jak zmateně pobíhají po ploše a hledají obrázky k přiřazení obrázku na mapě. Po poslední kontrole v rámci PEXESA začal klasický orientační závod na druhé mapě, tvořené zčásti  mapou  pro OB a zčásti sídlištěm v orto(foto)  verzi.  Po dalším 2,5 km v parku a sídlišti bylo možné orazit cílovou kontrolu a doběh určoval pořadí v závodě.  Nezvykle teplé počasí,  s chvílemi se objevujícím  sluníčkem,  bylo příjemné a závodníci po závodě neskrývali spokojenost s perfektně připraveným závodem, který byl zpestřením „zimního klidu“  pro pěší orienťáky. Navíc ani umístění nebylo špatné, Šimon byl sedmý, Olda desátý a Irena jedenáctá z 22 závodníků B kategorie.
16.12.2013 V sobotu se Olda s Irenou zúčastnili předposledního závodu Hanácké zimní ligy v Lipníku nad Bečvou. Pořadatelé z UOL připravili opět skvělý závod, oproti Ceně střední Moravy se startovalo ze sídliště od Domu s pečovatelskou službou, kde bylo perfektní zázemí a občerstvení. Běželo se k Bečvě a poté do zámeckého parku,  odkud po pár dalších kontrolách přeběhem zpět k centru. Počasí bylo docela chladné, alespoň na začátku závodu  si většina závodníků stěžovala, že jim mrzly prsty i v rukavicích. Závodu se zúčastnilo cca 70 závodníků, včetně zasloužilého slovinského veterána Jure Gawla v H19. Pořadatelé sehnali dobré sponzory,  a protože Irena s Oldem umístili shodně na třetích místech, obdrželi dobré pivo jako cenu.
Za pěkného slunečného počasí a i docela příznivých sněhových podmínek proběhlo od pátku do neděle lyžařské soustředění na Kvildě.
Byla zveřejněna medailová statistika z M-ČR za rok 2013. Díky Matému, tam figuruje i náš klub.
V sobotu proběhl 3. závod BBP - Vranovský žleb. Naše účast byla kvůli běžkařskému soustředění slabší. Pavel Z. obsadil v juniorech 3.místo. V průběžném pořadí po třech závodech je v juniorech Pavel Z. na 2.místě a Pavel P. na 6.místě.
9.12.2013 V sobotu 18.ledna spolupořádáme v Radosticích dvě sportovní akce. Dopoledne proběhne Radostická nerezová desítka, která bude 6. závodem Brněnského běžeckého poháru. Odpoledne bude následovat závod v orientačním běhu - Radostický sprint, který je součástí OB-ligy. Více naleznete na společných stránkách této akce - Radostice sportují.
9.12.2013 Olda s Irenou a Šimonem se zúčastnili v sobotu 4.závodu Hanácké zimní ligy u Běleckého mlýna. Počasí tentokrát nepřálo, asi stovku závodníků  přivítaly  sněhové přeháňky a na některých místech v lese rovněž menší sněhová pokrývka. Terén byl typicky „prostějovský“ , kopcovitý, místy se značným podrostem. Pořadatelé měli v úmyslu zpestřit závod a nechali v tiskárně účinkovat šotka, který způsobil to, že na mapě občas zmizely porosty i  kusy dříve zmapovaného lesa, takže se přebíhalo přes bílé plochy. Nápad jistě zajímavý v rámci treninku mládeže, ale pro veterány, kteří se chtějí jenom v klidu proběhnout  zimním lesem to bylo spíš na obtíž. Šimon ve své kategorii H18 zvítězil, Olda byl třetí v H50 a Irenka pátá v D35.
V Brně proběhl již 51.ročník Běhu na Býčí skálu. Po nočním sněžení byla trať pod sněhem, chvílemi svítilo slunce, chvílemi byla vánice. Na třicítce zvítězil Dan Orálek, na patnácti kilometrech Kamil Pilicar, Pavel P. zde obsadil 10.místo.
2.12.2013 V Okrouhlé v sobotu pokračoval Brněnský běžecký pohár druhým závodem. Na trati byly místy zbytky ledu a sněhu, jinak bláto. S podmínkami se nejlépe z našich vypořádal Pavel Z., který obsadil v juniorech 3.místo, Pavel P. skončil na místě 7. V dorostencích se Patrik umístil na 12.místě a Pepa na 18.místě.
Sobotní závod Hanácké zimní ligy. v orientačním běhu měl centrum v Křenůvkách a běželo se ve velice pestrém terénu  dobře průběžného smíšeného lesa s napadaným listím, výraznými hustníky, jámami a rýhami a přeběhem několika údolí. Za slunečného počasí a příjemných 7 stupňů to byl krásný závod a pořadatelům patří dík za zajímavě postavené tratě.  Olda se v H50 umístil na třetím místě, Irena se chtěla vyhnout mapě bez cest, posedů a dalších orientačních bodů a běžela mimo soutěž rovněž H50, kde by skončila těsně za Oldou.
V neděli se Olda s Irenou a Jirka Gawel se Zdeňkem Olexou setkali na Kauflaufu– sprintu v Brně-Komíně, který se běžel v rámci  Brněnské zimní ligy. Pořadatelé postavili  atraktivní tratě situované převážně v sídlišti  městské části Brno-Komín, která nabídla pestrý terén, ideální pro napínavý závod ve sprintu. Velice dobře běžela Irena, která se umístila celkově na 38.místě ze 60 závodnic, ve své kategorii  by však byla třetí. V mužích byl nejlepší  na 88.místě Zdeněk, Jirka byl 93. a Olda 95. ze 106 závodníků.
26.11.2013 Olda s Irenou se vydali o víkendu na Hanou na 2.závod Zimní ligy, pořádaný v Radíkově u Olomouce.  Běželo se na nové mapě,  v terénu, naposledy použitém pro OB v roce 1985, v příměstském, relativně čistém lese, místy s podrostem a dostatkem hustníků, ale dobře průběžných. Tratě byly postaveny zajímavě,  vzhledem k množství cest nebyly orientačně náročné, ale byly nápadité a díky převýšení přiměřeně fyzicky náročné. Olda v H50 skončil na třetím místě, Irena v D35 byla devátá. Byly to moc hezké závody a Brko ukázal, že umí. Díky.
O víkendu proběhl ve Šternberku metodický seminář trenérů a rozhodčích. V rámci praktické ukázky proběhl závod ve sprintu, ve kterém Honza skončil na 2.místě.
21.11.2013 V neděli 1.12. začne seriál Brněnských zimních závodů. Stejně jako vloni, tak i letos bude možné si vybrat ze dvou seriálů.
Zimní OB liga na : o-mikron.czechian.net/obliga
Brněnská zimní liga na : bzl.adamna.net/
Zatím jsou zde informace z loňské ligy, ale asi velmi brzy se zde objeví informace aktuální. Základní info k 1.12. :
sraz do 14.15 v Komíně na ZŠ Pastviny, mapa - Komín, typ závodu : sprint.
20.11.2013 V neděli začal Brněnský Běžecký Pohár 2013-2014 v Jehnicích. Běželo se za krásného a slunečného počasí, účast byla hojná. Ve starších žákyních skončila Martina 12.místo, Na kratší trati obsadil Pavel Z. v juniorech 3.místo a Pavel P. místo 4.
19.11.2013 Olda s Irenou a Šimonem se o víkendu zúčastnili závodů v Sárváru v Maďarsku. Jednalo se o 4.ročník lázeňského poháru ve sprintu, organizovaném jako 4 závody ve dvou dnech. Běželo se na dvou mapách obousměrně v areálu termálních lázní a arboreta. Závody byly perfektně zorganizovány minimem pořadatelů, tratě byly postaveny zajímavě, s možnostmi volby postupu, na trati čekala řada zrádných míst v podobě plotů a vodních překážek. Mezi  cca 250 závodníky převážně z Maďarska a několika z Rakouska jediní reprezentovali ČR.  Absolvovali všechny čtyři etapy  a Olda se Šimonem se umístili na čtvrtých místech, Irena neobhájila třetí místo po třetí  etapě a vynecháním kontroly v poslední etapě byla diskvalifikována. Závody v Sárváru byly hodně náročné, obnově sil nepomohl ani pobyt v termálních lázních, ale přesto se Olda s Irenou a Šimonem vraceli ze závodů v plné spokojenosti.
12.11.2013 V sobotu uspořádal SK Radioklub Blansko 15. ročník RBK cup open 2013 v rámci, kterého proběhl i náš oddílový přebor pro rok 2013. Vzhledem k doznívajícímu dešti byly obě etapy spojeny v jednu a tak hned po doběhu ze scorelaufu se vybíhalo na druhou část, s tím, že první závodníci měli mapu bez cest. V lese se bojovalo jak se soupeři, tak místy s ostružinami, tratě byly postaveny docela pěkně - díky za pěkný závod. Oddílovými přeborníky se stala Aneta mezi ženami a Pavel ml. v mužích. Výsledky a foto najdete zde.
05.11.2013 Poslední kufr uspořádal letos UOL v Hlubočkách. Jediný náš zástupce Honza obsadil v H35 druhé místo.
Větší zastoupení jsme měli na závodech v Maďarsku. V pátek se běžel v Budapešti na hradě a v jeho blízkém okolí trochu delší sprint - Budasprint. Hrad a okolí nabízely místy varianty postupů, u některých tratí se však podařilo kódy kontrol překrýt hradby, takže se závodníci trochu více divili ... Druhé místo obsadil Patrik v M16 a Pavel v M18, V M45 obsadil Pavel místo 3., Olda skončil na 6.místě.
Přes víkend proběhl 61.ročník Spartacus Kupa. Běželo se letos pro nás v nových terénech, kde na nás čekaly listnaté lesy s vápencovým podložím a hlubokými údolími, místy trochu maďarského houští. Sobota byla více běžečtější, neděle trochu více na mapu. Patrik obsadil v M16 4.místo, Pavel v M18 skončil na místě 5., v M45 se Pavel dokončil závody na 7.místě., Irča, Olda a Laďa bojovali za čest a slávu.
04.11.2013 Minulý týden se konalo v Portugalsku Mistrovství Evropy dorostu. Česká republika získala dvě medaile. Zlato vybojovala štafeta mladších dorostenek ve složení Tereza Čechová, Barbora Vyhnálková a Barbara Vavrysová a na bronzové příčce skončila v katetegorii D16 Barbora Vyhnálková. V Celkovém hodnocení národů obsadila Česká republika 5.místo.
Velmi dobré výsledky zaznamenal člen našeho oddílu Maté Dalos, který obsadil na sprintu 4. místo, na klasice skončil na 6.místě a jako finišman maďarské štafety v kategorii M16 nejrychlejším časem dne vytáhl štafetu na celkové 5.místo.
31.10.2013 Oddílový přebor se uskuteční v sobotu 9.listopadu v Ruprechtově společně s RBK. Informace k tomuto závodu najdete zde.
Radim spočítal podzimní Jihomoravskou ligu. Získali jsme další B-licence a několik umístění mezi nejlepšími. Druhá místa obsadili Martina v D14, Aneta v D16 a Šimon v H16, Pepa v H16 obsadil místo třetí.
30.10.2013 Prodloužený víkend přinesl počasí ideální pro orientační běh. Proto Irena s Oldou využili možnosti zúčastnit se ve třech dnech oblastních závodů ve třech oblastech.
V sobotu se uskutečnila ve známém prostředí tábora v Čachnově Liga Vysočiny a pořadatelé připravili pěkné závody v typicky vysočinském lese, s množstvím vodotečí a hustou sítí cest. Pěkné počasí, prostředí i tratě se líbily a Irena se v D45 umístila na 5.místě a Olda byl v H55 šestý.
Nedělní závody pražského žebříčku se konaly ve Zvánovicích, v kopcovitém terénu s množstvím kamenů, skalek, náletových hustníků, ale i čistých průběžných partií. Pořadatelé postavili tratě s optimálními postupy ve většině případů kolmo na vrstevnice, což představovalo značnou fyzickou zátěž. Přesto se závody velice líbily, mapově byly postaveny tratě velice pěkně a zajímavě a ze závodů Olda s Irenou i Šimonem odjížděli spokojeni, i když jejich umístění bylo ke konci startujících ve svých kategoriích.
Pondělních závodů jihomoravské ligy a hanáckého žebříčku se zúčastnil i Pavel s ivančickým dorostem. Na závodech v  Okrouhlé u Boskovic čekal závodníky kopcovitý terén,  místy s podrostem, hlubokými rýhami, poměrně hustou sítí komunikací. Pořadatelé nepřekvapili a připravili fyzicky značně náročný závod, bez nápadu a připomínající spíš přespolní běh po lesních cestách, spojujících vzdálená místa hnízd s umístěnými kontrolami. Ve srovnání s předchozími závody v podobném kopcovitém terénu ve Zvánovicích chyběla staviteli tratí větší nápaditost.  S umístěním můžeme být spokojeni, Pavel Ptáček byl v H21K třetí, stejně jako Šimon v H16, za kterým se umístili na 4. místě Dan Konečný a Jan Sobotka, který byl devátý. Dobře běžela i Aneta Sklenská, která v D16 skončila pátá. Irena byl desátá v D45  a Olda třináctý v H55.
Minulý víkend se uskutečnil předposlední závod Jihomoravské ligy na Javůrku na Bílém potoku po velmi hrubé aktualizaci. Závody proběhly za pěkného počasí, takže nevadila ani delší cesta na start a z cíle. Zvláště, když se tratě povedly a nabízely dostatek variant postupů. V H16 zvítězil Šimon, stejně jako Pavel v H21D, zde druhé místo navíc obsadil Patrik.
Honza se účastnil žebříčku Moravskoslezské oblasti v Jakartovicích ve velmi zajímavých terénech s mnoha břidlicovými lomy. V hlavní kategorii obsadil 8.místo.
Neděle pak byla ve znamení 21.ročníku Rodinných štafet s centrem v Horním Sokolovci u Chaty Doubravka. Kipli s Karlosem opět nezklamali a připravili velmi pěkné závody pro 83 štafet, které se účastnili letošního ročníku. V okolí centra byl příjemný vysočinský les s terénními detaily, dále od centra již trochu napalmu. Letošní překvapení bylo ve formě skalního sprintu. Na startu jsme měli dvě štafety, v MIXech obsadili Ještěrky (Šimon - Irča - Olda) 7.místo a v kategorii OPEN Ptáčkovi atakovali bednu, když jim ke třetímu místu chybělo pár vteřin.
17.10.2013 Byl zpracován materiál, který vysvětlí co je to orientační běh. Pro začátečníka, který chce začít s OB, jsou tam docela zajímavé informace.
Třetí závod podzimní Jihomoravské ligy uspořádali Žabiny v Březině. Na pořadu byla krátká trať na Malém lesíku v nejzajímavější části lesa. Běželo se za příjemného podzimního počasí na docela zajímavě postavených tratích. Martina v D14 obsadila 4. místo, Aneta v D16 skončila taktéž 4. V H16 obsadil Pepa místo 2., Honza byl klasifikován na 3. místě. V H21C skončil Pavlík na místě 6. a Honza na místě 8.
07.10.2013 V okolí Kladna proběhly poslední závody Českého poháru MTBO. V dopoledním sprintu obsadil Martin v H40 11.místo. Na odpolední krátké pak místo 15. V nedělním volném závodě jednotlivců při M-ČR družstev v kategorii OL obsadil 3.místo. Celkové výsledky Českého poháru MTBO 2013 najdete brzy zde.
Druhý závod podzimní části Jihomoravské ligy uspořádalo ABM na známém místě na turistické základně v Dambořicích. Čekali jsme oběhané terény v okolí Dambořic, ale pořadatelé nás překvapili novou domapovanou částí lesa na západ od stávajícího prostoru. Typ lesa nedává příliš možností na volbu postupů, tratě byly jednodušší, bez prudkých kopců, takže docela běhatelné. V H21D zvítězil Pavel st., Honza v H35 obsadil 2.místo, Martina v D14 se umístila na 6.místě, stejně jako Michal Dr. v H16. V H21C skončil lépe Pavel ml., když obsadil 8. místo, Pavel Z. skončil 11.
Olda s Irenou si o víkendu zvolili žebříčkové závody na Vysočině a u Prahy. Sobotní závod Ligy Vysočiny se uskutečnil na známé mapě Orlík se zázemím v Orlovské hájence, stavitel trati využil porostově pestrý, dobře průchodný členitý terén, ale se značným převýšením, s umístěním kontrol mezi skalnaté útvary, u samostatných kamenů, ale i uprostřed hustníků a u vodotečí a bažinek. Oldovi se nedařilo, skončil na konci své kategorie, Irena se umístila o něco lépe. V neděli na pražském a středočeském žebříčku v Jílovišti na mapě Cukrák byla Irena opět úspěšnější, skončila na 18.místě z 27 závodnic v D45, i  Olda byl lepší než v sobotu a  v H55 skončil na 22.místě. Závod byl opět fyzicky náročný, na 5,4 km trati bylo 275 m převýšení, ale běželo se v čistém, dobře průběžném lese , pouze místy byl podrost, který se však dal dobře oběhnout.  Start začínal prudkým seběhem do hlubokého údolí a postupně  se stoupalo k dalším kontrolám, tratě byly velice dobře postaveny, křižovaly mnoho cest a celkový dojem z nedělního závodu byl lepší než z Vysočiny.
30.09.2013
Jak pro nás dopadly dlouhodobé soutěže v roce 2013 ?
Český pohár štafet
H18 :  BBM A   4. místo
    BBM B  32. místo
D18 :  BBM   29. místo

Česká liga klubů
Dorost : BBM   13. místo

Žebříček A
H16A :      33. Patrik
H18A :      10. Pavel Z.
         13. Pavel P.

Žebříček B - Morava
H16B :      4. Michal Dr.
         6. Dan
H45B :      4. Pavel
H60B :      8. Laďa

Český pohár veteránů
H :       21. Pavel

Poslední mistrovské závody se uskutečnily o víkendu v Jablonci nad Nisou. Pořadatelé z Tatranu Jablonec uspořádali velmi povedené Mistrovství a Veteraniádu ČR štafet a klubů s centrem v lyžařském areálu Břízky. Pěkné podzimní počasí, zajímavý terén, dobrá mapa, solidní organizace přispěly k důstojné tečce za letošní sezónou.
V sobotních štafetách jsme měli trojnásobné zastoupení. Nejlépe dopadli kluci v dorostu, když ve složení Pavel P., Pavel Z. a Maté obsadili v H18 pěkné 5.místo. Veteráni v H135 (Attila, Pavel a Honza) se umístili na místě 12. V hlavních kategoriích zvítězily štafety žen z Jičína a můžu Pragovky. V nedělním závodě klubů jsme poprvé v historii vytvořili dorostenecké družstvo. To ve složení Maté, Martina, Patrik, Katka,Pavel Z., Terka a Pavel P. obsadilo 18.místo. V kategorii dospělých i dorostu zvítězily družstva Turnova.

Olda s Irenou a Šimonem si oblíbili jihočeské závody, a tak se vydali poznat nové terény Píseckých hor, kde obnovený oddíl OB  Písek pořádal svoje první žebříčkové závody - Pimonův kufr. Nutno uznat, že se jim to přes menší zádrhele podařilo úspěšně a téměř 200 závodníků bylo spokojeno se zajímavým terénem smíšeného lesa, kde se našlo i značné převýšení pro jednotlivé tratě. Podložka terénu docela náročná, velmi členitá až rozbitá díky množství drobnějších kamenů, větví a činnosti divokých prasat.  Porostově šlo ale o dobře průběžný les s výraznými hustníky, pasekami i náletovými porosty a dostatkem cest. Poděkování patří pořadatelům i za organizaci závodu a zajištění mnoha krásných cen. Byli jsme docela úspěšní, když Šimon skončil v H16 na 1. místě, Irena v D45 na 2. místě a Olda v H55 na 3. místě.
24.09.2013 Předposlední dějství celostátních žebříčků proběhlo minulý týden v mezi Šemanovicemi a Dobření za pořadatelství Kotlářky Praha. Známé terény Kokořínska nemohly překvapit, hluboká údolí, vysoké skály, dlouhé skalní průchody jsou příhodnější dříve pro krátkou než klasickou trať. Nedělní krátká byla podařenější, i když v dešti to docela mezi skalami klouzalo a místy byla i docela tma. Výsledky jsme v sobotu příliš neoslnili, v neděli již trochu lepší. Pavel P. obsadil v H18A pěkné 6.místo a Pavel v H45B se umístil na 3. místě. Výsledky najdete na stránkách závodů.
Po víkendu máme již medaili z M-ČR a to díky Matému, který v H16 obsadil 3.místo. M-ČR na klasické trati uspořádal Magnus Orienteering na Rejvízu. Běželo se v kopcovitém terénu v horském lese a pro kratší kategorie to bylo běhání po oba dva dny ve stejném terénu. Na závodníky čekal fyzicky náročný kopcovitý terén, v sobotu s orientačně jednoduššími tratěmi, v neděli již stavitel postavil tratě pro delší kategorie lépe. V hlavních kategoriích zvítězili Dana Šafka-Brožková a Jan Šedivý. Sobota se nám moc nevyvedla a naše jediné A-finále zaznamenal Maté. V neděli to dlouho vypadalo velmi nadějně na nejvyšší příčku v H16, když Maté na posledním rádiu vedl skoro o minutu a půl. Bohužel velká chyba v závěru a trocha štěstí vedla ke konečnému bronzu.
Martin se účastnil ČP MTBO, který uspořádala OK Jiskra Nový Bor v okolí Zákup. Lépe se umístil v nedělní klasice, když obsadil v H40 12 místo.
03.09.2013 SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou uspořádal o víkendu dva závody štafet Českého poháru štafet a závod ve sprintu. Závody štafet měly po oba dva dny centrum v Hradisku. Běželo se v lese vysočinského typu ve svahu byly kameny. Klukům se dařilo více v sobotu, kdy obsadili 9. místo. Holkám v neděli, kdy skončily na 21.místě. Sobotní odpolední sprint proběhl přímo v Rychnově nad Kněžnou. Závod se pořadatelům povedl, tratě se líbily. V H45C zvítězil Juraj, v D14C obsadila Terka 2.místo, Pavel P. v H18A skočil na místě 8.
V Medlánkách proběhla za pořadatelství UBM a MBM první podzimní Jihomoravská liga. Běželo se na kopcovité Babě, takže to bylo více o morálce, než o orientaci. V H16 obsadil Michal Dr. 2.místo, Šimon skončil na místě 3.
03.09.2013 Prázdniny jsou za námi a s nimi i letní vícedenní. Tradiční Cena východních Čech proběhla za pořadatelství LPU v Železných horách s centrem v Nasavrkách. Nás zde reprezentoval Honza, který začal pěkným 6.místem v 1.E, po zdravotních problémech se celkově umístil na místě 10.
Početnější výprava se účastnila čtyřetapových závodů Sklárna, které uspořádala Pragovka. Běželo se na starších revidovaných mapách, které by si místy zasloužily více pozornosti při revizi. Jinak terén nezklamal a kamenů jsme si užili dosyta. Nejlepším výsledkem bylo 4.místo Patrika v H16.
Posledním víkendovým vícedenním závodem byl West cup v Krušných horách. Závody proběhly bez naší účasti, výsledky najdete zde.
27.08.2013 Předposlední víkend prázdnin patřil tradičně Pěkným prázdninám v Českém ráji. Přihlášky na letošní ročník byly "vyprodány" během jednoho dne a tak štastných 1200 se mohlo proběhnout v pískovcích Českého ráje. Omezení ochranářů způsobilo, že se na všechny etapy jezdilo autobusy, což za slunečného počasí nevadilo. Nejpěknější byla druhá sprintová etapa v Boreckých skalách, zbývající etapy na Skaláčku byly spíše o fyzičce než o orientaci. Nejlepší umístění zaznamenal Pavlík v H18, když skončil na 5.místě.
21.08.2013 O víkendu proběhly v ČR dvoje vícedenní. Na Magnus cupu v Jeseníkách jsme zastoupeni nebyli, na Rumcajsových mílích u Jičína už ano. Závody byly jednoduše pořádané, spíše s cílem vydělat než uspokojit závodníky - ti si tak užili nejvíc luxusní terény, ale nedodržení Pravidel (např. umístění kontrol uvnitř v jeskyních), v rozporu s pokyny chybějící mapníky na startu, nebo tisk na nekvalitní papír nekvalitní laserovkou, kdy se v místě ohybu mapy odloupávala barva, leckoho znechutily. Nejlepším naším závodníkem byl Laďa v H60, když obsadil 6.místo.
V Maďarsku v okolí Veszprému proběhla vlajková loď maďarských orienťáků Hungária Cup. První dvě etapy se běžely v pohoří Bakony a byly docela kopcovité s těžkou podložkou. Třetí etapou byl velmi pěkný sprint ve Veszprému. Poslední dvě etapy se běžely okolo shromaždiště, které bylo v bývalém vojenském prostoru, v otevřeném plochém prostoru. Pavlík v H18 a Pavel v H45 obsadili 12.místo, Patrik v H16 skončil na místě 17.
14.08.2013 První srpnový víkend byl na české orientační scéně ve znamení Ceny střední Moravy. Pořadatelé přivítali v Týnu nad Bečvou necelou třístovku závodníků. Páteční sprint proběhl v Lipníku nad Bečvou, víkendové etapy v okolí hradu Helfštýn. Třetí místa obsadili Irena v D45C a Honza v H21A, těsně za bednou skončil Olda v H55C.
Minulý víkend uspořádala Dobruška další ročník Advanta cupu, s centrem Novém Městě nad Metují. V pátek se běžel sprint ve městě. Sobotní klasika byla lahůdka s centrem u Zdobnice v kempu Kamenec. Zavítali jsme na hřebeny Orlických hor, kde porosty kleče vytvářely místy nepřehledná bludiště - velmi silný zážitek. Nedělní krátká proběhla u centra v průběžném lese z hlubokými údolími a skalkami. Byly to pro nás úspěšné závody. Pavel P. vyhrál kategorii H18, kde Pavel Z. obsadil 3.místo. V H16 se Patrik umístil na 2.místě, Michal Dr. byl 5. a Šimon na 6.místě. Třetí místa obsadil Pavel v H45A a Petr v H45B. V H55B obsadil Olda místo 7. a Laďa skončil na 8.místě.
29.07.2013 Od 19. do 21.7. proběhl další ročník Silesie. V letošním roce jsme opět po mnoha letech zavítali do břidlicových lomů u Jakartovic. Oproti minulým ročníkům bylo shromaždiště na bývalém fotbalovém hřišti v Bohdanovicích a tudíž na starty a z cíle jednotlivých etap to bylo docela daleko. Tratě pokud byly v haldách byly docela zajímavé, bohužel les mimo haldy docela zarůstá, takže mimo ně to byl docela napalm. Kdy se už pořadatelé z POBO Opava poučí a vrátí se ke standardnímu vydávání popisů před startem a ne pouze na mapách? Mezi více než 300 závodníky jsme se neztratili. Pavel P. vyhrál v H18, to stejné se povedlo v příchozích Martinovi v TL a Ivě v TK. Druhá místa obsadili Patrik v H16 a Pavel v H45.
Minulý týden proběhly největší české vícedenní - Bohemia Orienteering 2013. Pořadatelé z Nového Boru nás letos zavedli do pěkných terénů v okolí Chřibské a Kytlice. Všechny etapy byly velmi pěkně postavené, snad jen čtvrtá byla trochu běhavější. Docela velké teplo ještě znásobilo náročný kopcovitý terén, který byl místy i hůře prostupný. Letos jsme žádnou bednu nezaznamenali. Nejblíže k ní měl Pavel v H45A, když obsadil 5.místo, na 9.místě se umístil Patrik v H16A.
17.07.2013 O víkendu proběhl jubilejní 20. ročník H.S.H. Vysočina Cupu s centrem u rybníka Medlov. Běželo se prakticky ve stejných terénech jako před dvaceti lety, kdy centrum bylo u rybníka Sykovec. Pořadatelé z Chrástu připravili opět pohodové závody v pěkných a těžkých terénech centrální Vysočiny. V lese bylo docela melioraček a bažin, v sobotní etapě jsme se podívali i do kamení v okolí Pasecké skály. Na bedně skončil pouze Pavel v H45B, když obsadil 2.místo, v H16 obsadil Patrik místo 5. a Šimon místo 6., v H18 se Pavel umístil taktéž na 5.místě.
11.07.2013 Začaly prázdniny a s nimi i vícedenní závody. První letní vícedenní uspořádal KOS Krnov pod názvem SKOL cup 2013. Sobotní rovinaté etapy v lese plném trávy se účastnili Olda s Irenou. Lépe se umístila Irča, která v D45 obsadila 7.místo.
Od 1. do do 6.července probíhalo v blízkém i vzdálenějším okolí Hradce Králové JWOC. Po rozpačitějších výsledcích na klasice a krátké nám první medaile cinkla ve sprintu, když Michal Hubáček obsadil 2.místo v juniorech. Závěrečné štafety nám pak přinesly další dvě zlata, když jak holky (Lenka Knapová, Kateřina Chromá a Vendula Horčičková), tak kluci (Marek Schuster, Adam Chloupek a Michal Hubáček) vyhráli. V celkovém hodnocení národů jsme obsadili za Švédy druhé místo (2-1-0).
Spolu s juniorským mistrovstvím probíhaly i doprovodné závody JWOC Tour. Běhalo se v zajímavých terénech na dobrých mapách, organizace klapala, takže závodníci odjížděli spokojeni. Z naší účasti jsme vydolovali 1 x 1.místo - Honza v H40B a 2 x 4.místo - Šimon v H16B a Pavel v H45A. Velmi dobře byly zpracovány televizní přenosy z krátké a závodu štafet. Opravdu to stojí za shlédnutí.
26.06.2013 Máme za sebou poslední jarní mistrovství. Pořadatelé ze Severky Šumperk uspořádali v Kunčicích Mistrovství a Veteraniádu ČR na krátké trati. Běhalo se v horském kopcovitém terénu mezi velkým množstvím kamenných kupek, místy bylo i docela mokro. Sobotní kvalifikace proběhla na mapě Kuní vrch, kde bylo navíc místy dost podrostu a kopřiv, takže první závodníci měli dost nevýhodu v podobě nevyšlapaných cestiček. Z kvalifikace do A-finále postoupil Pavel Z. v H18 a ve veteránech Pavel v H45 a překvapivě Petr v H50, ostatní většinou vybojovali finále B. Nedělní finále proběhlo na mapě Kunčická hora. Les byl prakticky bez podrostu, průhledný s klacky pod nohama. Tratě byly postaveny docela nápaditě, ale především u veteránu se staviteli nepodařilo dost výrazně odhadnout časy vítězů. Nejlepší umístění zaznamenal Pavel Z., který v H18A obsadil 7. místo, Pavel P. vyhrál finále B a celkově v H18 obsadil místo 20. Patrik v H16 obsadil celkové 28. místo. Ve veteránech skončil Pavel v H45A na 13.místě a Petr v H50A na místě 15.
18.06.2013 Ještě trochu informací k víkendu 8.-9.6. V okolí Viničných Šumic proběhlo M-ČR ve sprintu a štafetách a další kolo Českého poháru. Nás zde reprezentoval Martin, který ve sprintu skončil v M40 na 17.místě a v nedělním Freeorderu obsadil místo 14.
Honza se v sobotu účastnil sprintů v Nymburce, kde Meteor Kačerov uspořádal dva sprinty v rozdílných terénech. Dopolední byl klasický městský, odpolední proběhl v parcích kolem Labe. Honza dopadl lépe odpoledne, když se umístil na 8.místě.
V neděli pokračovala Liga Vysočiny dalším závodem v Budislavi. Pořadatelům z Chrástu se podařilo uspořádat velmi pěkné závody. Tratě zavedly závodníky do docela rozdílných částí lesa - od pískovcových skal, přes porosty detaily až do bažinatých částí lesa. Nejlepší oddílový výsledek zde zaznamenal Laďa. když obsadil v H55 9.místo.
Dorostenci se účastnili spolu s SCM Hanácké oblasti soustředění v Petříkově, které bylo zaměřeno na blížící se M-ČR na krátké, které se uskuteční tento víkend v Kunčicích.

Minulý víkend byl především ve znamení Českého poháru a ŽA, který uspořádala OK Lokomotiva Plzeň v překrásných terénech Přírodního parku Sedmihoří nedaleko Horšovského Týna. Závodní prostor byl plný žulových kamenů různých velikostí, prudké svahy se střídaly s rovinatými a podmáčenými částmi lesa, všude bylo docela dost klacků pod nohama. V sobotní klasice skončil na 4. místě v H45B Pavel, Honza v H21B obsadil místo 5. V nedělní krátké zaznamenal nejlepší oddílové umístění Pavel Z. když v H18A dokončil závod na 8. místě. Výsledky najdete zde. V sobotu také proběhl poslední závod jarní části Jihomoravské ligy v zabušených lesích nad Adamovem. Martina obsadila v D14 3.místo a Laďa v H55 místo 8. Byla také spočítána jarní část Jihomoravské ligy pro rok 2013. V H18 zvítězil Michal K., v D14 obsadila Martina 3.místo, stejně tak jako Dan v H16.
10.06.2013 Olda s Irenou věnovali víkend orientačnímu běhu, tentokrát v jižních Čechách, kde se konalo Mistrovství Evropy policejních sborů v orientačním běhu. Současně se konal veřejný závod - Přebor jihočeské oblasti. Zúčastnili se závodu dvoučlenných štafet v Trocnově a závodu na klasické trati ve Včelné u Českých Budějovic. Oba závody se konaly v silně podmáčeném terénu, který byl na závodě štafet plochý až mírně zvlněný, se střední hustotou cest, podrostem, meandrujícím potokem a vegetačními detaily. Druhý den na závodu klasiky se plochá část v blízkosti cíle lámala do svahu, zbrázděného velkými údolími, se všemi stupni vegetace, četnými erozními rýhami a jinými terénními objekty. Oba závody byly fyzicky náročné z hlediska podmáčeného terénu, v sobotu k tomu přibylo ještě značné převýšení. Tratě byly postaveny dobře, mapově náročně a vyžadovaly neustálou pozornost. V pátečních štafetách byla naše štafeta diskvalifikována, ale ani úspěšné dokončení by nepomohlo k lepšímu umístění. Zato úspěšní byli Olda i Irena v sobotní klasice, Irena skončila v D45 na druhém místě a Olda byl v H55 třetí. Závody byly velice pečlivě připraveny a organizačně zvládnuty do nejmenších detailů. Poděkování touto cestou patří všem pořadatelům v čele se Zdeňkem Blablou za perfektní a obětavou přípravu pěkných a pohodových závodů. Škoda, že možnosti zúčastnit se veřejných závodů nevyužil větší počet orientačních běžců ze sousedních oblastí.
06.06.2013 V Plané nad Lužnicí uspořádal Jirka Vébr s přáteli finále Přeboru škol v OB. Vzhledem k povodním musel na poslední chvíli předělávat tratě, měnit shromaždiště, v lese bylo docela dost vody. Na kvalitu vlastního závodu to vliv příliš nemělo. Náš dorost bojoval v barvách gymnázia Ivančice a nevedl si špatně. V kategorii D7 obsadila Martina 13.místo, v H7 byl Petr na 12. místě, v kategorii H9 se Patrik umístil na 5.místě a Michal Dr. skončil 10. V nejstarších (kategorie HS) se Pavel P. umístil na 9. místě a Pavel Z. skončil na místě 11.
05.06.2013 Attila s Matém se o víkendu účastnili Mistrovství Slovenska na krátké trati, Slovenského žebříčku + sprintu v okolí Banské Bystrice. Maté opět zářil - dvakrát 1.místo + druhé místo v M18. Více najdete zde.
03.06.2013 O víkendu se uskutečnily B-čkové žebříčky, český za Křižanovem, "pár" kilometrů od Brna, a moravský 200 km severně od Brna u polských hranic. 5. a 6. závod Žebříčku B-Morava se uskutečnily u Mikulovic, za pořadatelství Zlatých Hor. Shromaždiště, část soboty a celá nedělní krátká probíhaly v bývalém muničním areálu. Les kolem areálu byl nad očekávání pěkný, uvnitř areálu to bylo již horší, navíc zpestřeno mnoha zbytky drátů a dalšími zbytky po armádě. V sobotu skončil Pavel v H45B na 9.místě. V nedělní krátké skončil Patrik v H16B na 6.místě a Pavel v H45B na místě 8.
3. a 4. závod Žebříčku B-Čechy pořádalo PZR v Bohdalci. Běželo se v rovinatém rychlém lese bez větších záludností, tratě byly delší bez zásadních voleb postupů. Na klasice skončil Petr v H45C na 4.místě, Irča v D45C na místě 6. Nedělní krátká se líbila více, Irena v D45C obsadila 4.místo a Olda v H55C místo 6.

Ve středu se běží celostátní finále Přeboru škol v Plané nad Lužnicí. Naše mládež bude bojovat v barvách Gymnázia Ivančice. Více najdete zde.
31.05.2013 Na ČT4 Sport byl odvysílán v rámci projektu "Žijeme sportem aneb jak vybrat ten správný" pořad z prostředí orientačního běhu. V archivu ČT ho najdete zde.
27.05.2013 Úspěšný víkend - jak jinak nazvat právě skončený víkend. V okolí Vrbna p. Pradědem se uskutečnily dva závody ČP štafet a další kolo Sprint cupu a ŽA. Vše uspořádal SK při Gymnáziu Vrbno p. Pradědem a o nás bylo slyšet.
Pořadatelé vybrali docela zajímavé terény, zpracovali pěkné mapy, ale chvílemi jsme si připadali jako na nepovedeném oblastním závodě a ne celostátních závodech. Štafety se uskutečnily za obcí Mnichov, shromaždiště bylo totálně mimo dění závodu ( problémy s majiteli louky ), veřejné kontroly na hranici viditelnosti pro čekající závodníky, sobotní problémy s vyčítáním a s komentováním, docela nevyrovnané farstování po oba dva dny. Za dopolední opoždění startu pořadatelé nemohli - pozdní příjezd autobusu z Hradce, za odpolední u sprintu už asi ano. Odpolední sprint v Karlově Studánce byl pěkný, škoda jen posunutí startu a neposečeného shromaždiště. V dopoledních štafetách naši dorostenci obsadili pěkné 6.místo a veteráni v H135 se umístili na 3.místě. V odpoledním sprintu jsme zaznamenali první oddílové vítězství v Žebríčku A, když v H18A zvítězil Maté, Pavel P. skončil 14. a Pavel Z. na místě 16., Patrik v H16A obsadil 15.místo. Další výrazný úspěch jsme zaznamenali v neděli, když dorostenecká štafeta ve složení Pavel P. - Pavel Z. - Maté obsadila v H18 výborné 3.místo (opět první bedna na ČP štafet v historii našeho klubu). Navíc naše veteránská štafeta ve složení Honza - Attila - Pavel zvítězila v kategorii H135.
Mimo celostátních závodů probíhaly i další oblastní žebříčky. Naše oblast měla sprint v Kuřimi. Tratě nebyly příliš obtížné, dříve jednodušší, ale docela dost pršelo. V H16 zvítězil Pepa před Danem, v H18 zvítězil Michal. Výsledky najtede zde.
Olda s Irčou zavítali do Slatiňan na Východočeský pohár.
Výborné výsledky dorostenců se přenáší i do hodnocení klubů. V Českém poháru štafet 2013 jsme v H18 na 4.místě a v České lize klubů 2013 figurujeme v dorostu na 7.místě. Zároveň byl po sprintu přepočítán i žebříček A, kde je Pavel Z. v H18A na pěkném 8. místě.
23.05.2013 O víkendu proběhly další závody žebříčku B-Morava. Pořadatelé z MOV vybrali pěkné zázemí pro závody - Rekreační středisko U Kateřiny, bohužel terén už tak výborný nebyl. Zvláště doběhy obou závodů po asfaltu nebyly nic moc a když se k tomu přidal docela zarostlý les, tak celkový dojem nebyl příliš dobrý. V sobotní klasice se na 2.místě v H18B umístil Pavel P, Pavel Z skončil na 4.místě, v H45B obsadil Pavel místo 4. a v H16C zvítězil Šimon. V nedělní krátké zvítězil Pavel v H45B a v H21B se na velmi pěkném 15.místě umístil Pavel Z. Ostatní výsledky už příliš lichotivé nebyly...
16.05.2013 Záznam televizního přenosu z M-ČR ve sprintu z Chrudimi můžete shlédnout na stránkách ČT4.
O víkendu uspořádaly Žabiny pěkné závody u Kramolína, které byly ŽA a ŽB-Morava. Sobotní klasika docela propršela, terén byl docela rychlý, některé tratě povedenější, některé jednodušší po cestách. V závěru pak přišly prudké svahy nad přehradou Mohelno. V H18A skončil Maté Dalos na 6.místě. V H16B Michal Dr. obsadil 4.místo, Honza v H21B místo 7., stajně jako Pavel v H45B. Nedělní krátká byla zajímavější, daly se dělat chybky. Asi zbytečný byl závěr v prudkých svazích nad přehradou u A-čkových tratí. Výsledkově to bylo u nás o krapet lepší. V H18A jsme měli tři závodníky do desítky - Maté 5., Pavel Z. na 6.místě a Pavel P. 10. V H16B obsadil Michal Dr. 5.místo a Šimon skončil 6. V H45B se umístil Pavel na 5.místě a Attila 9.
O víkendu nás čekají další závody Žebříčku B-Morava u Štramberka. Stránky závodů zde.
09.05.2013 V sobotu jsme uspořádali Oblastní mistrovství na klasické trati v Říčkách. Závody proběhly za slunečného a příjemného počasí, bez závažnějšího problému. Cílem prošlo 263 závodníků. Výsledky najdete zde.
Včera proběhlo v Chrudimi první velké mistrovství - Mistrovství a Veteraniáda ČR ve sprintu. Pořadatelé z LPU připravili pěkné závody, které se musely líbit. Závody hlavních kategorií snímala Česká televize a závod bylo možné sledovat v cílové aréně na velkoplošné obrazovce. Trochu více rozruchu bylo kolem kontroly č. 32, u které byla uzavřená branka znázorněna tenkou červenou čárou a nebylo to příliš čitelné.V hlavních kategoriích zvítězili Dana Šafka Brožková a Vojta Král. Z našich výsledků lze vyzdvihnout 8.místa Pavla Z. (H18) a Pavla (H45), Pavel P. v H18 obsadil místo 17. a Patrik se v H16 umístil na 20.místě.
04.05.2013 Děkujeme všem za účast a těšíme se zase příště nashledanou. A zveřejňujeme netrpělivě očekávané výsledky a mezičasy.
03.05.2013 Startovné na zítřejší závody bylo připsáno od následujících oddílů : ABM, MBM, TBM, VBM, VLI. Pokud platil přes banku někdo další, vemte prosím na prezentaci doklad o úhradě.
Ve startovce po kategoriích najdete i čísla zapůjčených čipů.
03.05.2013 Dorost se účastnil o víkendu soustředění na Nesměři spolu s KCTM Vysočiny. Výsledky tréninků najdete zde.
V neděli se pak na Nesměři uskutečnilo další kolo Ligy Vysočiny za pořadatelství TTR. Prakticky celý oddíl, mimo nejstarších vetránů, běžel kategorii H21D, která byla velmi pěkně postavená a předčila i delší H21C. Holt údolí Oslavy je terén na krátkou. V H55 obsadil Olda 4.místo. V H21D zvítězil Pavel P.ml., na třetím místě se umístil Pavel Z., dále pak Pavel P.st. a Patrik, v desítce skončil ještě Michal Dr.
Na 1.máje OK Jihlava pořádala odložený závod ze začátku dubna na Henčově. Běželo se v rovinatém, rychlém lese, kde prakticky nebylo co řešit, pouze rychle utíkat a udržet koncentraci. Výjezd byl docela úspěšný - zvítězili jsme v kategoriích H16 (Šimon), H21D (Patrik), H35 (Honza) a H45 (Pavel). Dan obsadil v H16 druhé místo a Irena V D45 místo čtvrté.
02.05.2013 Byly zveřejněny Pokyny oblastního mistrovství na klasické trati. A také startovka po kategoriích a startovka po oddílech.
30.04.2013 Byly zveřejněny délky tratí oblastního mistrovství na klasické trati.
24.04.2013 O víkendu proběhlo první letošní M-ČR. M-ČR v nočním uspořádalo Sportcentrum Jičín v okolí Dolního Bousova. Šampionátu se účastnilo na třista závodníků a šlo o jedno z nejnáročnějších mistrovství v posledních letech, k čemuž přispěla i místy trochu zvláštní klasifikace mapy. V hlavních kategoriích zvítězili Iveta Duchová (LPU) a Adam Chromý (ZBM). Naše výsledky byly za očekáváním ... Výsledky najdete zde.
Březnové počasí v Česku příliš aktivit po lese nedovolovalo a tak kromě soustředění v Šaštíně jsme se na mapu prakticky nepodívali. Byly zrušeny první dva závody ČP štafet, Mistrovství Moravy a další závody. Začátkem dubna byl závodem na přehradě ukončen Brněnský Běžecký Pohár. V celkovém pořadí se na kratší trati na výborném druhém místě jak absolutně, tak v kategorii juniorů umístil Pavel Záděra, Patrik byl v dorostencích 7. Na předposledním závodě na Myslivně se Pavel umístil druhý, na přehradě pak byl v absolutním pořadí čtvrtý.
V sobotu 13.dubna byla zahájena Jihomoravská liga závodem v Rudce u Kunštátu za pořadatelství RBK. Martina obsadila v D14 5.místo, Dan byl v H16 čtvrtý, Pavel vyhrál H21D.
Závodů CESOM 2013, pořádaných jako slovenský, rakouský a maďarský národní žebříček se zúčastnilo více než 1200 závodníků z celkem 14 zemí. Českou účast zajistily hlavně reprezentační výběry mládeže a dospělých a TJ Slovanu Luhačovice v počtu 64 závodníků, zbývajících 40 závodníků byli jednotlivci. Je škoda, že ostatní oddíly nevěnovaly účasti na závodech, podporovaných v rámci visegrádské skupiny, větší pozornost. Přitom stejně jako v minulých letech organizátoři připravili za nádherného, slunečného a téměř letního počasí dva krásné závody. První se běžel jako sprint v zákoutích starého města a okolí hradu s centrem ve Staré tržnici, odkud se také startovalo. Náš oddíl reprezentovali Olda, Irena a Šimon, všichni sprint absolvovali v druhé polovině startovního pole. V neděli byly tratě připravené v rovinatém borovicovém lese v Šajdíkových Humencích u Senice, zde překvapila Irena sedmým místem na 5,4 km trati a celkovým umístěním v kategorii W45A na osmém místě z 24 závodníků. Úspěšný byl rovněž Šimon (M16A) na 8,8 km trati, který doběhl na 35.místě z 46 závodníků. Olda skončil třináctý z 18 závodníků v kategorii M60A.
V sobotu mimo M-ČR v nočním proběhly v Jihomoravské oblasti další dva závody. Dopoledne krátká za pořadatelství TBM v Předklášteří. Na bedně skončili Michal K., který obsadil v H18 třetí místo, a Honza, který vyhrál v kategorii H35. Odpoledne pak proběhlo další oblastní mistrovství ve sprintu v režii VMB v Tišnově. Zde to již bylo lepší - Martina skončila v D14 na čtvrtém místě, V H16 zvítězil Patrik a Michal Dr. byl druhý, Michal K. v H18 osadil taktéž čtvrté místo.
V neděli po cestě z Jičína jsme se zastavili na závodech v Mukařově u Prahy na oblastním žebříčku pražské a středočeské oblasti. Spojený oblastní žebříček těchto oblastí je v počtu účastníku proti naší oblasti trochu jiná váhová skupina... Do desítky skončil pouze Michal Dr. v H21K.
11.03.2013 Soustředění na jihu bylo ukončeno závody Lipica open. Za deštivého počasí jsme v náročných kamenitých terénech vybojovali opět bednu. Pavel se v M18 umístil na pěkném třetím místě. V desítce dále skončil Patrik - v M16 na místě šestém a Pavel v M45 na 8. místě. Mapu z nedělní krátké trati najdete zde. V sobotu proběhl 8.závod BBP v Modřicích. Pavel Z. opět bodoval, když se umístil v juniorech na druhém místě. Stejné místo mu patří i v průběžném pořadí BBP po osmém závodě.
07.03.2013 V sobotu se uskutečnil již sedmý závod Brněnského běžeckého poháru - Vranovský žleb. Pavel Z. skončil na kratší trati na druhém místě, jak v absolutním pořadí, tak v kategorii juniorů.
Další část oddílu zahájila tradiční jarní soustředění na jihu závody v Maďarsku na Boróka Kupa. V dunách, která byly místy více či méně zarostlé, jsme dosáhli na dvě bedny. Pavel P. byl v M18 o pár vteřin druhý za Kubem Hruškem a Patrik obsadil v M16 místo třetí.
27.02.2013 Vyšla Ročenka ČSOS za rok 2012. Základní informace k nejdůležitějším závodům sezóny najdete zde.
26.02.2013 V sobotu se za pravého zimního počasí uskutečnily další LOBy s centrem ve Vlachovicích. Pořadatelé z TBM a OSN se pořádně zapotili při přípravě a udržování tratí. Na dopolední krátké trati se Laďa umístil v H55 na 15. místě. V odpoledním závodě dvojic jsme již zastoupení neměli.
Po sobotním vydatném sněžení přišla v neděli obleva a tak další závod SANASPORT BZL v Modřicích proběhl ve směsi sněhu a vody. Vítězi hlavních kategorií se stali Eva Kabátová a Ondřej Švirák. Pavlík skončil na 9.místě a Patrik 14.
07.02.2013 Partner našeho klubu firma Sanasport přichází s velmi výhodnou nákupní akcí běžeckého modelu INOV-8 OROC 280 pouze za 2.325,- Kč. Pokud plánujete nákup nejvhodnějšího běžeckého obutí pro OB, neváhejte neboť tato speciální akce trvá pouze do konce února 2013.
04.02.2013 Máme za sebou další víkend s kombinací. V sobotu se běžel již 6. závod BBP v Ráječku. Opět jsme byli vidět na bedně - Pavel Z. skončil v juniorech na 2.místě, v absolutním pořadí 4. Pavel P. obsadil celkově 11.místo (v dorostu na 5.místě), Patrik celkově 34. (v dorostu na 10.místě).
V neděli pak pokračovala OBLiga 10.ročníkem O-Mikronu na Kývalce. Nově přemapovaný prostor mezi státní silnicí a dálnicí u Kývalky nabídl zajímavý terén s rýhami a prostorem po těžební činnosti. V hlavních kategoriích zvítězili Veronika Grycová a Ondra Novotný. Od nás se nejlépe umístil Pavel ml., který skončil 10., Pavel st. na 12.místě a Patrik skončil 15.
21.01.2013 V sobotu jsme se spolupodíleli na pořádání 5. závodu Brněnského běžeckého poháru v Radosticích. Závod proběhl za mrazivého počasí, tratě byly díky sněhu náročné, celkem se účastnilo 392 závodníků. Pavel Z. opět zaběhl dobře - 4. místo absolutně, druhý v juniorech. Pavel P. a Patrik se taktéž umístili v první čtvrtině závodního pole. Výsledky najdete zde.
V neděli jsme se objevili na M ČR na klasice v LOBu, které se uskutečnilo ve Vrbně pod Pradědem. Za přiměřených sněhových podmínek jsme díru do světa neudělali ...
14.01.2013 V neděli proběhl druhý závod SANASPORT brněnské zimní ligy 2012/2013, pod názvem Hruška cup, který uspořádala rodina Hruškova + Jenda Zháňal. Jednalo se o o příjemné nedělní odpoledne s mapou na zajímavých tratích a k tomu dobré zázemí ve škole (snad jen dát info o přezouvání - podlaha byla studená). Vítězi se stal Miloš Nykodým a Eva Kabátová. Nejlépe od nás skončil Pavel ml., který se v mužích umístil na konci druhé desítky. Mapu najdete zde.
07.01.2013 19.ledna 2013 pořádáme v Radosticích 5.závod Brněnského běžeckého poháru 2012 - 2013. K dispozici jsou již rozpis a plánek tratí.
07.01.2013 V sobotu se uskutečnil již 4.závod BBP 2012-2013. Pořadatelé v Kuřimi museli díky ledovce na trati měnit nadvakrát traťě dospělých. Na kratší trati to bylo opět pro nás výborné. V absolutním pořadí skončil Pavel Z. třetí ( v juniorech na 2.místě ), Pavel P. obsadil 12.místo ( v dorostu na 4.místě ) a Patrik se umístil na 34.pozici ( v dorostu na 12.místě ).
V neděli dopoledne proběhl 1.závod OBligy 2013 - Brněnský Magnus Cup v Kohoutovicích. Příjemné nedělní proběhnutí, pohodová atmosféra, teplé zázemí pro závodníky - díky za to pořadatelům. Běžela se krátká trať s hromadným startem se dvěma motýlky, v hlavních kategoriích zvítězil Karel Fučík (VBM) a Lucie Matulová (ADA). Od nás se nejlépe umísti Pavlík na 11.místě. Ukázka mapy s tratí je zde.
06.01.2013 Stejně jako loni se Olda, Irena a Šimon zúčastnili mezi vánočními svátky a Novým rokem 25.ročníku pětidenních závodů v Belgii Sylvester5d. Tři etapy proběhly ve východní části Flander, třetí mezi Bruselem a Louvenem a poslední v Nizozemí u Eindhovenu. První etapa byla docela náročná, po začátku v jámách a písečných dunách byl sice průběžný les s dostatkem cest, ale rozmoklých a v lese s podrostem maliní a ostružiní. Druhý závod byl s deštivým počasím (mrholení), ale závod se dal zvládnout, byl o dost lehčí než první, spíše běžecký, ale v lese bylo stále dost podrostu. Třetí etapa již proběhla bez deště, v krásném lese, bohužel zase s maliním a ostružiním, ve kterém bylo občas obtížné v jámách najít kontroly. Čtvrtý den v Belgiii již byl plný slunce, s teplotou kolem 10°C a závodem v písečných terénech s ojedinělými lesíky a podrostem z vysoké trávy nebo křovin. Nádherné počasí, slunečno, příjemných 10°C vítalo opět téměř 400 závodníků na poslední etapě, tentokrát v Nizozemí ve vojenském prostoru v Oirschot. Méně příjemný byl první pohled do mapy a potom vlastní závod v písku s občasnými lesíky s jámami a křovinami, kde byly ukryté kontroly, jednoznačně nejtěžší etapa. Každou etapu organizoval jiný oddíl, všechny však byly perfektně připraveny se zázemím v sálech s občerstvením, dostatkem prostoru na převlékání a sprchami. V sále vládla příjemná atmosféra, družnost a hlasitá holandština, příp.angličtina, francouzština ve vlámské části Belgie není příliš oblíbená. Ve výsledcích překvapil Šimon jednou prvním a dvakrát druhým místem, Irena i Olda se umísťovali ve svých kategoriích v druhé polovině (Irena 7.-12.místo ze 14 závodnic , Olda 20.-27.místo z 31 závodníků). Škoda, že BBM byla jediným zástupcem z Česka, závodů se účastnili závodníci z 18 zemí.
02.01.2013 Na Silvestra jsme si zaběhali na tradičním Silvestrovském běhu, který pořádala Moravská Slávie Brno. Standardně opět neseděly avizované délky tratí.
Za slunečného, mrazivého počasí na zledovatělých tratích zvítězili ve starších žácích Patrik a ve svém posledním startu za dorostence Pavel Z.
28.12.2012 Ani o vánocích nezahálíme .... V sobotu 22.12. jsme byli vidět v Tetčicích na Předvánočním krosu. Mezi muži Pavel Z. obsadil 3.místo, Pavel P. skončil 11., trať dlouhou 10,5 km absolvoval i Patrik s Pepou.
Na Štěpána při Štěpánském běhu v Syrovicích přišlo historicky první vítězství našeho člena na závodech v rámci BBP. Na kratší trati zvítězil Pavel Z. jak absolutně, tak i v kategorii juniorů, čtrnáctý absolutně a 4. v kategorii dorostu skončil Pavel P.

Do nového roku přejeme zdraví, štěstí, pohodu, lásku, optimismus, klid a hlavně málo kufříků nejen v nastávajícím roce 2013, ale i po další léta.
18.11.2012 Fotky z oddílového přeboru
10.11.2012 Výsledky oddílového přeboru RBK, PBM a BBM:
Výsledky E1
Výsledky E2
Výsledky celkově
06.11.2012 První listopadový víkend jsme se účastnili několika různých závodů. Pepa obsolvoval kros v Adršpachu s názvem Ádrkros, kde na trati 9 km v celkovém pořadí obsadil 313.místo, když na trati poskytl pomoc zraněné závodnici. Text děkovného e-mailu je zde :
Ahoj,
v sobotu jsem bezela Adrkross a vymkla jsem si kotnik. Vratil 
se pro me kluk, ze jestli jsem v poradku a me to udelalo 
velkou radost. Nevim, jestli jsem si spravne zapamatovala 
cislo, ale myslim, ze to bylo 164 a to mel Pepa Kún a ja jsem 
si nasla ze je z vaseho oddilu. Jestli muzes, vyrid mu prosim,
ze kotnik je natekly, ale bude ok. a ze si moc vazim, ze se 
vratil, aby mi pomohl a moc ho zdravim. 

Dekuju, s pratelskym pozdravem Lenka.

Olda s Irčou zajeli v sobotu za hranice do Lakšárské Nové Vsi na Jesenou Cenu Sporka. Běželo se v rovinatém a velmi rychlém terénu Záhorské nížiny. Irena obsadila v W45 6.místo a Olda v M55 8.místo.
Nejpočetnější výprava zavítala do Maďarska na 60.ročník Spartcus Cupu, který se letos uskutečnil nedaleko městečka Mór. Běhalo se příjemném skoro letním počasí v typickém terénu pohoří Bakony - listnaté lesy, údolí různé členitosti, místy s krasovými prvky - mapa zde. Po mnoha letech jsme nedosáhli na medaile, nejlépe se umístil Pavel v H45, když obsadil 5.místo. Patrik v H14 obsadil 6.místo, Pavel v H16 místo 7., v H55 skončil Jura 17. a Laďa na místě 19.
30.10.2012 Minulý týden v sobotu uspořádalo VBM hustníkové show ve Zbraslavi. Mapa po letech by si už zasloužila větší revizi, ale s trochou představivosti v odrostlých pasekách se to dalo uřídit. Vzhledem k příjemnému, skoro letnímu počasí se jednalo o příjemně prožité sobotní dopoledne. Oddílový souboj v H21D vyhrál Pavel Z., před Pavlem a Honzou. V H16 obsadil 2.místo Šimon, před Honzou S. V H55 skončil Laďa taktéž na 2.místě.
V neděli proběhl poslední závod Ligy Vysočiny ve Svratce. Šimon v H16 obsadil 2. místo a Irena v D45 místo 5. O kousek dále od Brna, v Budislavi, se uskutečnil již 20. ročník neoficiálního mistrovství rodinných štafet. Štafety měly opět výbornou atmosféru za co je opět nutné poděkovat týmu pořadatelů v čele s Kiplim a Karlosem. Poslední úsek měl letos specialitku ve formě šachovnice na části mapy. Průběh závodu byl dramatický, do kterého promluvila i naše štafeta. Po druhém úseku jsme v kategorii OPEN figurovali na krásném druhém místě. Nakonec štafeta Ptáčků obsadila 12.místo ve složení Pavel st., Patrik, Pavel ml. Další naše štafeta ve složení Michal Dr., Laďa a Pavel Z. obsadila v MIXech 4.místo. Absolutními vítězi se stala Rodina Klusáčkova z Třebíče.
Tento víkend se počasí výrazně pokazilo a tak z posledního závodu Jihomoravské ligy, který se uskutečnil v Babicích nad Svitavou za pořadatelství RBK moc pohody nepřinesl. Ne že by se závody nepovedly, ale déšť, vítr a zima nejsou zrovna to pravé ořechové jak pro závodníky, tak pořadatele. Zaznamenali jsme dvě vítězství - v H16 Dan a v H55 Laďa a dvě třetí místa v H12 Petr a v H16 Šimon. Na 5.místě se umístil Pavel Z. v H21C a Honza B. V H21D.
Konečné výsledky Jihomoravské ligy nejdete zde. Letos jsme nezvítězili v žádné kategorii, i když Danovi v H16 k tomu chybělo 0,06 bodu. Třetí místa obsadili Pavel Z. v H21C a Laďa v H55.
15.10.2012 Ve II.kole Ligy brněnských škol v OB, které proběhlo ve čtvrtek v Lužánkách, naši mládežníci v barvách Gymnázia Ivančice opět uspěli.
Za krásného podzimního počasí proběhl v Dambořicích další závod Jihomoravské ligy, který byl zároveň i Valašským žebříčkem. Pořadatelé z ABM připravili pohodové závody, které se závodníkům líbily. Tratě se i přes kopcovitý terén staviteli docela povedly, snad jen délka hlavního závodu mužů mohla být trochu kratší. Jedinou bednu jsme zaznamenali v H21D, kde zvítězil Honza, Patrik skončil na 3.místě a Honza B. byl pátý. V desítce dále skončil v H55 Laďa na 6. místě a v H16 Dan na místě 7.
Irena a Olda se o víkendu zúčastnili dvoudeního tradičního závodu v orientačním běhu Vodňanský kapr, který se uskutečnil na jihu Čech v obci Krtely. Pořadatelé připravili krásný závod s příjemnou atmosférou pro téměř 400 závodníků na nové mapě. Terén bez velkých převýšení, ale s dostatkem hustníků, výrazných stromů, vývratů, rýh, cest a až na pár míst s podrostem maliní v dobře průběžném lese. Tratě nebyly náročné, pořadatelé dali přednost pohodovému závodu na konci sezony, počasí bylo nádherné, po oba dny slunečno s teplotou kolem 15 stupňů. Pro vítěze ve všech kategoriích byli připraveni živí kapři. Nám se sice zvítězit nepodařilo, ale s výsledkem můžeme být spokojeni. Irena skončila v D45 na pátém místě, Olda byl v H60 šestý.
Letos jsme se zúčastnili několika závodů na jihu Čech a vždy jsme se setkávali s přátelskou atmosférou a pohodou.
10.10.2012 V pátek proběhla v Olomouci Velká cena Olomouce v orientačním sprintu. Šlo o poslední závod letošního Sprint cupu 2012 kde celkově zvítězili Iveta Duchová a Tomáš Dlabaja. Pořadatelé v čele s Dušanem Vystavělem umístili centrum závodu na Horní náměstí, kde mimo hlavního a doprovodných závodů probíhaly i kulturní vystoupení. Běhalo se ve stejném prostoru jako při mistrovství světa v roce 2008, mimo jiné i v botanické zahradě, která přidělala pořadatelům pár vrásek na čele. První startující ženy měly zavřený jeden vchod do zahrady a v kategorii mužů byly problémy s nevhodně zvoleným postupem přes záhonky. Nejprve bylo cca 15 závodníku elity diskvalifikováno a následně byla druhý den diskvalifikace zrušena. V hlavních kategoriích zvítězili vítězové celého seriálu, tj. Iveta Duchová a Tomáš Dlabaja. Naši zástupci se umístili následovně - Honza v H21E obsadil 44.místo a Pavel v H21C skončil 30.
O víkendu pak proběhly poslední dva šampionáty za pořadatelství ZBM v prostoru mezi Ochozem u Brna, Březinou a Kanicemi. V sobotu se uskutečnilo M-ČR a Veteraniáda štafet, v neděli se pak pokračovalo Mistrovstvím a Veteraniádou klubů a oblastních výběru žactva.
Oba závody proběhly v prakticky totožném lese, který byl až na drobné vyjímky dobře průběžný s četnými krasovými prvky na mapě dobré kvality. Pořadatelé připravili pro cca 1300 závodníků docela pěkný víkend. Co by se dalo pořadatelům lehce vytknout byla cílová úzké louka, dlouhé povinné přeběhy a zbytečně dlouhý závěrečný pytlík po oba dva dny. V sobotu se navíc podařilo prohodit dvě krabičky, což mělo za následek zrušení mistrovské kategorie H21 ( jak ohnivě popsáno v ePolarisu 2007/05). Nedělní tratě se i přes deštivé počasí líbily více. V sobotu obsadilo dorostenecké A-čko 13.místo a B-čko bylo DISK, veteráni v H105 se umístili na 21.místě a v H165 na 16.místě. V neděli se naše družstvo v DH225 skončilo na 38.místě.
V Českém poháru štafet obsadilo A-čko v kategorii H18 velmi pěkné 10.místo, B-čko pak bylo 30. V České lize klubů jsme skončili na místě 15.
ČT Sport odvysílala v úterý 20 minutový sestřih z víkendu. Záznam najdete zde.
04.10.2012 Minulý prodloužený týden proběhlo M-ČR a Veteraniáda na klasické trati za pořadatelství OK 99 Hradec Králové a SOK TJ Turnov. Centrum závodu bylo v osadě Mlýnice a závody probíhali převážně v lesích směrem ke hradu Kost. Páteční kvalifikace probíhala i po polích a lukách a tratě nebyly příliš povedené, pořadatelé měli problémy s organizací, i s mezičasy. Pavlíci postoupili bezpečně do A-finále ve svých kategoriích, u ostatních už to bylo horší.
Sobotní finálové tratě byly již výrazně lepší, tratě byly o postupech a byly docela fyzicky náročné a i další věci kolem se výrazně zlepšily. V hlavních kategoriích zvítězili Kamila Gregorová a Jan Procházka. Závod hlavních kategorií byl snímán Českou televizí ( a šlo o velmi zdařilý přenos ), záznam přímého přenosu najdete zde.
A jak jsem dopadli my ? V H16 obsadil Pavel P. 11.místo Michal D. skončil na celkovém 53.místě. V H18 se Pavel Z. umístil na 14.místě. Ve veteránech Pavel vyhrál B-finále v H45, Laďa v H55B obsadil 11.místo a Olda v H60B místo 14.
Večer proběhl v Turnově banket, na kterém mimo jiné proběhla i beseda se členy zlaté štafety z letošního mistrovství světa ve Švýcarsku. V neděli se pak v Turnově uskutečnil sprint, na který pořadatelé z SOK TJ Turnov lákali v rozpise na městský park a zástavbu. Realita byla trochu jiná - běhalo se v lese a prudkém svahu k řece Jizeře ... V H21 zvítězil o parník švýcarský reprezentant Baptiste Rollier, od nás se nejlépe umístil Pavlík, který skončil na 21.místě.
Závodem M-ČR skončily i celoroční soutěže. V Žebříčku A skončil v H16A Pavel P. na 12.místě a Pavel Z. v H18A na 16.místě. V žebříčku B-Morava obsadil Patrik 8.místo v H14B a Pavel v H45B 9.místo. Další soutěží byl Český pohár veteránů, kde se nejlépe umístil Pavel na 16. místě. Posledními soutěžemi kde bojujeme o umístění je Český pohár štafet a Česká liga klubů, kde naši dorostenci drží před posledními závody o tomto víkendu 12., respektive 15.místo.
28.09.2012 Minulý týden proběhlo I. kolo Ligy brněnských škol v orientačním běhu na Lesné. Naši zástupci z řad mládeže běželi v barvách Gymnázia Ivančice a rozhodně se neztratili.
O víkendu proběhlo soustředění v okolí Nového Boru. Součástí byla i účast na OblŽ Ještědské oblasti, který se uskutečnil ve Sloupu na mapě Hraběcí cesta ( I.etapa loňských pětidenních ). Tratě byly náročné a pod 10 min/km se nedostal ani vítěz elitní kategorie ... V H16 skončil Michal D. na 5.místě v H21K obsadil Pavel Z. 5.místo, Pavel P. 8.místo a Pavel dokončil závod na místě 16.
V naší oblasti proběhl druhý podzimní řebříček v Nové Dědině v Buchlovských vrších. SKM uspořádala krátkou trať. Honza v H16 obsadil 6.místo, Laďa v H55 skončil 8. a Honza v H21C se umístil na místě 15.
Dalším závodem kde jsme měli své zastoupení byl Šumavský kufřík, který se letos uskutečnil v okolí chalupářské osady Opolenec. Běželo se v horském, místy kamenitém lese. V sobotu zvítězil v H16 Šimon a Olda v H55 skončil na 4.místě. V neděli skončila Irena na 4. místě a Olda obsadil místo 6.
Jura vyrazil do Londýna na City of London Race 2012. Mapy s tratěmi najdete zde.
Nastávající víkend bude ve znamení M-ČR na klasické trati s centrem na louce u osady Mlýnice. V pátek od 12.00 začne semifinále a v sobotu se začíná startovat v 9.30 hod. Na ČT4 bude od 13.00 hod probíhat přímý přenos z hlavní kategorie mužů spolu se záznamem závodu v kategorii žen. Ukončení přenosu je plánováno na 15.30 hod.
17.09.2012 Víkend 8.- 9. září patřil žebříčkům. V Nové Vsi u Rýmařova pořádal Magnus Orienteering žebříčk A a žebříček B-Morava. Po oba dva dny se běhalo v horském smrkovém lese s travnatou podložkou. V sobotu nejlépe zaběhli Patrik (H14B) a Honza (H21B), kteří ve svých kategoriích obsadili 4.místa, Pavel P. v H16A obsadil místo 8. V neděli zaznamenal nejlepší výsledek opět Patrik, který v H14B obsadil 5.místo a Pavel Z., který v H18A skončil na 9.místě. Výsledky najdete zde.
Český žebříček B měl centrum v Pávově za pořadatelství OK Jihlava. Terén zde byl přívětivější, mírně zvlněný a porostově různorodější. Nejlepším víkendovým umístěním bylo sobotní 5.místo Ladě v H55C.
Tento víkend byly jak celostátní závody, tak se rozběhly i oblastní žebříčky. V sobotu dopoledne proběhl u Konopiště Sprint cup a žebříček A. Běželo se v zámeckém parku a v okolí zámku, kde to bylo i výrazně zajímavější. V H16A obsadil Pavel P. 13.místo, Patrik byl 22., V H18A skončil Pavel Z. na 15.místě. Odpoledne se celý "kolotoč" posunul o pár kilometrů dále ke Kozmicím, kde Sparta Praha uspořádala Český pohár štafet. Závody probíhaly v nepříliš technicky složitém lese, ještě že vyšlo počasí - shromaždiště moc na mokrou variantu připraveno nebylo. V H18 (Pavel P.-Pavel Z.-Patrik) jsme zaznamenali historicky nejlepší umístění - 11. místo. Veteráni v H135 (Honza - Pavel - Olda) obsadili 4.místo.
Jihomoravská liga zahájila svou podzimní část v Předklášteří za pořadatelství TBM. Na závodníky čekal kopcovitý, smíšený les, místy s erozními rýhami a rychlými sršni. Dvě závodnice musely být odvezeny k ošetření do špitálu (stejné problémy byly i na nedělním Českém poháru štafet). Bylo na nás vidět v kategorii H16, kde jsme obsadili popředí výsledkové listiny - 2. místo Michal K., 3. místo Michal D., 4. místo Dan a 6. skončil Honza. V H21D obsadil Petr 4.místo.
Jura se zúčastnil M-Slovenska ve sprintu, které se běželo v prostředí Múzea slovenskej dediny v Martine a obsadil v M55 9.místo.
Ještě vratka k MTBO. V sobotu 1.září se v Rackové u Zlína uskutečnilo M-ČR na krátké, v kategorii Openlong zvítězil Martin. V neděli na klasice obsadil ve stejné kategorii 3.místo.
05.09.2012 Poslední víkend prázdnin patří v Česku tradičně Ceně východních Čech, letos za pořadatelství LPU. V pátek a v sobotu pršelo, až v neděli se počasí zlepšilo a tak se to v lese dalo i trochu užít a ne se snažit jen přežít a přitom pokud možno opíchat všechny kontrolky. Výsledky najdete zde.
V Německu se v Bavorském lese uskutečnilo v sobotu mistrovství Německa na krátké a v neděli německý žebříček. Běželo se cca 30 km SZ od Deggendorfu. Terén horský s těžkou podložkou, bohužel v prostoru bylo docela dost cest. Sobotní mistrovství nebylo otevřené pro zahraniční účastníky, takže Pavel s Patrikem běželi mimo soutěž, čas Pavla by v H16 stačil na 4.místo. V nedělní klasice obsadil Patrik v H14 4.místo a Pavel v H16 6.místo. Mapu prostoru najdete zde.
24.08.2012 Po loňských zkušenostech ze závodů GPP2011, pořádaných v nádherných a náročných krkonošských terénech, se Olda s Irenou a Šimonem zúčastnili i letošního ročníku. Pořadatelé připravili velice pěkné závody, a i když si s informací a pozvánkou na GPP2012 dávali na čas, pozvali nás tentokrát do lesů nedaleko Jelení Gory, do zajímavého podhorského terénu s množstvím cest a skalek. Příjemným zpestřením mezi náročnými lesními etapami byl sprint, který se běžel stejně jako loni v centru města Jelenia Gora. Závodů GPP2012 se zúčastnilo více než 400 závodníků, Irena skončila na čtvrtém místě, Olda byl šestý a Šimon běžel pouze sprint. Více informací, včetně map a postupů lze najít zde.
V Česku uspořádal Jičín v okolí penziónu Brada další vícedenní s příznačným názvem 3E Brada 2012. Moc skal si závodníci neužili, ale plno údolíček, kopce, různorodý porost a podrost prověřili mapařské a morální kvality jednotlivých účastníků. V hlavních kategoriích zvítězili Martina Zvěřinová a Jan Procházka. Laďa v H55 obsadil pěkné 9.místo.
O nastávajícím víkendu proběhnou Pěkné prázdniny s centrem v Malé Skále. Náš zástupce bude na těchto vícedenních chybět.
Na čtvrtek 30.8. připravuje Pavel mapový trénink (krátká) na mapě Ferdinand. V případě zájmu se mu ozvěte.
30.07.2012 A máme za sebou poslední červencový týden... V Česku proběhl další ročník Grand prix Silesie. Pořadatelé z POBO Opava připravili v okolí Vidnavy pěkné závody s výbornou organizací, počasí vyšlo (možná bylo až příliš horko, ale to je mnohem lepší než hrozící přívalové deště), snad jen revize map z roku 2008 mohla zohlednit i současný stav porostů, a stavitel mohl postavit sprint podle jeho definice, a ne jako kratší middle (závod to byl moc hezký, ale nebyl to sprint). Od nás zde bojoval pouze Honza, který v H21A obsadil konečné 24.místo.
Více nás bylo v Chorvatsku na Croatia open 2012. V okolí Delnice se objevilo i docela dost účastníků z Česka, krásné rozmanité terény a blízkost moře byla docela velkým lákadlem. První a třetí etapa se běžely v kamenitém terénu plném závrtů a srázů, druhá etapa - sprint se běžela na ostrově Krk ve městě Krku a poslední dvě etapy v rovinatém lese se sníženou viditelností bez kamení s velkým množstvím prohlubní všech velikostí. Dle předběžných výsledků skončil Patrik v M14 na 4. místě, Pája v M16 na 10.místě a Pavel v M45 na 6.místě. Velmi pěkné závody ve špičkových terénech na dobrých mapách, pár drobných chybek závodníci pořadatelů jistě rádi odpustili (ještě, že to nebylo v Česku ...). Takže největším nedostatkem bylo docela studené moře. Mapy z jednotlivých etap najdete zde.
22.07.2012 Víkend byl bohatý na události v OB-scéně. Ve Švýcarsku končilo Mistrovství světa v OB a naše mužská štafeta ve složení Tomáš Dlabaja, Jan Šedivý a Jan Procházka získala pro naši republiku historicky první zlato. Gratulujeme!!! V Maďarsku nedaleko Veszprému proběhly EURO-WEST PANON O-DAYS. Páteční sprint proběhl z velké části na louce ve svahu porostlé místy křovím a závěr po vesnici Bákonybél. Zbývající dvě etapy v okolí Dudaru v lese, kde místy byly krasové prvky a místy docela kopřiv a jiného napalmu. Patrik zvítězil v H14, Pavel v H45. Pavlík byl v H16 druhý. V hlavních kategoriích obsadili druhá místa Bára Hrušková a Roman Zbranek. V Česku se běhalo v okolí Zámělu, kde proběhl Veteran cup. Laďa obsadil 6. místo v H55C, Olda ve stejné kategorii skončil na devátém místě a Irča na stejném místě v D45B.
18.07.2012 Za účasti necelých 900 závodníků se HSH Vysočina Cup uskutečnil v lesích okolo Leštiny u Skály. Pořadatelé z Chrástu připravili pěkné závody v terénech, které se musely líbit i početné výpravě ze Švédska. I když žně na Vysočinu přijdou teprve za nějaký ten týden, tak my je měli již minulý víkend. Pavlík vyhrál kategorii H16B, druhá místa obsadil Pavel Z. v H18B a Pavel v H45B, na bronzovém stupínku skončili Patrik v H14A a Laďa v H55C.
09.07.2012 Prázdniny začaly a s nimi i letní vícedenní. O první vavříny se bojovalo na Ceně střední Moravy. Vše začalo sprintem v Boskovicích, zbývající dvě etapy již byly z centra v Okrouhlé - Melkově. na závodníky zde čekaly kopcovité tratě, jejichž obtížnost byla navíc znásobena vedrem. V H18 se umístil na druhém místě Pavel Z., čtvrtý skončil Pavel P., v H14 obsadil Patrik 5.místo a Honza v H21A skončil na místě sedmém.
Na Bečově jsme měli slabší účast, ale velmi úspěšnou. Pavel P. zvítězil v H16 a Patrik obsadil v H14 3.místo. V Bečově to byly pohodové závody v terénech loňského mistrovství na klasice. Závodníci se podívali i do míst, které vloni byly vynechány, zvláště v druhé etapě si užili i dosti kopřiv.
Honza se o víkendu účastnil Mistrovství ČR veteránů na dráze v atletice, které se uskutečnilo v Opavě. V závodě na 3 000 m překážek zvítězil a stal se veteránským mistrem ČR časem 10:51,45.
Nejpočetnější účast jsme měli na Veteránském mistrovství světa - WMOC 2012, které se uskutečnilo od 1.7. do 7.7. v Německu v okolí Bad Harzburku. Naši borci běželi za společný tým vytvořený s Jihočechy pod názvem Expres Czech Team. Ne, že by byla celá akce špatně uspořádána, ale ... Celkový dojem kazily drobnosti, jako například neomezení dopravy při finále sprintu, absence sprch při kvalifikacích, doprava na závody, příprava shromaždišt, ... Ve sprintu obsadil Pavel v M45A po chybách až 52.místo, Irča v W45B skončila na 39. místě a Jura obsadil v M55B 42.místo. Laďa a Olda pak běželi finále C ve svých kategoriích. Na klasice skončil Pavel v M45A na 16.místě, Irena v W45B na 34.místě, Jura v M55C na 69.místě, Laďa v M55D na 18.místě a Olda v M60E na 38.místě. A jak si vedli čeští zástupci? Ve sprintu zvítězil v M75 Jaroslav Havlík. Na klasice skončil druhý v M50 Ďunďa Zuzánek a bronzové medaile vybojovali Alena Rosecká (W55), Michal Horáček (M35) a Martin Mareš (M45).
26.06.2012 Víkend byl bohatý na oblastní závody. V naší oblasti proběhlo mistrovství na klasice v Ruprechtově za pořadatelství ZBM. Žabiny uspořádaly pěkné mistrovství, tratě se povedly, výtka by se dala říci na umístění několika kontrol, které nebyly úplně košér. V H16 zvítězl Michal D. a vybojoval si postup na M-ČR. Laďa skončil v H55 na 3.místě a velmi pěkné 4. místo obsadil v H21 Pavel Z.
Olda a spol. vyjeli do jižních Čech, kde v Sedle u Nové Bystřice proběhlo 9. a 10. kolo Ligy Vysočiny. Nedělní krátká byla povedenější než sobotní klasika. Výsledkově jsme nezanechali výraznější stopu.
Na severu Moravy proběhl SKOL CUP 2012. Dopoledne se běželo v Pietrowicích, kde Honza obsadil čtvrté místo, v odpoledním sprintu v Krnově pak skončil na pátem místě.

O víkendu se již rozbíhají letní závody - Cena střední Moravy a silná výprava našich veteránů odjíždí na WMOC do Německa.
18.06.2012 V sobotu pokračoval žebříček B-Morava šestým závodem v Kostelanech za pořadatelství SKM. Vrátili jsme se trochu zpět do historie (zavzpomínali na devadesátá léta) - jednodušší les se skalnatým hřbetem a hlubokými údolími na klasiku jako dělaný. Tratě byly kopcovité, fyzicky náročné, umocněné teplem, pár voleb se našlo. V hlavních kategoriích zvítězili Hana Holinková a Roman Zbranek. V P4 zvítězil Martin, Pavel byl v H45B třetí a v desítce se ještě objevil v H21B Honza na 8.místě.
12.06.2012 Česká OB scéna se po víkendovém M-ČR na krátké připravuje léto. Poslední jarní velké závody proběhly v Rusavě za pořadatelství TZL. Terén známý z M-ČR na klasice z roku 2000 nevěstil před závody nic dobrého, ale realita nakonec nebyla tak hrozná, ba i lehce překvapila. Horolezecké vložky na start se musely přetrpět a vlastní závod byl už docela příjemný. Staviteli Evženovi Pekárkovi se tratě vydařily a šlo v tomto kopcovitém a místy docela skalnatém terénu o docela pěkné proběhnutí. Lze říci, že sobotní kvalifikace byla i férovější než některé nedělní hustníkové kontroly. Ze sobotní kvalifikace do A-finále postoupili Pavlík v H16 a Pavel v H45, Pavlovi Z. v H18 uniklo A-čko o pár vteřin. Do B-čka postoupil i Honza v H21 a Patrik v H16. V neděli se nejlépe umístil Pavel v H45 na 8. místě, mládež v mistrovských kategoriích následovně: Pavel P. v H16 na 12.místě a Pavel Z. na 20. místě. Záznam z nedělního finále odvysílá ČT4 Sport v pátek 15.6. od 16.40 hod.
04.06.2012

Máme za sebou první "velké" mistrovství a to ve sprintu, které se uskutečnilo netradičně již v pátek odpoledne v Děčíně. Běželo se v historickém centru Děčína, v prostorách zámeckých zahrad a část závodu proběhla i v sídlištní zástavbě - šlo o jeden z nejlepších prostorů, který byl u nás použit pro sprint. Tratě byly zajímavé, orientačně náročné, na trati to chtělo místy výrazně brzdit. Objevilo se pár připomínek k čitelnosti mapy v zámeckých terasách, umístění startu mistrovských kategorií a veteraniády a k absenci lampionů na cílových krabičkách. V hlavních kategoriích zvítězili Iveta Duchová a Tomáš Dlabaja. Výsledky jsou zde. Nejlépe z našich dopadl Pavel v H45, když skončil na 4. místě.

Na páteční mistrovství ve sprintu navázaly víkendové závody Českého poháru, Žebříčku A a Žěbříčku B-Čechy v Kytlici za pořadatelství Nového Boru. Pořadatelé nezklamali, připravili velmi pěkné závody jak po pořadatelské, tak i sportovní úrovni. Těžký, místy podmáčený terén, skály, dobrá mapa, pěkná stavba tratí. Výsledky i tratě elitních kategorií naleznete na stránkách závodů. Výsledkově jsme moc nezazářili, lepší to bylo v neděli kdy Pavlové obsadili v H16A a H18A shodně 9. místa. Závody skončily a už se můžeme pomale těšit na příští rok na Bohemii 2012, které proběhne v těchto pěkných terénech.

Na Moravě pak pokračoval Moravský žebříček B v Seloukách. V sobotu vyhrála Klára D21C a Michalové obsadili 2. a 3. místo v H16C. V neděli pak Honza v H21B obsadil 12.místo. Více info naleznete zde.

30.05.2012

O víkendu 19. - 20.5. uspořádal Adast Adamov v Příměticích u Letovic dva závody žebříčku B-Morava. Popravdě řečeno asi dost závodníků očekávalo od tohoto dvojzávodu více, zvláště po zkušenostech z dřívějších let. Les byl docela čistý, kopcovitý a začátek nedělní krátké proběhl ve velmi pěkném a zajímavém prostoru s pískovcovými sklakami. Bohužel mapa měla některá hlušší místa a stavitel se těmto nepříliš dobře zmapovaných prostorům nevyhnul. Výsledkově jsme uspěji jak v sobotu ( 1. místa Michal K. - H16C, Laďa - H55C, 2. místo Pavel P. - H16B, 3 místa Pavel Z. - H18B a Pavel H45B ), tak v neděli ( 1. místa Pavel P. - H16, Pavel - H45B, 3. místo Pavel Z. - H18B ). Hlavní kategorie ovládla rodina Kozákova z TBM.

Minulý víkend byl pod taktovkou Českého poháru štafet a Sprint cupu v okolí hradu Helfštýn a Lipníka nad Bečvou. Do okolí Helfštýna se orieňták vrátil po osmi letech a les příjemně překvapil. Poslední vzpomínky na les byly docela ostružinové, ale těch se při závodě zase tolik nepotkalo. V sobotních štafetách zvítězili jak v D21, tak H21 štafety ZBM. V neděli hegemonii štafet ZBM narušila štafeta žen Turnova. Naší dorostenecké štafetě se dařilo více v sobotu, kdy obsadila ve složení Pavel P., Pavel Z. a Patrik pěkné 12. místo. Sobotní odpolední sprint proběhl v Lipníku nad Bečvou. Prostor závodu nedával moc možností na volby, takže rozhodovaly především rychlé nohy a schopnost udržet koncentraci po celý závod. V ženách zvítězla Maďarka Szerencsi a v mužích nestárnoucí Michal Smola. Našim borcům se příliš nedařilo a tak nejlepším umístěním bylo 12. místo Jury v H55C. Více info k víkendu je zde. Celý víkend byl solidně uspořádán. Co nebylo úplně OK, tak bylo komentování a umístění veřejných kontrol při štafetách, zvláště na tu sobotní nebylo příliš vidět...

14.05.2012

Ve spolupráci s PBM jsme uspořádali letošní Mistrovství Moravy na klasice a ve štafetách. Závody se jak po sportovní, tak společenské stránce vydařily a závodníci odjížděli spokojeni. Nedělní Český pohár štafet podléhal Hodnocení kvality závodů soutěží sekce OB - hodnocení pro nás dopadlo velmi dobře.

Kdo nejel poslední dubnový víkend do Gmündu na Rakouský žebříček, tak zaváhal. Překrásný terén v Přírodní rezervaci Blockheide přilákal na start více než stovku českých závodníků, mezi nimi i početnou výpravu od nás. Jedinou bednu získal v sobotu v H14 Patrik, který skončil třetí. Po závodech jsme v jižních Čechách zůstali ještě na krátkém soustředění. V neděli spolu se ZBM v Gmündu, v pondělí dopoledne na Černém údolí a odpoledne na Tokáništi.

Ozvěny úterních Litoměřických sprintů naleznete i zde. Terény pro sprinty jsou v Litoměřicích velmi pěkné a škoda jen, že letos byly tratě o trochu delší ...

O víkendu začala ostrá sezóna Českého poháru v OB a žebříčku A 2012. Po prvních dvou závodech v Nasavrkách jsou naši borci na začátku druhé desítky pořadí. Lokomotiva Pardubice uspořádala pěkné závody lese plném hustníků, melioraček, klacků a místy i kamenů. Zvláště v neděli se dalo docela bloudit při hledání lampionků schovaných v melioračkách v hustnících. Výsledky naleznete zde. V sobotu zvítězil Pavel v H45B, v neděli byl druhý. Patrik v H14B obsadil 2 x osmé místo, Pavel P. obsadil v H16A v neděli taktéž 8. místo. Pěkné je i sobotní 14.místo Honzy v H21A.

19. a 20.května se uskuteční 2.a 3. závod žebříčku B-Morava v Paměticích u Letovic za pořadatelství TJ Spartak Adamov. V sobotu je to i další Jihomoravská liga. Čeká nás členitý kopcovitý terén s erozními a skalními tvary. Start v sobotu ve 12.00 hod.

24.12.2011 Již tradičně začátkem roku pořádáme závod Brněnského běžeckého poháru v Radosticích. Přijďte na Radostickou Nerezovou desítku i vy!
03.05.2011 Data o závodě jsou již k dispozici i na stránce OBpostupy. Prosíme, pochlubte se těmi svými!
01.05.2011 Závod Jihomoravské ligy a Ligy Vysočiny je za námi, můžete se podívat na výsledky i mezičasy na stránce závodu. Děkujeme všem za účast, našly se nějaké věci (např. deštník), jsou k dispozici u ředitele závodu Oldy Denemarka. Těšíme se opět na shledanou příští rok na Mistrovství Moravy a Slezska 2012.
27.04.2011 I náš oddíl se zapojil do celostátní akce vyhlášené ČSOS - Dny orientace v přírodě. Včera se uskutečnilo v Ivančicích Kufrování po Lánech za účasti 164 účastníků. Škoda jen, že příliš nevyšlo počasí a chvílemi poprchávalo. Výsledky najdete zde.
19.04.2010 Postupy závodníků z obou mistrovských závodů lze zakreslovat a porovnávat na stránkách OBpostupy.
18.04.2010 Na stránce mistrovství Jihomoravské oblasti na krátké trati a ve sprintu jsou již zveřejněny výsledky. Závod proběhl úspěšně a byl (alespoň doufáme) důstojným mistrovským závodem oblasti. Děkujeme všem za účast a těšíme se nashledanou zase přístě.
15.04.2010 Na stránce mistrovství Jihomoravské oblasti na krátké trati jsou již i pokyny.
15.04.2010 Na stránce mistrovství Jihomoravské oblasti na krátké trati a ve sprintu jsou k nahlédnutí startovní listiny vč. parametrů tratí.
14.04.2010 Na stránce mistrovství Jihomoravské oblasti na krátké trati a ve sprintu najdete nejen ukázky minulých map a výřezů z nové mapy na sprint, ale i seznam přihlášených závodníků. Na počest památky obětí letecké katastrofy polského letadla a v návaznosti na smutek, vyhlášený vládou a prezidentem na nadcházející víkend, bude před vyhlášením výsledků minuta ticha.
28.03.2010 Je tu jaro a blíží se pořádání mistrovství Jihomoravské oblasti na krátké trati a ve sprintu. Byla proto založena stránka těchto závodů. Najdete na ní prozatím rozpis.
05.02.2010 V sobotu 23.ledna 2010 jsme v Radosticích pořádali Nerezovou Radostickou Desítku - 4.závod BBP 2009/2010, můžete se podívat na výsledky.
18.01.2010 Byl přidán odkaz na Nerezovou Radostickou Desítku - 4.závod BBP 2009/2010, který se uskuteční v sobotu 23.ledna 2010 v Radosticích.
14.11.2009 První listopadový víkend se nabízela možnost strávit ho v Maďarsku v termálech a přitom si zaběhat v zajímavých terénech. Proč této možnosti nevyužít ? Nedaleko Székesfehérváru se běžel již 57.ročník Spartacus cupu. Po několika letech zavítal letošní ročník opět do polootevřených terénu puszty v pohoří Vertés. Bylo to zajímavé proběhnutí v konkurenci nejen maďarských závodníků. V kategorii F12 obsadil Patrik 12.místo, Pavlík v F14 skončil na 9.místě a Pavel v kategorii F40 vystoupal na stupně vítězů (3.místo).
2.11.2009 V sobotu byla na Moravě ukončena letošní oficiální sezóna OB Posledním kufrem ve Vítčicích. Pořadatelé z JPV nás po několika letech zavedli do Vítčického lesa, který je prakticky bez podrostu, je nezáludný a byl opět velmi rychlý (vítěz v mužích těsně nad 5 min/km). Jedinou bednu zaznamenal zdravotními problémy sužovaný Honza v kategorii příchozích, když zvítězil. Dalším nejlepším umístěním bylo 6.místo Pavlíka v H14. Na závěr nic moc, doufejme , že sezónu příští rozjedeme lépe. Tento závod byl zároveň posledním závodem Jihomoravské ligy. Radim zapracoval a tak již v sobotu večer se na netu objevily koneční výsledky za rok 2009. V kategorii H14 zvítězil Michal, před Sašou a Pavlíkem. Laďa vyhrál kategorii H55, kde se na 6.místě umístil Olda. Pavel obsadil 2.místo v H21, Honza zde skončil na 12. místě. a v D21 skončila Nici na 4.místě.
Zazimovat buzoly zatím není nutno, již tento víkend je možno se účastnit Dušičkového závodu, nebo zajet na Spartacus Cup.
17.11. pořádá v Třebíč Matěj Klusáček HUJER Cup.
30.10.2009 14.závod Jihomoravské ligy - Buřt Cup - proběhl v sobotu v okolí Šebrova. Pořadatelé se zhostili svého úkolu dobře, za co nelze příliš chválit byla místy mapa. Nejlepší umístění zaznamenal v H55 Laďa, když v H55 obsadil druhé místo.
Ve Slovinsku uspořádala Brežice poslední osmý SOL. Centrum bylo v Krupe, na pořadu byla klasika a běželo se na mapě Krupa, která byla místy i teď na podzim pěkně zarostlá. V M14 zvítězil Pavlík, 3. místo obsadil Patrik. V M35 skončil Pavel na 2.místě a Jura v M45 se umístil na 4.místě. Součástí vyhlášení bylo i závěrečné vyhodnocení SOL za rok 2009. V M14 zvítězil Pavlík, stejně jako Pavel v M35, Patrik obsadil 3.místo v M12, Jura v M50 skončil těsně čtvrtý a Dany v elitě desátý.
V neděli se Pavel účastnil 14.ročníku Ljubljanskeho maratónu. Úspěšně absolvoval svůj první, i když to v závěru dost bolelo.
Ve středu proběhl v Třebíči Štafetový závod dvojic. Za solidního počasí se závodů zúčastnilo 62 štafet. Pořadatelé z Třebíče připravili pro zúčastnivší se pěkné proběhnutí v docela zajímavém terénu nedaleko centra města. Díky jim za ně. V kategorii H14 obsadili Pavlíci až 4.místo, v M35 skončili Pavel s Petrem na 2. místě. Olda s Irenou nedorazili do cíle, když Irča odmítla vystartovat na svůj poslední úsek ...
20.10.2009 Trochu postřehů a čísel ze závodů z první poloviny října. První víkend října proběhlo M-ČR a Veteraniáda ČR ve štafetách a družstvech v Ostružně za pořadatelství Jičína. Po loňském úspěchu ve štafetách jsme letos žádnou vlastní štafetu ani družstvo nepostavili. Takže jedinými zástupci klubu byli Pavel Z. a Patrik, kteří běželi za oblastní výběr žactva JmO, který skončil na 9.místě. Minulý týden v sobotu proběhlo v Kobeřicích další kolo Jihomoravské ligy. Pořadatelé z ABM připravili solidní závody s pěknými tratěmi pro klasiku, výtky byly ke kvalitě části mapy. V protokolu závodu se pak objevily úvahy o možném získání nedovolené výhody u závodníků, kteří s sebou do lesa nosí i jiná zařízení, než jsou vyjmenována v Pravidlech. Nejlépe se umístili Pavel Z. a Laďa kteří obsadil ve svých kategoriích 3. místa. V neděli pořádalo OSN u Sykovce Ligu Vysočiny (nyní zde leží kolem 40 cm sněhu). Za chladného počasí a mírného deště to byl další pěkně postavený závod. Pavel Z. opět zabodoval, když vyhrál kategorii H14. Po sněhové kalamitě tento týden bylo v ČR zrušeno několik závodů. Našemu kraji se kalamita vyhla a tak VBM mohlo uspořádat v Újezdu u Rosic další OblŽ. Za chladného počasí čekali v lese na závodníky náročné tratě v hustnících. Největší výtky na pořadatele byly již před startem, když byl nedostatečně značen příjezd na shromaždiště a zvýšená cena parkovného, kterou však ovlivnit nemohli. Pak již závody probíhaly ve standardní kvalitě. V kategorii H55 obsadil Laďa 2. místo a v H14 skončil Saša na 3.místě. V sobotu taktéž proběhl 7. závod SOLu nedaleko Godoviče na mapě Novi Svet. Kdo ji zná ví o čem to je. Za slunečného a příjemně podzimního počasí jsme posbírali pár medailí. V M12 zvítězil Patrik, v M14 osadil Pavel Z. 1. místo a Pavel P. místo druhé, Pavel v H35 skončil taktéž druhý, Dany v M21E se umístil na 5.místě. V neděli pak proběhl již 17. ročník prestižního a neoficiálního M ČR rodinných klanů. Kipli s Karlosem a dalšími pořadateli z LPU připravili u Slatiňan pro celkem 82 štafet pěkné tratě se standardním zpestřením pro třetí úseky v podobě paměťáku. Škoda, že jen nevyšlo lepší počasí, když celý závod propršel. Naši zástupci ( Pavlík - Patrik - Pavel ) obsadili v kategorii OPEN 25.místo.
30.09.2009 Prodloužený víkend začal již v pátek v Táboře, kde probíhaly Táborské sprinty 2009. Křivolaké a úzké uličky starého města jsou pro sprint přímo stvořené. Jirka Vébr spolu s pořadateli z Tábora připravil pěkné páteční proběhnutí na zajímavých tratím za použití kombinace papírových průkazek a SI, škoda jen že nepřijelo více závodníků. V odpoledním sprintu zvítězil v H12 Patrik a v H21 obsadil Pavel druhé místo. Večerní závod proběhl již bez naší účasti a opět se velmi líbil.
V sobotu proběhlo další kolo Jihomoravské ligy spolu s Valachy ve Zlíně, místní části Juré. Účast nebyla příliš velká, ale závod byl příjemný, na Valachy velice rovinatý a počasí vyšlo na jedničku. Jednoduše pěkný pozdimní oblastní žebříček. Výsledky závodu najdete zde. Čtvrtá místa obsadili Nikol v D21 a Laďa v H55, po dlouhé době se v Česku na závodech ukázala Míša a v D21 obsadila 6.místo.
Nejobsazenějšími závody víkendu byly 3 etapy Sklárna 2009, které probíhaly v okolí Tisu u Blatna. Pořadatelé z PGP zavedli závodníky do mírně zvlněného terénu plného kamenů, skalek a místy i hustníků. Krásné skoro letní počasí, pěkné terény, dobře postavené tratě převážily nad problémy s vyčítáním a zpracováním výsledků. Trochu více úsilí mohlo být věnováno revizi lesa pro sobotní závody. Při vyhlašování celkových výsledků bylo o nás slyšet. V kategorii H12 obsadil Patrik 2.místo. Třetí místa obsadila Irena v D35K, Pavlík v H14 a Pavel v H21L.
Ve Slovinsku proběhlo v Kamniške Bistrici M-Slovinska ve sprintu. Běželo se v lese v kamenitém terénu, výsledné časy příliš sprint nepřipomínaly. V M21 zvítězil Andraž, 3.místo obsadil Daniel, Jura skončil 14.místě.
23.09.2009 Veteraniádou na klasické trati skončil další ročník Českého poháru veteránů. Vítězi se stali Iva Knapová a Jaromír Pospíšil. Těsně pod vrcholem skončil Pavel, když skončil na 2.místě, ve stovce se umístil i Martin (93.místo).
22.09.2009 O víkendu proběhlo v okolí Blanska M-ČR a Veteraniáda na klasické trati za pořadatelství ZBM + SBM. Pořadatelé připravili pro závodníky pěkné shromaždiště, v neděli okořeněné průběhy závodníků A-finále. Vybraný prostor dával tušit, že to v lese bude o zdolávání hlubokých údolí, což se také vyplnilo. Sobotní kvalifikace proběhla v zarostlejší části lesa, kdy měli nevýhodu první startující, kteří šlapali trávu a drtili ostružiny. Nedělní finále proběhlo v čistější části lesa, o to víc kopcovatějším. Škoda nově vzniklých polomů v okolí centra, které nadělaly vrásky stavitelům a trochu znehodnotily závěry jednotlivých tratí. Ve většině kategorií se objevily delší postupy, které však bylo většinou nejvýhodnější běhat přímo. Díky dlouhým postupům byly i delší úseky po cestách v údolí a přes vesnici, ale i o tom je klasika. Negativem bylo překročení směrných časů u mistrovských kategorií, u veteránských to bylo již dobré. V hlavních kategoriích zvítězili Dana Brožková a Osvald Kozák. Pro nás to byla první letošní Veteraniáda bez medailového umístění. Pavel skončil v H40 na 6. místě a Honza v H35 se umístil na místě 11. Malou náplastí může být vítězství Pavla Z. v kategorii P4. Celkově lze hodnotit závody jako vydařené a pořadatelům poděkovat. A lamentace nad vybraným prostorem ? - uspořádejme příští mistrovství třeba ve Slovinsku.
14.09.2009 Moravskoslezský žebříček pro rok 2009 měl poslední dva závody nedaleko Vrbna pod Pradědem v bývalé osadě Adamov ( dále se zde běžel Gigasport Český pohár a žebříček A ). Organizace závodů klapla, centrum na pěkném místě uprostřed pastvin daleko od civilizace ( ještě, že padlo pouze pár kapek deště ), les kopcovitý, horský s nemnoha kameny o to více s klacky pod nohama, po oba dva dny byl doběh otevřeným terénem s kamennými kupkami. Mapy tištěny laserem, zvláště v sobotu nebyly příliš čitelné. Tratě postaveny standardně, stavitel však zůstal trochu za očekáváním, nebylo to tak tvrdé jak v minulosti. Výsledky najdete zde. V sobotu na klasice zvítězil po zranění se vracející Honza v H21C a Pavel v H35B. Nedělní krátkou vyhrál v H35B Pavel, Pavel Z. obsadil v H14B 7.místo. Pár minut po skončení závodů byly spočteny i celkové výsledky Moravskoslezského žebříčku 2009. V kategorii H14B obsadil Pavel Z. 6.místo a pro rok 2010 si vyběhl licenci A, další po mnoha letech půstu. Gratulujeme! V H35B obhájil loňské prvenství Pavel.
09.09.2009 Jedinou naší účastí na Libereckém kalupu byla účast Jury ve sprintu, kde v H50 obsadil 6.místo. Nehledejme ho však pod hlavičkou našeho klubu, opět běžel v přísné konspiraci.
Na Moravě pořádal Šumperk víceoblastní závod v prostoru letošního Mistrovství Moravy. Poprvé od začátku prázdnin šel do lesa i Honza vyzkoušet, zda již lýtko srostlo, a v H35 obsadil 4. místo.
31.08.2009 Založena nová stránka kalendář 2010. Zde naleznete přehled nejdůležitějších závodů pro příští rok a současně také vypsané termíny oblastních závodů. Žlutě podbarvené termíny jsou volné, přihlaste se k pořádání. Obsazené termíny oblastních závodů budou podbarveny zeleně.
Přihlášky k pořádání prosím posílejte mailem oblastní soutěžní komisi.
31.08.2009 Poslední srpnový a i prázdninový víkend patřil Ceně východních Čech. Pořadatelé z PHK připravili v okolí Vyhnánova pěkné závody ve známých terénech, které však stále dovedou překvapit. Organizaci nešlo moc vytknout, až na nepřipravenost mokré varianty v případě druhé etapy, kdy se dojíždělo autobusy. Zajímavým počinem bylo sobotní odpolední Orientshow. V účasti cca tisíce závodníků jsme se neztratili ani my, v H14B zvítězil Saša, v H12B obsadil Patrik 2.místo, pěkné 6.místo v D40C obsadila Irena a na 9.místě v D21B se umístila Nikol.
26.08.2009 Pěkné prázdniny měly letos nové centrum v Rovensku pod Troskami. První a poslední etapa proběhly ve skalnatých terénech a sobotní odpolední sprint v kontinentálním terénu s podrostem. V hlavních kategoriích zvítězili Simona Karochová z Kotlářky a Pavel Hradec z Chrastavy. Z našich závodníků se nejlépe umístil Pavel Z. v H14 na 5.místě a Martin obsadil v H35 8.místo.
17.08.2009 ASU nás po necelém roce opět pozvalo do Koutů k hotelu Luna na třídenní Magnus cup. Necelé čtyři stovky účastníků čekaly pěkné terény plné kamenů a skalek s lesem bez podrostu, které obzvláště vynikly při prvních dvou etapách, kdy se běžely kráké tratě. Handicapová klasika už trochu zaostala, ale celkově šlo o podařený víkend za který nelze pořadatelům nepoděkavat. Mimo hlavního závodů proběhly i doprovodné akce jako byla noční show, ultrasprint a noční OB. V hlavní dámské kategorii zvítězila Kamila Gregorová (CTB). V hlavní mužské kategorii vyhrál Luboš Matějů (PGP) před Markem Prášilem a na pěkném 5. místě skončil Pavel. Další místo na velké bedně obsadila Irena v D35K (6.místo). Ve vloženém ultrasprintu obsadil Pavel 3.místo.
12.08.2009 Od středy do neděle se uskutečnily mezi Svorem a Trávníkem pětidenní závody Bohemia 2009. Byly to letos nejpočetněji obsazené vícedenní na území ČR, cca 1500 závodníků. Pořadatelé z Nového Boru se svého úkolu zhostili na výbornou. Dobrá organizace, nešetřilo se na detailech, pěkné každodenní vyhlašování výsledků, rychlé zveřejňování výsledků a informací na webu a především ucházející terény s dobrou stavbou tratí, které většinou měly nápad. V hlavních kategoriích zvítězili Bohdana Heczková a Španěl Roger Casal-Fernandez. Naši čest zachraňoval Jirka, který v H12B obsadil 3.místo, hned za ním skončil Patrik. V H21A obsadil Pavel 6.místo a v H21B Martin skončil na nepopulární bramboře.
01.08.2009 Poslední červencové vícedenní proběhly ve Vrbně pod Pradědem. Účastníků mnoho nebylo, možná to zavinila nedostatečná propagace závodu, spíše však použitý prostor závodu. Všechny tři dny se běhalo v horském lese, plném kamení, klacků a trávy. Tratě byly náročné a zvláště sobotní klasika prověřila morální síly všech účastníků. V hlavních kategorích zvítězili Horčičková (UOL) a Udržal (LPU). A jak my ? V H14 zvítězil Pavlík, 3. místo obsadil Patrik. V kategorii H35 obsadil Pavel 2.místo, Martin skončil na 4. místě. Za zmínku stojí první etapové vítězství Petra v H45.
26.07.2009 Máme za sebou další pohodové prázdninové závody HSH Vysočina cup 2009. Pořadatelé z Chrasti uspořádali v okolí Zuberského rybníka pěkné závody a motto z pokynů - Vítáme vás na pohodových prázdninových závodech bylo prakticky do písmene vyplněno (až na to počasí - ale větru a dešti zatím neporučíme). Za tři dny jsme relativně menší zmapovaný prostor známý z předloňského M-ČR na KT proběhali dokonale. Les typicky vysočinský se spoustou melioraček, kontroly zašité přiměřeně, sobotní klasika deštivá s pár postupy na volbu. V hlavních kategoriích zvítězili Kabáthová (ZBM) a Šmelík (SHK). Od nás na bedně tentokrát nestál nikdo. Nejblíže tomu měl Jirka v H12, který obsadil 4.místo, na 6. místě skončil Patrik. 8. místa obsadili v D40C Irena a v H21A Pavel.
18.07.2009 Dalšími vícedenními závody byla Grand prix Silesia s centrem pod zámkem v Hradci nad Moravicí. Letos moc závodníků pořadatelé z Opavy nenalákali, i když v pozvánce psali o málo kopcovitém terénu bez podrostu. Realita byla trochu jiná - tratě se povětšinou největším kopcům vyhýbaly, les byl prakticky bez ostružin, ale klacků a trávy bylo dostatečně. Zázemí pro závodníky bylo dobré, tratě měly povětšinou nápad a daly by se hodnotit jako nadprůměrné. Co by šlo pořadatelům vytknout, tak byly ceny dohlášek a samostatného startovného na Hummel sprint cup a především opavské specialita - popisy pouze na mapách. Třetí etapa byla zároveň 3. kole hummel sprint cupu. Sprint se běžel v zámeckém parku a částečně v přilehlém zabušeném lese - vítězi se stali Labašová (DOB) a Smola (TZL). Celkové výsledky nebyly dány prostým součtem časů, ale započítávaly se 3 nejlepší bodové hodnoty, jako v žebříčku. V elitních kategoriích vyhráli Labašová a Bialožyt (ZBM). V H12 zvítězil Patrik, v H35 Martin a v H40 Pavel, třetí místo v H14 obsadil Pavel Z. Na velkou bednu se dostali v H12 Jirka se Šimonem, v H14 Pavel P. a v H45 Petr.
08.07.2009 Prázdniny začaly v Čechách a na Moravě dvěma vícedenními závody. Dobruška uspořádala Advantu cup 2009 s centrem na konci světa ve Zdoňově. Vysoko nastavená laťka z dřívejších let byla po sportovní stránce udržena. Dobré mapy, zajímavé neoběhané terény, nápaditá stavba tratí a pohodová atmosféra - to jsou důvody pro které se snad i v dalším ročníku vyplatí se účastnit. První, třetí a noční se běžely v okolí centra, tzn. na české straně jednodušší les a na polské straně to bylo o mnoho zajímavější - členitější terén, který se k hranici lámal do příkrého svahu. Nedělní ranní vložený sprint se běžel v Adršpašských skalách. I když se prakticky běhalo pouze po udržovaném chodníku se žebříky, jednalo se o velmi pěkný sprint. Nedělní odpolední druhá etapa se uskutečnila na Ostaši, kde byl těžký a kopcovitý terén s mnoha hustníky a kameny. Pár chybek na kráse by se našlo, ale klady rozhodně převážily. V hlavích kategoriích zvítězili Gregorová (CTB) a Hepner (SHK). Od nás se nejlépe umístil Pavel Z., který v H14 obsadil 4.místo, Pavel P. skončil na 7. místě. Patrik v H12 skončil taktéž 7., Pavel v H21A obsadil 16. místo.
V Pohoře uspořádaly Konice Cenu střední Moravy. Počasí bylo milosrdné, takže bylo teplo a nepršelo. Pohodové proběhnutí, slušný les, málo podrostu, obstojné mapy. Výsledkově to bylo jen průměrné, Nikol v D21C skončila 5., Laďa v H55 13. a Honza si ve finiši o vítězství v H35B natrhl lýtko, takže z toho bylo 2. místo.
Byly vydány výsledky jarní části Jihomoravské ligy. Jarní žebříček žactva je konečný. V H12 obsadil Patrik 2.místo, Šimon 6.místo a Jirka 10. místo. V H14 skončil Pavel Z. na 2.místě, za ní Saša a Pavel P., Michal obsadil 7.místo. V Lize dorostu a veteránů byly zveřejněny průběžné výsledky, V H21 vede Pavel, Honza je desátý. V H55 je Laďa na 2.místě. a Olda na místě 6.
30.06.2009 O víkendu byla zakončena jarní část sezóny dvěma závody Jihomoravské ligy, které byly zároveň i součástí Ligy Vysočiny. Sobotní závod uspořádal SJH ve Starem Měste pod Landštejnem v okolí přehradní nádrže Landštejn. Vysočina měla závod zároveň jako oblastní mistrovství na klasice. Pěkný terén, příjemné počasí, solidní tratě, až na vyjímky citlivě umístěné kontroly, v lese plno borůvek a hřibů - tak lze shnout sobotní závod. Nejlepší výsledek zaznamenali Patrik v H12 a Pavel Z. v H14, když shodně obsadili třetí místa. Na 4 místě se umístil Saša v H14, 5.místo obsadili Pavel v H21 a Olda V H55 a 6. skončil Šimon v H12. Nedělní závod ve Velké Lhotě u Telče za pořadatelství ABM již neměl takové štěstí na počasí, prakticky po celou dobu jemně pršelo. Ve spojení s kamenitou podložkou, klacky, místy zašitými kontrolami, šerem v lese, zajímavými tratěmi a zázemím pro mokrou variantu to byly podařené závody. Ve svých kategoriích zvítězil Pavel Z. (H14) a Laďa (H55), druhou pozici obsadil v H35 Honza. Na 4.místě se umístil Pavel (H21) a Pavlík (H14), 5.místo v H14 obsadil Saša, na 5. a 6. místě v H12 figurují Patrik a Šimon.
O nastávajícím prodlouženém víkendu začínají letní závody Advantou a Cenou Moravy.
22.06.2009 O tomto víkendu proběhl jarní vrchol sezony - mistrovství ČR ve sprintu a na krátké trati. Výsledky jsou, stejně jako tratě hlavních kategorií, rozhovory a spoustu dalšího, na stránkách závodu. V pátek byl sprint v Kutné Hoře, ač počasí hrozilo, nakonec bylo příjemně a tak jsme si mohli dosyta užít jako divácí finále žen a mužů (přenos pořizovala ČT), tak následně jako závodníci centrum města v dalších kategoriích M-ČR a Veteraniády. V té zabodoval tradiční sběratel medailí Pavel, který získal stříbro v H40. V hlavních kategoriích získala premiérový titul Iveta Duchová z LPU a Tomáš Dlabaja ze Žabin zkompletoval sprintový hattrick.
V sobotu a neděli bylo na programu M-ČR a Veteraniáda na krátké trati ve Zdechovicích. Pěkně postavené tratě v nádherném terénu se musely líbit; bylo to náročné, ale hezké a spravedlivě se oddělilo zrno od plev. V našich barvách se prosadil Pavel na stříbrný stupínek v H40 a Martin obsadil 10. místo v H35. V hlavních kategoriích zvítězila po páteční smůle (o desetinu vteřiuny druhé místo) Martina Dočkalová (LPU) před Danou Brožkovou (SJC) a Ivetou Duchovou (LPU), v mužích loňský titul obhájil Michal Smola (TZL) před Vojtou Králem (SSU) a Tomášem Dlabajou (ZBM).
17.06.2009 Poslední jarní žebříčky B-Morava uspořádaly olomoucké oddíly v záložních prostorech loňského MS v okolí Slavkova - Libavá. Les byl docela čistý, prakticky bez podrostu, místy tráva a dost klacků. V sobotu při klasice delší tratě zavítaly do hlubších údolí, v ostatních částech byl les docela plochý. Shromaždiště bylo situováno do bývalé lesní školky s dobrým zázemím pro závodníky i pro případ mokré varianty. V sobotní klasice vyhrál Pavel kategorii H35B, Martin obsadil 5.místo. V H12B skončil Jirka na 3.místě. V H14B se Honza umístil taktéž na 3.místě, Pavel Z. obsadil 6.místo a Pavel P. 8.místo. V nedělní krátké zvítězil opět Pavel v H35B. Patrik v H12B obsadil 4. místo, V H14B skončil Pavel Z. na 6.místě, 7. Michal a 9.místo obsadil Pavel P.

V sobotu měla Vysočina závody u Pelestrovské hájenky. Olda obsadil v H55 4.místo.

O nadcházejícím víkendu nás čeká vrchol jarní sezóny M-ČR a Veteraniáda ve sprintu a na krátké trati. Na stránkách závodu je mnoho užitečných informací.
10.06.2009 V sobotu pokračovala Jihomoravská liga dalším závodem v Jedovnicích za pořadatelství SBK. Tratě byly postaveny obstojně, avšak některé kontroly se podařilo umístit do prostor kde mapa příliš neseděla. V H12 skončil Patrik na 3.místě, v H14 Pavel Z. obsadil 2.místo, další naši zástupci se srovnali od 4. do 6.místa v pořadí Pavel P., Saša a Michal. H21 vyhrál Pavel a H55 Laďa, kde se ještě na 3.místě umístil Olda.
Tříoblastní žebříček se uskutečnil ve Fryštáku, kde na závodníky čekal podstatně kopcovatější terén. V H12 obsadil Jirka 8.místo, lépe si vedl Honza, který v H14 skončil na 4.místě. Iva se v P3 umístila na 5.místě.
01.06.2009 Máme za sebou další dva závody žebříčku B-Morava. Centrum umístili pořadatelé z Holešova a Kroměříže do rekreačního střediska Kamínka u Roštína. Závody probíhaly v kopcovitém terénu, ve vrcholových partiích byly i skály a kameny. Sobotní klasika byla docela pěkně postavena, co lze však staviteli vytknout, tak byly některé popisy kontrol. Na bedně se umístil Pavel v H35B ( 2.místo ), v desítce se umístili i Patrik v H12B, Pavel Z. v H14B a Petr v H45B, Martin vyhrál P5. Nedělní krátká propršela, stavba tratí opět na použitý terén dobrá, v hustnících nebylo příliš vidět a ve svazích to docela klouzalo. No a Honza s brýlemi neviděl nic nejen v lese, ale ani v mapě. Na bedně opět pouze Pavel,který v H35B skončil 3., na předních místech ve svých kategoriích skončili i Pavel Z. v H14B, Petr v H45B a Laďa v H55B. Za víkendové komentování lze pochválit Aljošu.
27.05.2009 Víkend na české scéně byl ve znamení tří závodů v okolí Moravské Třebové za pořadatelství Magnus Orienteering a spol. V sobotu dopoledně se běžel sprint přímo v Moravské Třebové. Po prvních kontrolách v lesoparku, nás stavitel posléze zavedl do historického centru města. Šlo o docela pěkně postavený sprint. Pouze si naši nepřízpůsobiví spoluobčané nemuseli krátit dlouhé chvíle házením kamení po závodnících. Nejlepší umístění od nás zaznamenal Pavel Z., když obsadil v H14 6.místo. Odpoledne jsme se přesunuly o pár kilometrů dále do rekreačního střediska Na Srnčí, kde se běžely ( pak i v neděli ) štafety. Terén kopcovitý, místy zarostlý, kraje lesa plné kopřiv - les příšerný, zázemí závodů dobré. Výsledkově opět bez výrazného úspěch, štafeta H14 skončila na 4. místě. V neděli jsme pořádali 6.Jihomoravskou ligu v Příbrami na Moravě. Po pořadatelské stránce jsme nezklamali, na hodnocení jsou zde jiní. V H14 zvítězil Pavel Z. a na 4. místě skončil Saša.
19.05.2009 Víkend na Moravě byl ve znamení 2. a 3. žebříčku B-Morava. V sobotu nás pořadatelé z Konice zavedli do prostoru klasiky z loňského mistrovství světa s centrem u obce Pohora. Les byl docela čistý, avšak kopcovitý a díky zlomyslnosti stavitele tím pádem i tratě byly nahoru a dolů. V H35B zvítězil Pavel a Pavel Z. obsadil v H14B 5.místo. Nedělní krátkou pořádal Adamov s centrem v Rudce u Kunštátu. Nádherný prostor byl poprvé použit pro OB a doufáme, že ne naposledy. Nedaleko od Brna se moc takových terénů nenajde. Výsledkově to bylo o trochu lepší - v H55C zvítězil Laďa, 2. místa obsadili Pavel v H35B a Petr v H45C na 5. místě skončil Pavel Z. v H14B.
11.05.2009 V Brzicích proběhly první závody žebříčku B-Čechy. Závody v režii SHK se vydařily a závodníci odjížděli spokojeni. Ke spokojenosti přispělo i slunečné počasí, v případě deště to však mohlo být zajímavé (louka u lesa, vzdálené parkování). Sobotní klasika se běžela rychlém lese s dobrou průchodností, kde se chodilo prakticky pouze rovně. Nedělní krátká byla již zajímavější díky kamenům a hustníkům v počátku závodu. Vítězství získal Pavel v H40B a to jak v sobotu, tak neděli.
07.05.2009 První květnový prodloužený víkend byl docela bohatý na závody. V Mariánkách proběhlo v pátek M-ČR a Veteraniáda v nočním OB. Startovalo se kousek od kolonády, běželo se v příměstském lese a cíl byl na zimním stadionu. Les patřil k těm náročnějsím ( bažinky, klacky pod nohama, svahové partie, hustníky ), navíc se přidalo v průběhu závodu drobné mrholení. Objevilo se pár připomínek ke kvalitě mapy. Celkově však šlo o závod hodný mistrovství. V hlavních kategoriích zvítězili Zuzana Stehnová a David Hepner. Naši borci vydolovali jedno 3. místo - Pavel v H40, Martin v H35 obsadil 4. místo. Kategorie H35 byla ve Veteraniáde nejpočetněji obsazená. O víkendu pak na mistrovství navazoval Jarní trojúhelník. Zvláště sobotní etapa s centrem v Lazech na mapě Lesný byla překrásná a orienťáckým fajšmekrům lahodila. Nedělní krátká na mapě z mistrovství potvrdila horší kvalitu mapy. Pavlík v H14 obsadil 2. místo, Patrik v H12 místo 6., v H21 obsadil Pavel 12. místo. V sobotu se běžela v krátká za pořadatelství CTB. Nejlepšího výsledku dosáhl Laďa, když v H55 skončil na 5.místě. V neděli pak Jihomoravská oblast měla Oblastní mistrovství na krátké trati v Soběšicích. Na "Zeleném pekle" se nejvíce dařilo Sašovi, který vyhrál H14. Šimon v H12 a Olda v h55 obsadili shodně 5.místa.
28.04.2009 V sobotu proběhlo v okolí Svratky první letošní mistrovství a Veteraniáda a to na dlouhé trati. Účast byla nižší jak v mistrovských, tak především ve Veteránských kategoriích. V hlavních kategoriích zvítězili Iveta Duchová a Osvald Kozák. Běželo se v relativně čistém lese bez velkého převýšení, bažin a klacků jsme očekávali více. Mapa z dílny Patra Marečka byla docela dobrá, i když pár zapomenutých cest a průseků se našlo. Ve veteránských kategoriích vítězné časy připomínaly klasiku a ne dlouhou, někde to bylo i o 20 min. pod směrným časem pro dlouhou. Jediné umístění na bedně pro náš oddíl získal Pavel v H40, když obsadil 2.místo. Honza v nabitých H35 obsadil 11.místo a Petr v H45 17.místo. V doprovodném žebříčku Vysočiny obsadil Saša v H14C 5.místo.
22.04.2009 Na Moravě začal M-Moravy žebříček B-Morava. Centrum závodů bylo v Kolšově nedaleko Šumperka. Běhalo se v kopcovitém a místy i dost zarostlém lese. Účast nebyla převeliká a především nedělní štafety byly obsazeny přímo slabě (H21 - pouze 12 štafet). V sobotu v jednotlivcích obsadili 6. místa v H14B Saša a v H35B Martin. Nedělní štafety již byly lepší - vítězství v DH12 (Otík, Jirka, Patrik) a v H105 (Pavel, Martin, Honza) a 3.místo v H14 (Pavel Z., Saša, Pavel P.). V sobotu proběhl i třetí závod SOLu nedaleko Slovenských Konjic. Na pořadu byla krátká trať, běželo se v členitém terénu plném erozních rýh. V H35 zvítězil Pavel, v H14 obsadil Pavel P. 2. místo, 3.místo v H50 obsadil Jura.
15.04.2009 Víkend nám mnoho radosti nepřinesl. Po dlouhé době jsme ani jednou nestáli na bedně. Od pátku do neděle probíhaly v malebném kraji Kokřínska a okolí Máchova jezera Pražské velikonoce.
Pořadatelé z Kotlářky se zhostili svého úkolu dobře a když k tomu přispělo i pěkné počasí (narozdíl od loňské zimy), tak většina závodníku odjížděla zaručeně spokojena. V H12 se nejlépe umístil Jirka na 6.místě, v H14 jsme obsadili 6.-8. místo v pořadí Pavel P., Honza, Saša. V H35A obsadil Martin 6.místo. Kdo nejel do Čech, měl možnost se účastnit Přeboru Jihomoravské oblasti na klasice, kterou pořádala Třebíč v Lesné u Želetavy. Tratě byly postaveny dle směrných časů Vysočiny, tzn. delší než na co jsme zvyklí u nás u Brna. Ale na druhou stranu to byla dobrá příprava na dlouhou, která některé z nás čeká za 14 dní u Svratky. Nejlepší výsledek zaznamenal v H21 Pavel, který skončil na 6. místě.
06.04.2009 Oblastní žebříček pokračoval opět společně z Vysočinou, tentokráte za pořadatelství Ždáru nad Sázavou. Dopolední krátká se běžela 4 roky staré mapě Salvátor, která na svůj věk docela seděla. Větším nepřítelem bylo použité měřítko 1:15 000. V H12 obsadil Patrik 3. místo. V H14 Pavel Z. taktéž 3. místo, Pavel P. 4.místo, Saša místo 7. Odpolední sprint se běžel ve Ždáru nad Sázavou nedaleko vlakového nádraží. Tratě byly docela jednoduché a tak to chtělo především velmi rychle utíkat. Tady jsme však vyšli medailově naprázdno. Nejlépe se na 4. místě umístili v H12 Pavel Z. a v H55 Olda , v H12 na 5. místě skončil Patrik. Jura v sobotu zavítal za hranice do Saštína na CESOM 2009. Běželo se v již známých terénech v okolí rekreačního střediska Gazárka v Saštíně. V odpoledním sprintu obsadil 6.místo.
O víkendu měla na pořadu Valašská oblast Oblastní mistrovství ve sprintu a na krátké trati. V sobotním sprintu ve Vizovicích zabojoval Jirka, který vyhrál H12. Honza v H14 skončil na 5.místě. V nedělní krátké ve Slopném skončil Jirka v H12 na 3.místě.
Posledním závodem víkendu, který naši zástupci navštívili bylo nedělní druhé kolo SOLu v Mariboru. Další ročník Bob Rocku byl situován v okolí FIS sjezdovky známe ze Světového poháru žen. Běhalo se na místy velmi prudkém svahu s mnoha erozními rýhami. V M14 vyhrál Pavel P. před Pavlem Z., Patrik se umístil na 6. místě. V M35 zvítězil Pavel a v M50 obsadil Jura 5.místo.
31.03.2009 Minulý týden bylo zahájeno i českých a moravských hájích. Po letech v rovině připravili pořadatelé z OK99 letošní Jarní pohár v kopcovatějším terénu v okolí Dachové u Hořic. Za chladného počasí jsme se v sobotu prosadili i na stupně vítězů. V H14 skončil Pavel Z. na 3.místě, Honza v H35 obsadil 5.místo. Nedělních štafet jsme se nezúčastnili.
Jihomoravská liga byla zahájena v sobotu v Deblíně. Vzhledem k účasti Vysočiny se sešla docela slušná účast na poměry našeho oblastního závodu. Při závodě jsme si opět vychutnali pověstné hustníky, které však už oproti prvnímu setkání s nimi začínají odrůstat. Na bedně byl opět pouze Pavel Z. v H14, který skončil o 1sec. druhý, na 4. místě skončil Pavel P., 6. Saša a 7. Michal. V H12 obsadil 4. místo Jirka. V neděli měli Pražáci OblŽ v rovině u Lysé nad Labem. V částečném utajení se ho zúčastil Jura, který obsadil v T6 3.místo.
16.03.2009 Skoro za světla se dnes vrátili poslední naši členové, kteří se účastnili soustředění a závodů Lipica open 2009. Prodloužení cesty způsobilo vyšetřování dopravní nehody rakouskou policií, které byli nechtěnými svědky a pasivními účastníky. Lipica open měla letos opět bohatou účast, kterou po loňské účasti francouzské repre, letos okořenila reprezentace Švýcarska. V mužské elitě zvítězil Daniel Hubmann před Maďary Lenkeiem a Gössweinem, na 4. místě se umístnil Petr Losman. V ženské elitě Finka Sundberg, před Švýcarkou Wild a Finkou Leskinen. Naši zástupci především v barvách OK Slovenske Konjice byly opět vidět. V M12 zvítězil Patrik, 2. místo obsadil Jirka. V M14 zvítězil Pavel P., na 4. místě se umístil Pavel Z. Do třetice jsme zvítězili v M35 zásluhou Pavla, Martin obsadil 9. místo. V M55 skončil Jura na 14. místě.
09.03.2009 Tréninkový camp na jihu Slovinska probíhá dle plánu, za slunečného a teplého počasí. O víkendu bylo o nás slyšet na závodech jak ve Slovinsku, tak v Itálii. V sobotu proběhl poslední závod Slovinské zimní ligy u Tržinu. Na nejdelší trati obsadil Pavel 2.místo, Martin skončil na 5.místě. Na střední trati obsadil Pavlík 3.místo. Na nejkratší zvítězil Jirka a Patrik obsadil 4.místo. V neděli jsme se přesunuli do Itálie k Avianu , kde se běžel první závod 3 region's cupu. Běželo se za teplého počasí v dosti zarostlém lese, kde bylo nutno volit obíhačky po cestách. V M12 zvítězil Jirka, Patrik skončil na 2.místě. V M14 zvítězil Pavlík. V M21A obsadil Pavel 2.místo, Martin skončil 3. Jura v M50 se umístil na 5.místě. Na závěr nás o víkendu čeká Lipica open 2009. Na stránkách závodů jsou již startovky z kterých je vidět i bohatá účast zástupců z Česka. Poběží se v příjemných, ale i už oběhaných terénech mezi Dutovlje a Kranja vas.
06.02.2009 Byl přidán odkaz na výsledky Nerezové Radostické Desítky - 3.závodu BBP 2008/2009, který se konal v sobotu 24.ledna 2009 v Radosticích.
12.01.2009 Byl přidán odkaz na Nerezovou Radostickou Desítku - 3.závod BBP 2008/2009, který se uskuteční v sobotu 24.ledna 2009 v Radosticích.
3.12.2008 Včera proběhl v Harmonii za hojné účasti další ročník Mikulášského turnaje v bowlingu. V příjemné atmosféře se někomu dařilo více, někomu méně (na příštím bowlingu budou mít šanci k nápravě). Pořadí bylo následující :
 1. Radim
 2. Pavel
 3. Petr
 4. Nikola
 5. Irena
 6. Martin
 7. Libor
 8. Magda
 9. Saša
 10. Laďa
 11. Olda
 12. Pavlík Z.
 13. Hana
 14. Pavlík P.
 15. Pavla
 16. Hanka
 17. Šimon
 18. Lenka
10.11.2008 Oficiální (rankinková) sezóna byla letos ukončena o dušičkovém víkendu. Naši zástupci snad poprvé v sezóně nestáli na stupních pro nejlepší. Na Posledním kufru, který uspořádalo JPV v Čechách pod Kosířem, se nejlépe umístil Jirka v H10 na 5.místě.
Liga Vysočiny 2008 byla zakončena v Žumberku. Zde se nejlépe umístil Olda, který v H55 obsadil 6.místo.
O tomto víkendu se Martin s Pavlem a omladinou účastnili zajímavých závodů v Maďarsku - 56.ročníku Spartakus Kupa s centrem u Gántu. V převážně listnatém lese čekaly na závodníky překvapivě hluboká a členitá údolí s mnoha skalkami. V sobotu bylo v lese mimo množství popadaných stromů navíc i dost náletových dřevin. V celkovém hodnocení jsme se prosadili mezi nejlepší. V M12 obsadil Pavlík 3. místo, Jirka skončil na 11.místě. V M35A se Martin umístil na 7.místě. V M40 skončil Pavel na 3.místě.
30.10.2008 V sobotu posledním závodem v Šebrově skončila Jihomoravská liga. Pořadatelé z RBK připravili závody s pohodovým zázemím, tratě však byly dosti kopcovité a ani mapa nepatřila k těm lepším. Naše účast byla vzhledem k závodům Slovinsku slabá. V H55 zvítězil Laďa, Olda skončil 6., Honza v H21C obsadil 9.místo. V konečném účtování Jihomoravské ligy v H12 obsadil Patrik 2.místo, Michal 3.místo. V H14 zvítězil Pavel Z., 4. skončil Pavel P. V H55 obsadil Laďa 4. místo.
V Slovinsku byl JVP u Brežice zakončen letošní ročník SOLu. Komorní závody na starší mapě a zvláště na delších tratích jsme si připadali jako na horské dráze. V M12 zvítězil Jirka před Patrikem, V M14 vyhrál Pavel Z., před Pavlem P., Honzem a Sašou. V M21E obsadil Martin 2.místo, v ŽB byla Iva 3. a v M50 obsadil Jura druhé místo. V konečném pořadí SOLu zvítězil v M12 Patrik, v M14 vyhrál Pavel P. před Pavlem Z. V M21E se Pavel umístil na 5. místě a v M50 obsadil Jura 2.místo. V neděli a pondělí pak v okolí Brežice pokračoval dalšími etapami oddílový přebor žactva s následujícím výsledkem : 1. Pavel Z., 2. Pavel P., 3. Saša, 4. Patrik, 5. Jirka, 6. Honza.
21.10.2008 V sobotu proběhl na Zbraslavi další společný závod Jihomoravské oblasti a oblasti Vysočina. Společné závody přinášejí více konkurence nejenom v mládežnických kategoriích a doufejme, že přístí rok jich bude více. Za krásného slunečného podzimního počasí pro nás VBM připravilo docela pěkné hustníkové show mezi houfy houbařů, kteří sbírali houby a kontrol si nevšímali. Naše omladina se opětovně činila, v H10 zvítězil Jirka, v H12 obsadil Honza 3.místo a Šimon skončil na 5.místě. V H14 se Pavel Z. umístil na 2. místě, Pavel P. skončil 4. V dospělích vyhrál kategorii H55 Laďa a Pavel v H21 obsadil 5.místo.
V neděli pokračovala v Tržinu u hradu Jablje Slovinská liga 6.závodem - Jesensko O-srečane a zároveň to byl poslední závod Pokalu treh regij 2008. Počasí bylo opět krásné podzimní, horší to však bylo v lese - docela zarostlý, zapráskaný krasový les. A jak jsme si vedli na mapě z dílny moravských mapařů ? V M12 obsadil Patrik 5.místo, v M14 obsadil Pavel P. 2.místo a Pavel Z. 3.místo. V M21E skončil Pavel na 5.místě a Jura v H50 na 4.místě.
14.10.2008 Cesta na společný závod Jihomoravské oblasti a Vysočiny do Březové byla v mlze chvílemi dobrodružstvím, v průběhu závodu se však již vykouklo sluníčko a vyhlášení již probíhalo za krásného podzimního dne. Pořadatelé z Třebíče připravili pěkné závody, tratě však byly o trochu delší, než na co jsme zvyklí u nás ( na Vysočině běžné ). Některým našim borcům se tentokrát příliš nedařilo, byly však i dobré výsledky. V H10 zvítězil Jirka. V H12 obsadil Patrik 5.místo, v H14 Pavel P. místo 4. V H55 obsadil stupeň nejvyšší Laďa.
07.10.2008 Víkend začal netradičně již v pátek, za drobného deště se v Kohoutovicích běželo Mistrovství Brna v supersprintu. V sobotu již bez deště, ale za chladného počasí pokračovala Jihomoravská liga v Dambořicích. Vzhledem k tomu, že to nebyl první závod v tomto prostoru, věděli jsme do čeho jdeme a očekávání nezklamalo - opravdu to nebylo zadarmo. Nezvítězili jsme, ale druhých míst bylo požehnaně - v H10N Jirka, V H12 Honza, navíc Michal na 3. místě, v H14 Pavel Z. a v H55 Laďa.
Olda team vyrazil na závody Vysočiny k Číměři. Tratě byly náročné, časy dlouhé, ale les rozhodně příjemnější než v Dambořicích. Olda v H55 obsadil 3. místo, Šimon v H12 6. místo.
V neděli ve sluncem zalitém lese se konal u autokampu Obora 22. ročník Zhusta Cupu. Velmi dobře zaběhl Pavel Z., který ve spojené kategorii žen a žactva obsadil 2. místo.
29.9.2008 Na M-ČR štafet v Malém Hradisku u Protivanova jsme v sobotu bojovali v žákovské a veteránské kategorii. V H14 naše štafeta ve složení Pavel Z., Saša a Pavel P. obsadili 8. místo a Honza K., Jirka a Patrik pod hlavičkou Jihomoravské oblasti 17. místo. V nejmladších veteránech H105 jsme letos konečně zabodovali a obsadili ve složení Honza F., Martin, Pavel po vyrovnaném výkonu všech borců bez větších chyb stříbrnou pozici za STE a před PGP.

V neděli probíhalo na stejném místě Mistrovství ČR klubů a oblastních výběrů žactva. Po loňské historicky první účasti jsme letos družstvo nestavěli, měli jsme však zástupce v žákovském výběru Jihomoravské oblasti. První výběr JmO byl výborně rozběhnut, Pavel P. předával po 6. úseku na 3.místě, bohužel však následující členka družstva byla DISK. Pavel Z., Honza a Patrik běželi za druhý výběr JmO a obsadili 11. místo, když velmi dobrý výkon podal na 3.úseku Honza.

Pavel si v neděli odskočil k sousedům do Rakouska, kde se u Spittalu an der Drau konal 2. závod 3-Regionen Cupu 2008. Včerejším vítězstvím výrazně nakročil k celkovému prvenství v celém seriálu v hlavní kategorii.
21.9.2008 V Koutech u Ledče nad Sázavou proběhlo Mistrovství republiky na klasické trati - pořádal Magnus Orienteering (ASU). V hezkém terénu za chladného pošmourného počasí byli vidět i naši závodníci. V sobotním semifinále, které bylo jednodušší a vyžadovalo vysokou rychlost při maximálním soustředění si postup do finále A vyběhli v H35 Martin a v H40 Pavel. Do finále B postoupili Olda a Laďa v H55, Irena v D40 a Petr Patočka v H45, do finále H21C se probojoval Honza.
V neděli ve finále vybojoval ve veteraniádě mistrovský titul Pavel v H40, Martin v H35 splnil cíl neskončit poslední. Ostatní naši závodníci statečně bojovali a nezklamali, až na Petra, který po 171 minutách přinesl z lesa jen 4 oražené terčíky a žal pak pořádně spláchl v hotelové restauraci. Honza v H21 nakonec o 7 sekund unikl Černému Petrovi brněnského třetiřadého finále a skončil 32. v H21C, což značí 91. místo v republice.
V Koutech byl krásný terén, pěkné tratě, jen jsme žehrali na velmi tenký tisk průseků, oplocenek a vůbec všech černých mapových značek - pro naše postarší oči to představovalo potíže, se kterými se lze jen obtížně vyrovnat. Asi si všichni pořídíme lupy a budeme doufat, že taje kresby nám lupa odhalí :) Hezký šampionát, a v hlavních kategoriích nepřekvapiví vítězové - Bingovi (trať 16,9 km absolvoval za neuvěřitelných 90 minut) zdatně sekundoval jen druhý Šéďa (ztráta 26s), třetí Sosák už měl ztrátu přes 4 minuty. V ženách vítěznou Daně stínovaly druhá Iveta Duchová a třetí Janča Panchártková. Výsledky najdete zde.

Naše mládí se v sobotu v Bukovince účastnilo dalšího závodu Jihomoravské ligy a následně i soustředění v Jedovnicích. V kategorii H12 vyhrál Michal, 3. místo obsadil Patrik. V H14 zvítězil Pavel Z., 2. místo skončil Pavel P.
U Veniše se běželo M-Slovinska ve sprintu. Šlo o lesní sprint. V M21 řádili naši členové - zvítězil Andraž před Jakou, 3. místo obsadil Jure a bramboru získal Dany, Jura skončil na 12. místě.
16.9.2008 Víkendovými závody u Zlína byla završena letošní Moravskoslezská B-čka. Závody s centrem v Salaši ničím nepřekvapily ani nezklamaly, běhalo se v klasickém valašském terénu, stavitelé připravili dobré tratě (snad jen žákovské kategorie mohly být trochu těžší), ozvučené shromaždiště. Výsledky najdete zde. V sobotní klasice se v H12B na 2. místě umístil Pavlík. V H35B obsadil Martin 3. místo a Pavel skončil 4, těsně pod stupni skončil v H10C Jirka. Honza v H21B obsadil 9. místo.

Nedělní krátká trať pro nás dopadla o poznání hůře. V H35B skončil Pavel na 2. místě, Jirka v H10C na 4. místě a Honza v H21B na obsadil 7. místo. V Moravskoslezském B-žebříčku zvítězil v kategorii H35B Pavel, Pavlík v H12B obsadil 2. místo.
9.9.2008 Závody máme za sebou, takže už je čas se podívat na úspěchy minulých dnů. Poslední prázdninový víkend proběhla Cena východních Čech, která díky rozmarům počasí měnila centrum ze Seče na Stříbrný rybník u Hradce Králové. Pořadatelé z LPU připravili solidní závody v terénech, které nemohly příliš překvapit (hustníky, melioračky, tráva, klacky, pravoúhlá síť průseků a cest, ...). Opět jsme výrazně promluvili do celkových výsledků. V H12A zvítězil Pavel P., v H14B Pavel Z. a v H35B Pavel. Na 6. místě v H12B skončil Patrik, Honza v H21A obsadil 12. místo, Olda v H55B skončil 14. Zlepšující výsledky potvrdila Irena 17. místem V D35C.

V sobotu mezi přípravou závodů si Honza odskočil do Vrchlabí na sprint v rámci HI-TEC Cupu. Závody bohužel poznamenala nejasná mapa a nevhodně umístěné kontroly, které do závodu vnesly prvek náhody. Z pohledu běžce v H21A mi vadilo především:
 • Chybějící popisy (v pokynech byly jen všechny kontroly a sledy kódů, a tak kdo neměl tužku a papír, musel spoléhat až na popisy na mapě - což je ve sprintu zhovadilost, zvlášť když se přidá nachytávka typu vnitřní roh zdi v uzavřených obdélníkových základech budovy o výšce přes metr.)
 • Kontroly na náhodu - takové, které pokud někdo viděl, jak razí předběžec, získal výraznou výhodu (především č. 72 a č. 75)
 • Nedostatečně zřetelné pěšinky v lese (kvůli normě ISSOM 2007 CZ)
 • Nesprávně zmapovaná mapa (mezi kontrolami 82-85 na ideálním postupu nebyla vyznačena neschůdná 3m zeď u řeky)
 • Celkově laxní přístup pořadatele (maličké shromaždiště, jediné WC, žádná Toi-ka, ...)
Přitom prostor byl na sprint vhodný, převážná část závodu byla moc hezká. Ale za výlet 2x230km, sedm hodin za volantem a startovné + parkovné 140 Kč to asi nestálo, a jak se zdá, ani žádný bod do rankingu nebude, protože se zruší i H21A (H21E byla zrušena kvůli mapě na postupu 82-85 hned, v H21A jsme ovšem daný postup měli také). Soutěžní komise by měla stanovit závazná doporučení, jak pořádat celostátní závody, sdělovat je na seminářích pořadatelů, na školení rozhodčích, prosadit je do smluv s pořadateli a tvrdě vymáhat sankce za nedodržení. A taky by už bylo na čase zničit krtka, vlastně zapomenout na paskvil ISSOM 2007 CZ (a používat výhradně mezinárodní verzi, případně klasický ISOM).

Na Moravě zároveň probíhal OblŽ Hanácké oblasti na Bouzově. Běželo se v kopcovitém terénu známém již z jarního M-Moravy ve štafetách. Tratě však byly postaveny méně citlivě a výsledkem byl horší dojem oproti jaru. V závodě jsme vykopali 3 x bramboru - v H10 Jirka, V H12 Honza a v H21K Martin.

V nedělních závodech naše mládež nejen pomáhala s organizací, ale i se aktivně účastnila závodu. Výsledkem bylo vítězství Honzy v H12 a 3. místa Jirky v H10 a Pavla P. v H14.
7.9.2008 Na stránce závodu jsme zveřejnili protokol, výsledky a mezičasy dnešní 8. Jihomoravské ligy a 10. závodu Ligy Vysočiny. Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na všechny zase příště!
4.9.2008 V neděli 7.9.2008 pořádáme 8. Jihomoravskou ligu a 10. závod Ligy Vysočiny. K dispozici jsou již pokyny, startovky kategorií i oddílů a také délky tratí. Vše na stránce závodu.
25.8.2008 V Kacanovech proběhl další ročník Pěkných prázdnin za účasti cca 850 závodníků. Běhalo se v známých kopcovitých terénech, kdy klasicky bylo dost daleko na start i z cíle. V první etapě to bylo 1,5km s převýšením 65m, ve druhé etapě 2,3km s převýšením 100m a ve třetí etapě 1,5km s převýšením 100m - celkově tedy za dva dny jen cestou na starty převýšení dosáhlo 265m, což není málo. Ale je to daní za alespoň částečně se střídající místa startů a možnost užít si nádherné a obtížné terény se skalami. První den počasí vyšlo, horší to bylo druhý den, kdy po dešti v průběhu noci pršelo i druhé polovině startujících, a kluzké skály v kombinaci s klacky pod nohama a zákazem hřebů dokáží pořádně potrápit nejen fyzicky zdatné muže, ale mnohem víc něžná stvoření, děti či postarší veterány. Ovšem narozdíl od Číny u nás počasí neporoučíme, a tak se i PP2008 řadí mezi povedené prázdninové zážitky, pořadatelům totiž nelze vytýkat omezení, daná správou CHKO.
A výsledky ? Patrik zvítězil v H10, stejně jako Honza v H35. Na 3.místě se umístil Pavel P. v H12, Pavel Z. v H14 skončil na 6.místě a Laďa v H55 obsadil místo 12.
24.8.2008 Po letech jsme si opět užili na pětidenních deště. AOP pořádalo u Vidnavy a v Černé Vodě další Grand prix Silesia. Běhalo se v pěkných a náročných terénech na docela dobrých mapách, za dobré organizace. Co však lze pořadatelům vytknout, tak byl klasický opavský folklór s popisy pouze na mapách a především kemp v poli, který nevydržel nápory deště a dost ubytovaných po první noci jelo domů, nebo hledalo ubytování pod střechou. Opět jsme byli vidět při vyhlašování, když Patrik s Pavlíkem obsadili v H10 a H12 shodně druhá místa.
V sobotu odpoledne se běžel ve Vidnavě městský sprint, který byl součásti HI-TEC sprint cupu a my jsme zaznamenali historicky první body v této soutěži, když Honza obsadil 14.místo a Pavel 15.místo. Ve vložených závodech vyhrál Patrik H10 a pavlík v H12 obsadil 2.místo.
6.8.2008 Za slunečného a neseversky teplého počasí skončil další ročník O-Ringenu, který měl centrum v horském středisku Lindhalen. Ve vetšině kategorií zvítězili seveřané, jednou z nemnoha vyjímek bylo vítězství Pavla Hradce z Chrastavy v H20 L. Za zmínku stojí i 4. místo Štěpána Kodedy v H20E, běhajícího za IFK Moras OK. A jak si vedli naši zástupci ? Pavlík v H12 obsadil konečné 37.místo, Patrik v H10 skončil na 44.místě. Pavel se po nevydařeném začátku prokousal na 71.místo v H40-2. Libor Robotka v H50-2 obsadil 142.místo a Jirka Dvořáček v H21-1 konečné 158.místo.
Po skončení O-Ringenu se naši zástupci přesunuli do Norska do Myrkdalenu (nedaleko Vossu), kde před zahájením Norvestgaloppenu 2008 trochu potrénovali a absolvovali lehkou turistiku po krásných a pustých horách, párktát se okoupali v jezerech či fjordech a navštívili další turistické pamětihodnosti v okolí. Na vlastní závody pak přijel i Ondra Ptáček z TBM, který v Norsku dlouhodobě pracuje. Závody byly uspořádány opět ve velmi pěkných terénech, které nás středoevropany nadchly. Výsledkově to bylo již výrazně lepší. Jirka v krátkých H21 obsadil pěkné 3. místo. Pavel v H40 vybojoval místo 6. Pavlík v H14 13. místo a Libor v H50 32. místo. Kategorie H10 nebyla celkově hodnocena a v jednotlivých etapách obsadil 2 x 3.místo + 4. místo.

Olda & comp. vyrazili na Slovensko na Grand prix Slovakia do Pezinku. Šlo o dost komorní závody s malou účastí. Olda závody nedokončil a Irena v D40 obsadila nepopulární 4.místo.

V Česku se o víkendu běželo 5 etap OB Valečov. Závody byly tradičně Jičínské - mapy bez mapníků (pravda, mapníky byly pro pár šťastných alespoň v první etapě na startu), na kemp připadly celé 3 Toi-budky. Naštěstí počasí docela přálo a pršelo pouze první den a pak až na vyhlášení. Z našich členů se zúčastnil jen Honza a prokázal, že se i ve skalách zlepšuje - v kategorii H35 vybojoval 2. místo.
31.7.2008 O víkendu proběhl v Česku tradiční Veteran Cup 2008 s centrem u chaty Vyhlídka ve Vamberku. Za nás bojovali Kunzovi (Iva 10. v D35, Martin 11. v H21B, Honzík vyhrál v H12, Jirka byl druhý v H10), Olda , Irena (11. v D40) a Honza (vítěz H35).
Ve světě začalo akademické MS v Estonsku, a naši jsou opět vidět. Na včerejším sprintu brali Olaf zlato a Dana stříbro, na dnešní klasice zúročil své schopnosti Bingo a s přehledem vybojoval titul akademického mistra světa.
24.7.2008 Pár odvážných spojených pod hlavičkou našeho klubu vyrazilo na sever poznávat krásy severských lesů. Po třech etapách O-ringenu si vedou následovně: Patrik v H10 je na 49. místě, Pavlík v H12 na 34. místě, Jirka Dvořáček v H21-1 na 192. místě, Pavel v H40-2 na 112. místě, Libor Robotka v H50-2 na 154. místě a Lenka Robotková v D50-Kort na 113. místě. Dnes se běží za teplého a slunečného počasí 4.etapa v otevřeném horském terénu.
20.7.2008 Dnes skončilo závodem štafet ve Skřípově u Konice Mistrovství světa. Na včerejší klasice jsme získali historicky první ZLATO pro samostatnou Českou republiku (a první zlato na klasické trati), o což se v závodě žen postarala Dana Brožková. Vynikající výkon našich žen podtrhuje osmé místo Evy Juřeníkové a 21. místo debutující Jany Panchártkové.
V závodě mužů jsme měli dva zástupce, kteří startovali 4 minuty za sebou v polovině startovního pole. Dříve vyběhl Honza Mrázek, 4 minuty za ním pak Michal Smola, který byl žhavým adeptem na jednu z medailí - a ještě na první rádiu to vypadalo skvěle. Jenže to už Bingo běžel s poraněným okem (šlehla ho do něj větev) a přestože Mrazáka doběhl, postupně se propadal v pořadí do druhé desítky. Mráz skončil 24.
Za vítěznou Danou si pro stříbro doběhla Norka Marianne Andersen a pro bronz Švédka Annika Billstam. V závodě mužů se vytouženého zlata po několika stříbrných medailích dočkal Švýcar Daniel Hubmann, stříbro bral Nor Anders Nordberg a bronz Francouz Francois Gonon.
V dnešním závodě štafet v ženách zvítězily Finky především zásluhou Minny Kauppi (její bilance na MS - stříbro ze sprintu, zlato z middlu, 7. místo na klasice a zlato ze štafet), která na posledním úseku zlikvidovala 3 minuty ztráty a zvítězila s náskokem dalších 2,5 minuty. Finká běžela na prvním úseku Katri Lindeqvist, na druhém úseku pak Merja Rantanen. Pro stříbro si doběhla štafeta Ruska ve složení Galina Vinogradova, Yulia Novikova a finišmanka Tatiana Ryabkina, bronz bralo Švédsko (běželo v pořadí Annika Billstam, Sofie Johansson a Helena Jansson) před čtvrtým Švýcarskem a pátou štafetou České republiky. Radka Brožková po první úseku byla těsně třetí, Eva Juřeníková po druhé úseku doběhla čtvrtá těsně před Finskem a Dana Brožková pak před sebe pustila jen fenomenální Minnu.
V mužích byli Češi vidět také hodně vysoko. Po prvním úseku Honza Bet Procházka přišel na třetím místě, unavený Michal Smola po druhém úseku předával těsně šestý a Tomáš Olaf Dlabaja pak udolal Maďara a v závěru i zraněného Thierryho Gueorgiou a doběhl tak na výborném čtvrtém místě, což je po loňském 9. místě návrat na výsluní.
Z vítězství se radovali Britové (Graham Gristwood, Jon Duncan, Jamie Stevenson) před Ruskem (Dmitriy Tsvetkov, Andrey Khramov, Valentin Novikov) a Švýcarskem (Baptiste Rollier, Matthias Merz, Daniel Hubmann). Ale průběh byl velmi dramatický, když do lesa šel na prvním místě Jamie Stevenson před Thierrym, třetí byl Khramov a čtvrtý Daniel Hubmann. Thierry Jamieho stáhl již po 2 kontrolách a zanedlouho mu utekl, naopak se na Jamieho dotahoval Novikov. Olaf utíkal Maďarovi, Daniel Hubmann ztrácel na Novikova, ale před Olafem se držel zhruba minutu. Pak ale měl horší farstu a Olaf ho doběhl. Do závěrečného pytlíku již ale vbíhal Thierry o minutu před Novikovem, další půlminutu zpět byl Valentin, podle TracTracu mezitím Olaf předběhl Daniela, ale poté buď udělal chybu, nebo měl horší farstu, a opět spadl na páté místo. To už ale přišlo vyvrcholení s nečekanou zápletkou - Thierry vdechl vosu, dostal žihadlo do jazyka a dostavila se alergická reakce. Thierry přešel do chůze, a do čela se pouhé 3 kontroly před cílem dostal Novikov. Nicméně na ní udělal chybu a docvakl ho Jamie Stevenson, který na postupu na z předsběrky Valentinu Novikovovi utekl a s přehledem zařídil historické zlato pro Velkou Británii. Dani Hubmann udržel náskok 40 sekund před Olafem a bronz tak putuje do Švýcarska.
Nejúspěšnějšími účastníky se stali Minna Kauppi (stříbro sprint, zlato middle, 7. místo klasika, zlato štafety) a Daniel Hubmann (stříbro sprint, 4. místo middle, zlato klasika, bronz štafety).

Česko získalo zajímavá umístění v postupce - deset umístění v desítce: 1. Dana (long), 2. Bingo (middle), 3. Radka (middle), 4. štafeta mužů, 5. štafeta žen, 6. Olaf a Dana (oba sprint), 7. Bet (sprint), 8. Eva (long), 9. Eva (sprint) ... a dále 13. Olaf (middle), 17. Radka (sprint), 18. Mráz (sprint), 21. Jana (long), 24. Zdenča (middle) a Mráz (long), 29. Iveta a Lála (oba middle).

Medailové bilance jsou tak:
FIN 2-1-0
RUS 1-2-1
SUI 1-2-1
NOR 1-2-0
CZE 1-1-1
FRA 1-0-1
GBR 1-0-0
SWE 0-0-4

V doprovodném závodě Orienteering Festival v kategorii H35L skončil Honza na 2. místě (5x 2. místo, jednou 3. místo o 9s za druhým) za suverénním Teodorem Todorovem, který ještě vloni na MS reprezentoval Bulharsko.
17.7.2008 Včerejší den byl pro české barvy veleúspěšný. Na middlu, který se uskutečnil poblíž Staré Vsi u Rýmařova, jsme získali dvě medaile. V mužích skončil za opět vítězným Thierrym Gueorgiou (FRA, popáté získal titul mistra světa na middlu) na stříbrné pozici náš Michal Smola!
V následném závodě žen se pak podařilo to, v co jsme pouze doufali - medaili jsme získali zásluhou Radky Brožkové a za 3.místo měla bronzovou hodnotu!
MS vyvrcholí o víkendu v okolí Skřípova u Konice finálovým závodem na klasické trati (v sobotu) a štafetami (v neděli).
V doprovodných závodech Orienteering festival patří Honzovi v H35L průběžné 2. místo za suverénním Theodorem Todorovem z Bulharska.
5.7.2008 Do mistrovství světa, které bude mít centrum v Olomouci už zbývá posledních pár dní. Některé týmy v rámci závěrečné přípravy se účastnili Ceny střední Moravy, která měla centrum ve Ptení. Elitní kategorie zachránili pořadatele od zrušení závodů, neboť mezi tuzemskými závodníky na celé čáře vyhrála Česká Kanada s centrem na Zvůli. Účastníky Ceny střední Moravy přivítala pohoda pořadatelů, kterým se odpustily i posuny startů při II. a III. etapě. Každá etapa proběhla v jiném typu terénu, páteční městský sprint v Konici, sobotní klasika ve Ptení a nedělní krátká v Runářově, když vetší část tratí byla vedena bývalým vojenským prostorem. V elitních kategoriích zvítězili Australané, v H14 Pavel Z., v H35L Pavel a na 2. místě skončil Honza. Česká Kanada proběhla v klasických českokanadských terénech plných kamenů, kupek s mnoha porostovými detaily. První dvě etapy proběhly u Kunějova (prostor loňských B-ček), zbývající dvě + vložené noční v okolí Zvůle. V D40B obsadila Irena 20. místo, v H55 Laďa 21. a Olda 26. místo.
30.6.2008 Poslední červnový víkend toho na české OB-scéně moc nenabízel a tak někteří vyrazili otestovat terény kolem Krakowa na již XXVII. ročník Pucharu Wawelu. Vzhledem k tomu, že letos se neběhalo v klasických krasových terénech, tak byla účast o trochu menší než minulá léta. Ale i tak byly použité terény zajímavé, první dvě etapy se běžely v lese plném údolíček a bažinek, poslední v krasové Dolině Bedkowské. Opět jsme zanechali stopu do historie výsledků těchto závodů. Pavel zvítězil v kategorii M40, Petr obsadil 7.místo. Pavel P. obsadil v M12 2.místo a Pavel Z. v H14A skončil těsně pod stupni vítězů na 4.místě.
25.6.2008 O víkendu se rozdávaly tituly jak v middlu, tak ve sprintu. V sobotu podvečer proběhlo v psychiatrické léčebně v Praze, Bohnicích Mistrovství a Veteraniáda ve sprintu. Nejdříve běžela kategorie H21 (zvítězil Tomáš Dlabaja před Betem Procházkou a Lálou Lučanem) za asistence televizních kamer, po skončení přímého přenosu i ostatní. Tratě ničím nepřekvapily, byly rychlé, dalo se i chybovat, více se čekalo od Čimického údolí. Ve veteraniádě jsme obsadili 2 x druhé místo - Honza v H35 a Pavel v H40. Ve veřejném závodě vyhrál Pavlík kategorii H12.
Mistrovství a Veteraniáda na krátké trati mělo centrum v Černých Voděradech. Sobotní dopoledni kvalifikace proběhla v rovinatější části prostoru a šlo o příjemné proběhnutí před odpoledním sprintem. Naši zástupci nezklamali ani nepřekvapili a postoupili do příslušných finále, která se od nich očekávala. Nedělní finále bylo již situováno do kopcovatější a zarostlejší části, určité připomínky byly místy ke kvalitě mapy, ale šlo o závod, který byl hoden mistrovství. V H35 se z nástrahami tratě nejlépe vypořádal Martin a zvítězil, těsně pod stupni vítězů skončil Honza.
V sobotu proběhla v Jedovnicích poslední jarní Jihomoravská liga. V H14 zvítězil Pavel Z. a v H55 Laďa, na bedně jsme byli ještě v H12 kde Patrik obsadil 2. místo a Michal 3. místo.
16.6.2008 Pořadatelé z Třebíče opět nezklamali a připravili velice pěkný dvojzávod moravského B-žebříčku v lesích okolo Římova. Centrum bylo na louce, daleko od civilizace, štěstím bylo, že kromě nedělní přeháňky nepršelo. Běhalo se v typickém vysočinsém lese, kde se občas objevily i skalky. Příjemý les, kdy poslední startujicí nezískávali výhodu v podobě vyšlapaných cestiček. Oproti předchozí mapě byla nová mapa výrazně lepší, i když by se tam pár bludných trojúhelníčků našlo. Sobotní klasika se běžela na mapě Mařenka. Stavitel postavil docela pěkné, ale velmi rychlé tratě, a tak u některých kategorií byly vítězné časy výrazně kratší než směrné. Stejné to bylo i v neděli, kdy se běžela krátká. Opět pěkně postavené tratě, kratší postupy střídaly delší, místy to chtělo hlídat směr. Po oba dva dny jsme stáli na stupních nejvyšších a to zásluhou Pavlíka v H12B a Pavla v H35B. Ostatní bojovali, ale k bedně chyběl menší, či větší krůček. Jura v sobotu zavítal na česká B-čka, která měla centrum v Hůrkách nedaleko Rokycan a v T5 obsadil 2.místo.
9.6.2008 Tesla pořádala již 6. závod Jihomoravské ligy v Bukovince na 5 let staré mapě Rakovecké údolí. Spíše než starší mapa dělalo problém v kamenitém svahu vyčíst z patnáctky kde je přesně kontrola umístěna. Tratě byly náročné, pár kategorií dost výrazně přešvihlo směrné časy pro Jihomoravskou ligu. Postaveno to však bylo lépe než před dvěma roky; zajímavostí bylo i stejné umístění startu. V H12 zvítězil Patrik, 2. místo obsadil Michal, 5. skončil Šimon. V H14 obsadil Pavel Z. 4. místo, Pavel P. byl 5. V H21 bylo další první místo - Pavel a další v H55 kde vyhrál Laďa, Olda skončil na 4. místě.
Další vítězství veterána v H21 jsme zaznamenali ve Vizovících na tříoblastním žebříčku, když 1. místo obsadil v H21 Martin. V H10 skončil na 2. místě Jirka a Honza v H12 se umístil na místě 6.
V neděli Honza vyrazil do Cvikova na Áka a na klasice v H21A obsadil docela slušné 17. místo.
2.6.2008 Další Béčka v kotárech máme za sebou. Tentokrát to byly Beskydy s centrem nad Čeladnou u hotelu Srdce Beskyd. Pořadatelé s Ostravy nám nabídli horský terén s borůvčím, potůčky a především prudkými svahy. Sobotní klasika nám přinesla vítězství v H21C kde zvítězil Honza. V H12B obsadil 2. místo Pavlík. Další bednu jsme zabrali v H35B, když Martin skončil 2. a Pavel hned za ním na místě 3. Těsně pod stupni v H10C skončil Jirka. Nedělní krátká byla postavena o trochu lépe a po nočním dešti se i lépe běželo. V H10C zvítězil Jirka. Druhá místa obsadil v H12B Pavlík a v H35B Pavel.
27.5.2008 Jura zabodoval na M-Slovinska na klasice, když v M50 obsadil 2.místo.

K právě prošlému víkendu :

V sobotu jsme uspořádali Mistrovství JmO na klasické trati v Zastávce u Brna.
Po pořadatelské stránce jsme to snad zvládli dobře, po sportovní také. V M12 si naše mládež udělala oddílový přebor, když jsme obsadili celou bednu. Zvítězil Honza, před Michalem a Patrikem, z 5. místo to jistil Jirka a ze 7. místo Šimon. V M14 obsadil Pavel Z. 2.místo., Pavel P. se umístil na 7. místě.
V neděli jsme zaznamenali historicky první účast v MTBO, když Honza vyrazil do Svratky na 6.závod ČP. Nevedl si špatně, v H21C obsadil 8.místo.
23.5.2008 O víkendu uspořádala Jihlava první letošní A-čkové závody v okolí Čeřínku. Použitý terén v souladu s pěknými tratěmi nadchl asi většinu účastníků, škoda jen nevlídného nedělního počasí. Výsledky najdete zde. V sobotu se běžela krátká, na bedně skončil pouze Jirka v H10, když obsadil 2. místo. V nedělní deštivé klasice zvítězil v H40 Pavel a Pavlík v H12 skončil na 2. místě. V sobotu pokračovala Jihomoravská liga 4.závodem v Kohoutovicích. V H12 zvítězil Michal, Patrik skončil 4., v H14 obsadil Pavel Z. 3. místo, stejně jako Laďa v H55.
13.5.2008 Moravská Béčka za pořadatelství KSU zvláště v sobotu splnila očekávání, dříve však v negativním smyslu, než pozitivním. Vybraný prostor nedaleko Lanškrouna s centrem v Mezilesí dával tušit, že to nebude zadarmo. Sobotní klasika byla zbytečně dlouhá, chvílemi dost necitlivě postavená, na druhou stranu se pár zajímavých postupů našlo. Opět jsme skončili bez vítězství, Pavel v H35B a Pavlík v H12B obsadili shodně 2. místa, Jirka v H10C se umístil na místě 3., velmi dobře zaběhl v H21B jak Andraž, který skončil na 5. místě, tak Jaka - 11. místo.
Nedělní krátká už byla podstatně lépe postavená a dalo se i chybovat. Druhé místo zopakoval v H12B Pavlík, Pavel v H35B skončil na 3. místě. Kluci v H21B opět běželi dobře, Andraž opět skončil na 5.místě, Jaka na 17.místě.
Laďa vyjel do Mariánských Lázní na Jarní trojúhelník, kde v H55 obsadil celkové 3. místo. Každá etapa se běžela v trochu odlišném terénu, takže to nebyla vůbec žádná nuda.
Posledními závody kde jsme měli zastoupení byly dva závody Ligy Vysočiny s centem u Ski hotelu. Dopoledne se běžela krátká, odpoledne sprint. Lepšího umístění v H21C dosáhl Honza dopoledne na krátké, když skončil na 8. místě.
7.5.2008 O prodlouženém víkendu proběhlo oblastní soustředění žactva u Brtnice na hájence Černé lesy. V sobotu se naši nejstarší členové účastnili 5. závodu Ligy Vysočiny v Dolním Sokolovci. V H55 obsdil Laďa místo 3., Olda se dělil o 4. místo. Petr s Pavlem si zaběhli 1/2 maratón v rámci Brněnských běhů. Za mezinárodní účasti obsadil Petr pěkné 20. místo ( ve veteránech skončil 4.) a Pavel se v osobním rekordu umístil na 28. místě ( ve veteránech 7.).
30.4.2008 Ze soboty na neděli proběhla další vrcholná událost na české OB scéně, i když za trochu menší účasti, než tomu bylo v posledních létech zvykem. Ve Lhotce u Ostravy proběhlo M-ČR a Veteraniáda v nočním OB. Pořadatelům se závody vydařily, počasí bylo příjemné, jen v lese jsme nemuseli poznat všechny zákoutí s těmi nejlepšími ostružinami. Jako minulý týden, tak i nyní jsme opět neměli zástupce na bedně. V H35 obsadil Martin 4. místo, Honza skončil 6. V H40 skončil Pavel po problémech se světlem také na 4. místě. V H45 se Petr umístil na místě 7. a v H55 Laďa skončil na 5. místě. První mistrovství absolvoval v H16 Pavlík. V sobotu se také konalo několik Oblžů. Na Vysočině bojoval Olda, který v okolí Roštejna obsadil v H55 3. místo. Valaši měli závody na Lukovečku. Martin se šetřil na večer a tak vyhrál v P3, v H10C obsadil Jirka 2.místo a v H12C Honzík místo 4. Pražská oblast pořádala krátkou trať v okolí Staré huti, Jura v T4 obsadil 3.místo.

V neděli se ve Lhotce u Ostravy uskutečnila v prostoru nočního krátká trať. Stavitel již závodníky nepovodil nejzarostlejšími partiemi lesa, takže to bylo příjemné proběhnutí. V H12 zvítězil Pavlík, Patrik skončil 3. V H21 obsadili Pavel 8.místo a Honza 15. místo.
22.4.2008 Je za námi M-ČR a veteraniáda. Standardně bývá dlouhá trať a letos tomu nebylo jinak a pro nás navíc nebyla ani příliš daleko. Běželo se v okolí Jedovnic s centrem v autokempu Olšovec. Oproti předpokladům se ani nejdelší tratě nedostaly do Rakoveckého údolí a většina tratí byla vedena v prostoru mesi Jedovnicí a Křtinami, tzn. relativně průběžný les s dostatkem cest a přiměřeným množstvím kopců. Kategorie M-ČR měly hromadný start, v mužích zvítězil Losman, v ženách vyhrála Dana Brožková, před sestrou Radkou. Ve veteraniádě jsme po dlouhé době nedosáhli na medaili. Nejblíže byl Honza v H35, kterému chybělo na třetí místo 8 sec, přičemž dvě minuty před cílem na předposlední kontrole ztratil 3,5 minuty ... Pavel skončil v H40 na 5. místě a ani jemu nechybělo mnoho na bednu. Jediné stupně jsme pak zaznamenali v oblastním žebříčku, když Jirka v H10N obsadil 3. místo. V neděli obvyklá část oddílu vyrazila na 4. závod SOLu do Vaneče, kde se běžel lesní sprint. Letní počasí bylo oproti sobotě balzámem a i použitý prostor byl docala zajímavý (čistý les s mnoha údolíčky). V M12 zvítězil Patrik, v M50 obsadil Jura 2.místo. V M14 Pavlíci skončili na 2. a 3. místě.
15.4.2008 O víkendu proběhl Moravian OPEN Championschip 2008 za účasti světové špičky, která tyto závody měla jako přípravu na červencové MS. Po čtvrtečním a pátečním sprint v Prostjově a Brodku u Přerova ( zde v mužích zvítězil Michal Smola) se v sobotu běžela klasika ve Ptení. Tento závod byl zárověň i mistrovstvím Moravy pro rok 2008. V hlavních kategoriích zvítězili švédští zástupci Lena Eliasson a Emil Wingsted, z našich skončil na 3. místě Michal Smola. V H12B obsadil Pavlík 2. místo, stejně jako Pavel v H35B. V H14B se Pavel Z. umístil na 6.místě. Nedělní štafety proběhly v kopcovitém terénu v okolí hradu Bouzov. Velmi dobře běžela repre štafeta mužů, ve složení Procházka, Smola, Dlabaja, kteří s přehledem zvítězili. V ženám se opět hrála švédská hymna. Velice dobře jsme skončili i my. Stavěli jsme tři štafety a všechny skončili na bedně. V DH12 jsme zvítězili ve složení Patrik, Jirka a Jana Tesařová. V H14 jsme těsně skončili druzí, když rozhodla kratší závěrečná farsta soupeře za veřejnou. Tato štafeta měla složení Pavel Z., Saša Jordanov a Pavel P. Druhé vítězství zaznamenali veteráni v H105 ve složení Honza, Martin a Pavel, když vedli od začátku až do konce závodu.
9.4.2008 O víkendu jsme opět bojovali na několika frontách. Nejvíce nás bylo v Nebovidech na 1.závodě Jihomoravské ligy. Čest oddílu zachraňoval Laďa, který se stal oblastním přeborníkem na krátké trati. V H12 obsadil Šimon 4. místo a Michal skončil 5. V okolí mariborských sjezdovek pokračoval druhým závodem SOL. Bob Rock 2008 byl letos náročný, kopcovitý terén s množstvím erozních rých dal docela zabrat. V M14 zvítězil Pavel P., druhý skončil Pavel Z. Patrik v M12 obsadil místo 5. a Pavel v M21E místo 7. Po sobotních kopcovitých terénech se někteří jeli spravit chuť do rovin u Šaštína, kde o víkendu probíhaly závody Slovenského žebříčku. Pavel v M40 obsadil druhé místo za Jožo Pollákem. Pavlíci skončili v M14 těsně pod pomyslnými stupni vítězů.
1.4.2008 Pár postřehů k druhé polovině března. Od 21. do 23. března probíhaly v okolí Starých Splavů Velikonoce ve skalách. Počasí si letos se závodníky i pořadateli řádně zalaškovalo. Zima, sníh, děšt , vítr - to byla kulisa, která provázela tyto první České třídenní. Pořadatelé dosti podcenili zázemí, které nebylo a louka na které se parkovalo se po sobotě změnila na oraniště, takže se v neděli dosti prodloužila vzdálenost na start. Uznání náleží všem, kteří přečkali všechny tři etapy. Naši borci se opět neztratili - Martin vyhrál H35A, Jirka H10, Pavel P. obsadil v H12 místo druhé a Pavel Z. v H14 3. místo. Sobotní závody již proběhly za pravého jarního počasí. Valaši měli OblŽ na třídenní. Litterovi. V rovině se dařilo Oldovi, který zvítězil v H55. V H10C skončil na 1. místě Jirka, 2. Patrik, V H12 obsadil Pavel P. opět místo druhé. Hanáci měli závody v Suchdole. Od nás se zde byl podívat Honza.
20.3.2008 Jako již několikátý rok, jsme zahájili sezónu ve Slovinsku a letos i netradičně v Itálii. Cestou do Tomaje jsme se první březnovou sobotu stavili v Tržinu na posledním kole Zimní ligy. Běžel se skorelauf a kategorie A navíc neměla cesty. V kategorii A zvítězil Pavel, před Danym a Ivanem. V B-čku byl Pavlík 3. a stejné místo v C-čku obsadil Patrik. V neděli následovala účast na Trofeo 3 Regioni nedaleko Udine. V středoevropském, lehce zabušeném lese s rýhami jsme opět dali o sobě vědět. V M21A zvítězil Pavel před Ivanem. V M16 Pavel Z. obsadil 3.místo, Pavel P. skončil 7. a v M10 Jirka místo druhé a Patrik místo 4. Přes týden následovaly tréninky v zajímavých terénech kolem Dutovlje a Lipice, tak jako reprezentace Francie v čele s Thierry Gueorgiou. Soustředění bylo zakončeno účastí na dobře obsazených závodech Lipica Open. Letos se běželo na částečně nové mapě Veliki Dol 2 s novinkou ve druhé etapě, kdy se poprvé běželo v handicapu. V M21E zvítězil trochu překvapivě Mamleev, před Gueogioum a Renardem. My jsme se opět neztratili a opět jsme byli vidět na bedně. V M10 zvítězil Jirka, V M 12 skončil Patrik na nepopulárním 4.místě, když neudržel nadějné 2. místo ze soboty. V M14 obsadil Pavel Z. místo 2. a Pavel P. místo 3. 7. místo v H50 obsadil Jura. O minulém víkendu byla zahájena i sezóna v Česku Jarní DT v Bělči nad Orlicí. Mapa letos zasahovala skoro až ke Stříbrnému rybníku, takže na mapě byla hodně pravidelná síť cest a průseků, zpestřená hustníky. Tratě byly jednodušší a na delších tratích to bylo především o běhu. Na 3. místě skončil v H10 Patrik a V H12 Pavel P., Pavel Z obsadil v H14 místo 7. Pavel na 18 km v závěru trpěl a obsadil místo 29. V neděli Honza vypomohl štafetě VBM.
30.1.2008 Doplněn kalendář závodů do konce dubna, založeny stránky pro závody, které letos budeme pořádat - Mistrovství Jihomoravské oblasti na klasické trati a 8. Jihomoravskou ligu.
28.1.2008 Omlouváme se za zpoždění a zveřejňujeme výsledky Nerezové Radostické desítky (DOC, 580kB).
18.1.2008 Příjemné, skoro jarní počasí a aktivita zemědělců s největší pravděpodobností zapříčiní změnu klasického okruhu na Nerezové Radostické Desítce. První část okruhu je prakticky souvislé oraniště, bude tudíž vynechána, okruh zkrácen na 3,5 km a poběží se v mužích 3 x.
29.12.2007 I v období svátků jsme se účastnili sportovních klání. Petr s Pavlem bojovali v sobotu 21.12. v Perné na Běhu pod Pálavou ( Petr skončil v M40 na 2.místě) a na Štěpána v Syrovicích na již 3.závodě BBP. Zde obsadil Petr v M-V1 místo čtvrté.
Honza se zúčastnil tradičního přespolního Běhu o Litultovickou Vánočku, a na trati 10,5 km zaběhl osobní rekord 40:56, což stačilo na 5. místo v kategorii "Muži A" (zvítězil letošní mistr Evropy do 21 let na 3 km steeplechase Jakub Holuša).
10.12.2007 Minulý týden proběhl na Zastávce v Harmonii turnaj v bowlingu. Účast byla tentokrát slabší, příště se polepšete. Pořadí bylo následující : Pavel, Olda, Patrik, Libor, Petr, Pavla, Pavlíci, Lenka.
V sobotu se uskutečnil již 45. ročník Běhu na Býčí skálu. Počasí letos bylo k účastníkům milosrdné, žádné mrazy se nekonaly. Na třicítce jsme měli dvojnásobné zastoupení, s nástrahami se popasovali Petr a Honza.
O víkendu probíhalo v Hradci Králové školení trenéru III. třídy. Jedním ze 60 účastníků byl i Pavel. Školení bylo dobře připravné, takže nelze nepoděkovat Ivě Mádlové, Petru Weberovi a dalším lektorům za čas a práci který věnovali zdárnému průběhu školení.
05.11.2007 Sobotní Poslední kufr v Grigově ukončil letošní oficiální sezónu OB v Čechách a na Moravě. Běželo se na mapě Království, kterou jsme již znali z jarního Mistrovství Moravy. Pořadatel tentokrát k překonání vzdálenosti z centra do lesa nabídl závodníkům možnosti využít pořadatelského autobusu - dobrý počin. V lužním lese bylo oproti jaru trochu více trávy, tratě byly opět rychlé, bez větších záludností. Vzhledem k laserovému tisku mapy mohla být (byla ?) udělána aktualizace mapy, místy to však nevypadalo (již rozebrané oplocenky v mapě stále byly, případně přibyly nové), v jednom místě však již mapa byla v budoucnosti (v mapě paseka, les zatím nevykácen). Naše účast na závodě byla asi letos největší, když nás přijela podpořit slovinská část oddílu, která přijela na Moravu na krátké mapové soustředění. V kategorii H10 zvítězil Šimon. V H12 jsme zaznamenali další bednu - 1. místo Pavel Z., 3. místo Pavel P, 4. místo obsadil Honza. Poslední byla v H21L kde se na 3. místě umístil Andraž, z pátého místa ho jistil Jaka. Zajímavé umístění zaznamenala i Nikol, která v D21 obsadila 7. místo. Vzhledem k vysokému procentu účasti mužů lze vyhlásit sobotní závod H21L jako oddílový přebor s následujícími výsledky : 1. Andraž, 2. Jaka, 3. Honza, 4. Jure, 5. Pavel, 6. Martin, 7. Dany.
31.10.2007 Závody v Lipůvce byl ukončen letošní ročník Jihomoravské ligy. Atmosféra pohodová, tratě až na občasné ostré úhly celkem slušné, mapa byla spíš schematická, mladí se to mapování někde a nějak naučit musí. Výsledky nám moc radosti nepřinesly. V H10N obsadil Jirka 2. místo, v H12 byl Honza 4. V H21C obsadil Honza 4. místo, Martin se umístil na 5. a Petr na 7. místě. V konečném zúčtování Jihomoravské ligy vyhrál s přehledem Pavel Z. kategorii H12, Honza obsadil místo 5. a Pavel P. místo 6. V H10N obsadil Jirka místo 2. V desítce jsme měli zastoupení i v D21 - Nikol 6. místo a H21 - Martin 5. místo, Honza 9. místo. Na Babíně u Žďáru n. Sázavou bojoval Olda ( 6. místo v H55 ) a Šimon, který skončil v H10 na místě 3. Ve Slovinsku skončil SOL posledním závodem u Brežice. XIV. ročník Jugovzhodnega Pokala se běžel na mapě Volčje, která nepatří mezi nejlepší mapařská díla. Stavitel Andraž však připravil docela slušné tratě, které byly důstojným vyvrcholením letošní sezóny. V M14 zvítězil Pavel, Patrik skončil 3. V M21E obsadil Pavel 3. místo a Jura místo 9. Celkové výsledky SOLu nám přinesly nejeden úspěch. V družstvech skončil URSUS stejně jako v loňské sezóně opět za Azimutem na 2. místě. V M12 skončil Patrik 2., Pavel Z. na místě 4. V M14 zvítězil s plným počtem bodů Pavel P. V M21E bylo pořadí následující 1. místo Lino, 2. Jure Zmzlikar, 3. Pavel, 4. Jaka a 5. místo obsadil Andraž.
23.10.2007 Víkendové závody poznamenaly rozmary paní Zimy. Jihomoravská liga měla další zastavení ve Velenově . Na známé mapě Ledková huť jsme zaznamenali v H10C díky Jirkovi 5.místo. V H21L byl Martin 11. a Laďa v H45 obsadil místo 12. Ještě horší podmínky (les pod sněhem) panovaly na Lize Vysočiny v Křižánkách. Na mapě z loňského Botasu zabojoval Šimon, který zvítězil v H10. Kdo si chtěl užít alespoň trochu tepla musel vyrazit na jih do Slovinska. V Tržinu se běželo předposlední kolo SOLu. V docela zajímavém příměstském rovinatém terénu s bažinkami a různorodým porostem se běžela krátká. V H12 zvítězil Pavel Z., taktéž v H14 jsme obsadili první místo - Pavel P., v H21E obsadil Pavel místo 2.
16.10.2007 Co stručně říci o právě proběhlém víkendu ? Docela dobře uspořádané závody v pěkných terénech, kterých jsme se účastnili a bylo o nás slyšet. Sobota : ZBM pořádalo další kolo Jihomoravské ligy v Ruprechtově. Docela pěkné tratě na příjemné podzimní proběhnutí. V H10N obsadil Jirka 3. místo, v H12 vyhrál Pavel Z., 3. místo obsadil Pavel P., v H21 obsadil Pavel místo 6. Neděle : Martin s potomky se účastnil Valašského žebříčku ve Zlíně, Lesní čtvrti. Tratě se opět líbili, jen pořadatelům z TZL trochu více haprovalo vyčítání. Martin obsadil v H21 druhé místo, Jirka V H10 místo 3. Na Vysočině pořádala Třebíč sprint a krátkou v Trnavě. Velmi zajímavý les s množstvím kamenů a skalek, dobrá mapa a pěkně postavené tratě. Připočítáme-li k tomu pěkné slunečné počasí, zázemí v kulturním domě, tak lze pořadatelům odpustit i občasné fronty u vyčítání. V dopoledním sprintu (běželo se pouze v lese na mapě v měř. 1: 5000) zvítězil v H10 Patrik a v H12 Pavel Z., druhé místo obsadil v H12 Pavel P., místo 3. Olda v H55, na 5. místě skončil Pavel v H21. Odpolední krátká se běžela v rozšířeném prostoru z rána na mapě 1:7500. Opět jsme zaznamenali dvě vítězství v H55 Olda a v H12 Pavel Z., zde byl Pavel P těsně 4. Patrik v H10 obsadil místo 2. a Pavel v H21 místo 3.
11.10.2007 Včera proběhla schůze pořadatelů již 10. ročníku Brněnského běžeckého poháru pro sezónu 2007/2008. Seriál zimních běhů začne klasicky 17. listopadu na Palačáku a rozroste se o závod v Blažovicích, tzn. že nás letošní zimu čeká 11 závodů. Radostickou nerezovou desítku budeme spolupořádat ve standartním termínu, tj v sobotu 19. ledna 2008.
08.10.2007 Další, již 9. kolo Jihomoravské ligy proběhlo v sobotu v Uhřicích v pořadatelské režii ABM. Část prostoru jsme ji poznali při loňských závodech, takže nás již neměl překvapit netypický les pro Brněnskou oblast, ale opět překvapil. Některé méně, některé více, takže v jsme se na čelních místech moc neobjevovali. V H12 zvítězil Pavel Z. čtvrtý skončil Pavel P., v H10N obsadil Šimon místo 5.
01.10.2007 Poslední vrcholné závody letošní sezóny v Česku proběhly v Opavě a Větřkovicích. Pátek - HI-TEC Mistrovství a Veteraniáda ČR ve sprintu mělo centrum v Opavě ve sportovní hale a běželo v přilehlých Městských sadech. Prostor závodu malý, terén rovinatý, jednoduchý bez záludností, tratě nakroucené. Kdo chtěl uspět musel po celý závod udržet rychlost, koncentraci a nabíhat na správné kontroly, kterých bylo po parku rozestavěno docela dost. V hlavních kategoriích zvítězili Radka Brožková a Tomáš Dlabaja. I my jsme měi své zástupce na bedně - V H35 obsadil Honza 3. místo, Martin skončil 8. Na bronzovém stupni se umístil i Pavel v H40. V mistrovském závodě bojovali i Laďa s Oldem, ve vloženém veřejném závodě v H10 se na 3. místě umístil Šimon a v H12 na 6. místě Pavel Z. a místo za ním Pavel P. Sobota - Mistrovství a Veteraniáda ČR štafet mělo centrum v blízkosti Větřkovic. Prostor závodu nebyl největší, rovinatý s porostovými detaily, místy podmáčený, místy zarostlý, na mnoha místech dosti klacků. Na štafety, ale docela pěkný terén. Mapa vzhledem ke krátkému termínu docela ušla, i když se tam pár bludných kořenů našlo. Letos jsme poprvé stavěli štafetu, která měla šance na bednu. Ta nám v H105 unikla o fous a obsadili jsme 4. místo. Žáci v H14 obsadili místo 18. Neděle - Mistrovství ČR klubů a Veteraniáda ČR klubů mělo stejné centrum jako v sobotu. Stejná byla i mapa, jen jsme ji poznali z té horší části. Nepříznivě se projevil proti sobotě jiný stavitel tratía tak to bylo více zabušené a i k mapě bylo více připomínek. Jak se říká - každý by měl stavět závod tak, aby si ho měl chuť sám proběhnout. Pro sobotní štafety to platí, tuto trať bych si zaběhl klidně znovu, ale nedělní trať družstev bych běžet znovu opravdu nechtěl a moc bych se divil, kdyby si ji chtěl užít stavitel. Naše historicky první účast na klubech nám přinesla v DH175 umístění na 11. pozici. Žáci běželi za oblastní výběry JmO a velmi dobře zaběhl na svém úseku Pavel Z., který měl 3. nejlepší čas. Organizátorům z AOP se závody vyvedly, i když museli na poslední chvíli měnit prostor pro družstva a štafety. Organizace klapala, zázemí v obou centrech bylo důstojné, jen by do budoucna měli zvážit výši některých poplatků (platí to i pro Silesii). V současné době se totiž zdá, že Přátelé orientačního běhu Opava by se mohli přejmenovat na Nepřátele OB - rozhodně dělají všechno možné i nemožné pro to, aby co nejvíc odradili případné zájemce z řad veřejnosti si OB vyzkoušet. Startovným (pro všechny včetně dětí a příchozích) na veřejném závodě ve výši 120 Kč, vybíráním parkovného na veřejném parkovišti, na kterém neplatí ani diváci extraligy volejbalu, 1. ligy basketbalu či jiní návštěvníci akcí v hale organizovaných, totiž podle mého odradí opravdu všechny, snad jen s výjimkou těch nejzapálenějších (kterým nakonec vlastně nic jiného než zaplatit nezbývá). Že přitom v pokynech není zmíněn použitý mapový klíč, nebo že se proti rozpisu změní ekvidistance vrstevnic, to už je pak jen drobnost ...
24.09.2007 Ve Valašských kotárech v okolí Vizovic proběhl o víkendu vrcholný závod letošní sezóny Mistrovství a veteraniáda ČR na klasické trati. Po oba dva dny čekaly na závodníky kopce, kopce a zase kopce. V lese se střídaly pasáže čistého lesa až po prostory s nepříjemným podrostem a klacky a místy i kameny. Organizace v režii pořadatelů z Vizovic klapala, zázemí v rekreačním středisku Revika bylo důstojné, počasí baječné. Co však trochu zůstalo za očekáváním byly tratě. Zvláště sobotní semifinále bylo bez nápadu a dosahované časy byly kratší oproti očekávání. Finále bylo o trochu lepší, některé tratě se docela povedly (z veteránských mužských snad jen H35), některé již méně, ale opět jsme se nedočkali avizovaných tratí, kde budou rozhodovat volby postupů. A stejně tak jako v sobotu jen málo vítězů dosáhlo směrných časů daných řády pro klasiku. V hlavních kategoriích zvítězili Radka Brožková a Osvald Kozák, který porazil Michala Smolu o vteřinu. My jsme měli dvě finálová umístění. Honza v H35 obsadil 11. místo, na bedně stál Pavel, který v H40 obsadil 3. místo. V sobotu proběhl v Březině druhý podzimní žebříček JmO, v H12 zvítězil Pavel Z. před Pavlem P., na 5. místě skončil Michal. O víkendu probíhalo v okolí Jelenie Góry Mistrovství Polska na krátké, v nočním a ve sprintu. Jura ve sprintu v H50 obsadil 6. místo.
18.09.2007 Víkend byl ve znamení celostátních závodů. V Jeseníkách proběhl Gigasport Český pohár, žebříček A a B-Morava. V severní části Kokořínska žebříček B-Čechy. V Ludvíkově se běhalo v horském terénu s kameny, klacky a v horních partiích i se skalními srázy. Závody se líbily, i když především v sobotu došlo k pár chybkám - zbytečně dlouhé časy u krátké trati a chybějící mapy na startu. Velmi dobrou formu před nadcházejícími mistrovstvími prokázal zlínský Michal Smola, který v celém startovním poli elity nenašel vážnějšího soupeře. Naše účast příliš výrazných stop nezanechala. Výsledkově to o trochu lepší bylo v Dražejově na českých B-čkách. Běhalo se severně od prostoru Supí hory, pořadatel sliboval patrové skály a náročné terény - kopce tu byly, ale skal už bylo výrazněji méně a co byly, tak jsme je moc neproběhali. Prostředí na louce uprostřed lesa bylo komornější, velmi zajímavé to mohlo být v případě vytrvalého deště. Sobotní krátkou vyhrál v H40 Pavel P. V neděli obsadil v H12 Pavel Z. 4.místo a Pavel P. místo 6.
10.09.2007 Začal poslední (podzimní) blok závodů letošní sezóny. Nedaleko Dvora Králové nad Labem v Horním Žďáru proběhl v sobotu další Gigasport Český pohár a žebříčky A a B-Čechy jednotlivců + v neděli ve stejném terénu Český pohár štafet. Použtý terén byl členitý s mnoha erozními rýhami. Organizace klapala, připomínek moc nebylo. Od nás se účastnil Honza, avšak mu to nějak netáhlo. Více informací zde. Kdo nechtěl jet tak daleko, mohl se účastnit víceoblastního žebříčku v Kuničkách. Pořadatelům z Adamova při programování unikly dvě krabičky, které byly naprogramovány jako mazací. Tyto krabičky pak v lese úspěšně všem závodníkům, kteří na ně přibíhali, mazaly dosavadní mezičasy. Důsledkem toho pak bylo pomalé vyčítání a zveřejňování výsledků. Na bedně se objevili V H10L Jirka a V H12 Pavel Z., v této kategii dále Honzík obsadil místo 4. V neděli měla Vysočina svůj žebříček v již notoricky známém prostoru kolem hájenky Černé lesy na již dost zastarávající mapě Plesnivá hora. S nástrahami se docela dobře vypořádal Olda, který obsadil v H55 4. místo.
03.09.2007 Poslední prázdninové závody proběhly u Vyhnánova pod taktovkou Nesyté lišky. Cena východních Čech uspořádaná letos OK 99 Hradec Králové opět potvrdila letošní trend dobře uspořádaných prázdninových závodů. Centrum v již mnohokrát použitém táboře v lese u Vyhnánova vymezilo prostor a typ terénu - průběžný les s kameny, borůvčím a klacky na zemi. Odsunitím cílů I a II.E mimo centrum připravilo závodníky o pověstné přeběhy bažin kolem potoka. Naše početnější účast, přinesla i více úspěchů při konečném vyhlášení. Zvítězili Martin v H21B a Laďa v H50C, v H12A skončil Pavel Z. na 2.místě a Pavel P. na místě 4. 5.místo obsadila Nikol v D21C a Michal se v H12B umístil na místě 7.
29.08.2007 O víkendu proběhly letošní předposlední vícedenní závody. Pořadatelé z Jesenice připravili v okolí Bedlna pěkné závody na kterých bylo vidět, že prioritou není max. výdělek, ale spokojenost závodníků. Běhalo se v prostoru loňských A-ček, převážně v borovicových lesích, kde se v hojné míře vyskytovaly kameny, které v hustnících dovedly dosti potrápit. V sobotu mimo II.etapy proběhl také sprintík a noční. Při vyhlašování. bylo o nás opět slyšet. Pavel P. vyhrál v H12 vložený sprintík. V celkových výsledcích 3.místa obsadili Patrik v H10 a Pavel Z. v H12.
23.08.2007 Na letošní Bohemii si účastníci užili skal dostatečně. Oproti předcházejícímu víkendu na Drábovně přibylo více kopců a když se staviteli nepodařila postavit trať, tak to bylo dost o morálu. Ještě, že jich nebylo moc. Závody se vyvedly, počasí bylo docela příjemné. Centrum všech pěti etap bylo u Osinalic a nabídlo vše potřebné. Díky tomu však kratší kategorie běhaly prakticky stále v jednom prostoru. Nejlépe byly hodnoceny etapy tři a kupodivu i hendikep v páté etapě a to i přes problémy na startu, kdy u některých kategorií musely být časy poslední etapy počítány až od první kontroly díky pozdním startům. Oproti Pěkným prázdninám ( 2 x 1. místo, 1 x 3. místo) jsme na stupních zaznamenali ústup. Jediné stupně jsme zaznamenali v H10, kde se Patrik umístil na druhém místě. Bramboru získal v H50B Laďa, v H12A obsadil Pavel P. místo 5. a Pavel Z. místo 6. Honza v H21A skončil 11. Více najdete zde.
16.08.2007 Část oddílu se zúčastnila o víkendu tříetapových závodů Pěkné prázdniny v Českém ráji 2007. Výsledky zde.
09.08.2007 Dnes brzy nad ránem se náš oddíl rozrostl o dalšího člena - Šimona. Gratulujeme Katce a Ondrovi.
04.08.2007 BOTAS Vysočina cup změnil po mnoha letech letech název na H.S.H. Vysočina Cup a to asi byla jediná větší změna oproti letem minulým. Centrum bylo u Borové u Poličky, kde proběhla I. a III. etapa. Sobotní klasika měla centrum a Lubenské hájenky. Terény klasicky vysočinské, organizace klasicky chrásťácká, stručně řečeno další pěkné letní závody. A jak se dařilo nám ? V H35 zvítězil Honza, do desítky se umístili Šimon v H10N a Honzíl v H12.

Od 26. do 30.7. proběhl v širokém okolí Nazarje další ročník OOCupu, letos poprvé jako pětidenní. Zajímavé terény, pohodová organizace minulých ročníků a změna na pětidenní přílákala na start skoro 2000 účastníků z celé Evropy. Závody proběhly opět bez větších problémů a to i díky naši spolupořadatelské účasti. První dvě etapy proběhly na Veliké planině, III.E na již známé Letuši, zbývající dvě v nově zmapovaných terénech v okolí Nazarje. V hlavních kategoriích zvítězili závodníci Švýcarska Brigitte Mühlemann a Lukas Ebneter, v mužské elitě se na třetím místě umístil Zdeněk Rajnošek. Výsledy najdete zde.
17.07.2007 Další dobře uspořádané závody proběhly v břidlicových lomech u Bohdanovic. Pořadatelé z POBO odvedli velmi dobrý standard, stylově umístěné shromaždiště, zajímavá měřítka map. Zvláště po namlsání v pětce a dvojce, pak poslední etapa na desítce dělala některým problémy s čitelností detailů. Avšak vzhledem k velikosti prostoru zajímavé partie začínají být dosti oběhané a některé postupy nebyly použity poprvé. Do budoucna bude možná i problém se zarůstajícími partiemi lesa napalmem. K výsledkům: na bedně stáli Pavel - zvítězil v H35 a Pavlík v H12, který skončil na 3.místě. 5.místem se v H21A blýskl Martin.
10.07.2007 Advanta opět nezklamala. Žádné velké rozmazlování závodníků, skromné zazemí, příjemní a kreativní pořadatelé, prostě pohodové letní závody v docela zajímavém podhorském terénu (mimo první trochu zabušené etapy na mapě Zabuš). Stavitel (é?) docela dobře využil zmapovaných terénů k nápaditým tratím. Výtky padaly na mladší kategorie (H12,H14), kde některé etapy byly příliš jednoduché a krátké. Zavedený model dvou sobotních sprintů, zvláště při použití atraktivních terénů, je dobrý a bylo by dobré ho zachovat i pro příští roky. Výsledky najdete zde. Na bedně jsme stáli pouze v H12 - vyhrál Pavel Z. před Pavlem P., těsně pod stupni skončil po pokažené 4. etapě Patrik v H10. Za zmínku stojí první účast Petra Patočky na vícedenních, které i přes zranění dokončil.
03.07.2007 Začaly prázdniny, začaly i vícedenní závody a to Cenou střední Moravy s centrem v Újezdu u Boskovic na pěkném přírodním koupališti s překrásným výhledem na Boskovickou brázdu. Pořadatelé z Konic a Adamova uspořádali pohodové letní závody s velkou vstřícností k nám závodníkům - díky jim za to. Nejlepší etapou byla etapa druhá, která měla centrum ve Valchově a běželo se na mapě Ledková huť. Připomínky mohou být k první etapě, kdy to místy moc nesedělo a přesto tam byly umístěny kontroly, které pak byly dosti na náhodu. A jak jsme dopadli? Na bedně stáli v H35B Pavel (1.místo) a v H12A Pavel P. (2.místo) a Pavel Z. (3.místo). Dále v H10 - 4. Patrik, 5. Jirka, 6. Šimon, v H45C 7. Laďa, 8. místo žádné, v D21C 9. Nikol, v D35C 9. Iva, 10. Irena, v hlavní kategorii H21A Martin skončil 11. Postupku pokazil trochu horším umístěním Olda v H55. Už se těšíme na Advantu, kde by pořadatelský tým v čele s Tomášem Leštinským měl uspořádat minimálně stejně kvalitní závody jako právě skončené.
23.06.2007 Na stránce 6. Jihomoravské ligy zveřejňujeme výsledky a mezičasy. Děkujeme všem závodníkům za účast a těšíme se na pořádání příštího závodu.
19.06.2007 Na stránce 6. Jihomoravské ligy jsou zveřejněny seznamy přihlášených v prvním i druhém termínu. Přihlášeno je 184 závodníků.
Ve středu večer by měly být zveřejněny pokyny, nejpozději ve čtvrtek večer pak také startovky.
18.06.2007 Moravská Béčka měly další zastavení v Mostech u Jablunkova. Závody se docela povedly, organizačně zvládnuté a navíc i počasí bylo tak akorát. Stavitel z materiálu, který měl, postavil po oba dva dny pěkné tratě. Trochu připomínek by mohlo být k hrubší desítce použité v neděli, která vznikla pouhým zvětšením sobotní patnáctky. K výsledkům - moc o nás slyšet nebylo. V sobotu v H35B zvítězil Honza, Martin obsadil místo 5. V H12B obsadil Pavel P. 6. místo a stupínek za ním skončil Pavel Z. Nedělní výsledky nám přinesly dvě 3.místa - Jirka v H10C a Šimon v H10N. V H12B si Pavlové místa prohodili a obsadili 5. a 6. pozici, Honzík místo 8. Do desítky skončil ještě Olda, který v H55B obsadil 9. místo.
11.06.2007 Tento víkend měl být vrcholem jarní sezony, protože ALteam + ZLH pořádali M-ČR na krátké trati. Záměrně píšu "měl", protože to bohužel neplatilo.
Centrum bylo v Horním Údolí, cesta byla průjezdná jednosměrně od Dolního Údolí a parkovalo se tedy ve frontě, do vzdálenosti až 1km od startu. Kolem centra byly zakázané prostory (zřejmě soukromé louky), centrum samotné bylo útulné a nakonec se tam našlo vše potřebné. V průběhu obou dnů se sice mraky honily, ale v době závodů nepršelo - bouřky byly před startem a pak až po doběhu závodníků.
V sobotu i v neděli se na start šlo do kopce, což mělo tu výhodu, že na samotné trati bylo převýšení výrazně menší. Sobotní terén byl střídáním hutníků, čistého lesa a místy zajímavých prostor po těžbě (jámy, oplocené štoly, rýžky). Tratě byly postaveny pěkně, po startu se ještě něco vystoupalo a pak se klesalo až do cíle. V semifinále se nám dařilo střídavě. Do finále A postoupili Honza ze 3. a Martin z 8. místa v H35, do finále B pak Irena v D40, Laďa v H50 a Olda v H55.
V neděli byl závod v sousedním terénu, mapovali stejní mapaři, ale náročnější prostor nezvládli - zvláště jsem měl potíže se srovnat s pojetím Jana Fátora, jeho směry se s mými občas rozcházely i o 30 stupňů, při výběhu a seběhu pod vedením jsem dle mapy měl běžet po naprosté rovině ve svahu, generalizace (a navíc i slitý tisk) skal a kamenů byly taky dosti svérázné. Korunu tomu všemu bohužel nasadil stavitel, který zřejmě z nedostatku kvalitně promapovaných částí dal kontroly i na objekty, kde to nesedělo, a tak to bylo dost na náhodu. Dlouhý přeběh v polovině trati byl dle zlých jazyků nutností vyhnout se oblasti, kam si kontrolu stavitel ani netroufl dát.
Dojmy tedy smíšené - podle mě se zvláště v neděli dalo z prostoru vytáhnout víc. Méně zkušení mapaři by měli mapovat spíše mapy na oblastňáky, a teprve poté, co se osvědčí, by měli dostat důvěru k mapování map pro mistrovské závody. Sobota však byla povedená, především stavba byla taková, jakou od middle očekávám.
A jak jsme dopadli? V H35A skončil Martin 8., Honza 11. V D40B byla Irena 14., Laďa v H50B 19. a Olda v H55B 9.
05.06.2007 Moravský žebříček B zavítal o víkendu do bližšího i trochu vzdálenějšího okolí Olomouce. Sobotní klasika se běžela ve svahu mezi sv.Kopečkem a Štenberkem, les byl na místní poměry docela ucházející, také stavba tratí měla chvílemi nápad, možná jen doběh byl zbytečně dlouhý a mapa byla v části Honzy Drbala poněkud slabší. Pavlík se v H12B umístil na 3.místě. Martin (H35B) se Šimonem (H10C) obsadili místa 5. a Honza (H21B) a Patrik (H12B) skončili na místě 10. Nedělní krátká pěkně propršela. Běželo se nedaleko hradu Bouzov v pěkném terénu na pěkné mapě Radima Ondráčka, která narozdíl od map z Čech byla skutečně vodovzdorně upravena. Pavlík tentokrát skončil těsně pod bednou na místě 4. V H21B bojovali Honza s Martinem a umístili se ve druhé desítce.
31.05.2007 O víkendu jsme v sobotu spolu s ABM pořádali závod Českého poháru štafet. Ještě předtím se někteří z nás zúčastnili sprintu v Bystrci, zařazeného do oblastního žebříčku a žebříčku A, který pořádali kamarádi z VBM. Společná stránka štafet i sprintu prozradí výsledky dopoledního závodu, odpoledních štafet i nedělních štafet (opět pořádalo VBM).
Sprint byl pěkně postavený, jen "díky" spolupráci Honzy Langra a Reklamy Jilemnice došlo k tomu, že tratě nebyly v místech se zástavbou a asfaltem dobře čitelné, na což však pořadatelé předem upozornili a podmínky měli koneckonců všichni stejné. My jsme se po dlouhé době na bednu nedostali, ačkoliv kluci v žácích získali hezké výsledky těsně pod stupni vítězů.
Naše štafety se nepovedly. Mapa Kuchyňka z dílny Pavla Ptáčka, Libora Adámka, Petra Přikryla a Evžena Cigoše byla sice výborná, tratě postavil Pavel hezké, ale dobrý dojem pokazila záměna krabiček v závěrečném pytlíku - čísla na stojanech a štítcích sice byla OK, ale krabičky měly čísla jiná. Došlo tedy ke zrušení kategorií D21, D18 a H140 :(
Život jde dál, ale pachuť zůstává, snad budeme mít šanci si u závodníků a především závodnic časem reputaci spravit.

Nedělní štafety byly hustníkovým eldorádem, zvláště v začátku a závěrečném pytlíku. Běželi jsme v H21 mimo soutěž v sestavě Honza, Martin, a znovu Honza (který to vzal jako trénink). Výsledek by v případě započtení vystačil na dva body, tedy 39.místo, což je poměrně hezké. Honza Kunz a Michal Kadlec doplnili v žákovské štafetě VBM Sašu Jordanova a skončili na 9. místě.

Byl vydán ranking za květen. Nejzajímavější změnou je, že poprvé za posledních asi 6 let se Pavel v oddílovém pořadí propadl z prvního místa na druhé, na čele ho vystřídal Honza, který je celkově 165. - Pavel je 179., Martin 243., více u Vládi Hory.
21.05.2007 O víkendu proběhly další dva závody Moravskoslezského žebříčku B. Sobotní krátká trať se běžela u Vsetína v kopcovitém a nezáludném terénu, kde rozhodovala především fyzička. Po dlouhé době jsme byli v Česku o víkendu bez bedny, nejlepší umístění zaznamenal 9.místem Honza. Naskýtá se otázka - je vhodné pořádat takto významný závod v tomto a podobných terénech, nebo Moravskoslezský žebříček degradujeme na obyčejný OblŽ ?
Nedělní klasika proběhla taktéž v kopcovitém, ale pro klasiku vhodnějším terénu. Zvláště hlavní chlapská trať donutila sáhnout účastníky hodně hluboko do rezervoáru svých fyzických a morálních sil. Honza v H21B a Martin v H35B obsadili shodně 4.místa.

Od pátku do neděle probíhal v těsné blízkosti Plitvických jezer další ročník ALPE ADRIA cupu. V pátek odpoledne se běžel sprint, v sobotu klasika a v neděli štafety. V H12 vyhrál Pavel Z., těsně třetí skončil Pavel P., ve štafetách spolu zvítězili v OPEN B. Jura bojoval v H45 a ve štafetách spolu s Dušanem Vystavělem obsadili 5.místo. Z našich slovinských členu nejlépe dopadl Andraž, který ve sprintu obsadil 5. místo a celkově místo 9. Štafeta ve složení Jaka, Jure a Andraž skončila v mužích na 4.místě.
17.05.2007 Víkendové Oblastní mistrovství na klasice nepřekvapilo. I naše výsledky se nesly v podobném duchu - jediné umístění na bedně získal v H10N Jirka, který zvítězil. Vysočina běhala v okolí Roštejna. Šimon v H10N obsadil 2.místo, Olda 4. místo v H55. Mário zavítal do Pražma na závod Moravskoslezské oblasti. Zbývající čast oddílu odjela do Slovinska na M-Slovinska na klasice a ve štafetách. Běželo na JZ okraji Logatecu ve výživném terénu. V sobotu běželo dobře mládí. V H12 vyhrál Pavel Z a Patrik obsadil 3.místo. Pavel P. zvítězil v H14. V nedělních štafetách Pavel předával na prvním úseku v H21 první, Pavlové v H16 obsadili pěkné 5.místo.
10.05.2007 V sobotu proběhlo v Brně-Kohoutovicích Oblastní mistrovství na krátké trati. Radim a spol. uspořádali pohodové závody, které se líbily. V H10N zvítězil Jirka, V H12 je oblastním mistrem Pavel P. V D35 obsadila Iva 4. místo. V hlavní kategorii obsadili Martin a Honza 6. a 7. místo. V odpoledním hodinách v rámci Brněnských běhů s centrem na nám. Svobody proběhl 1/2 maratón. Za příjemného počasí se na členitou trať vydalo přes dvě stě účastníků, mezi nimi i tři naši zástupci : Nikol, Petr a Pavel. Za vítěznými Keňany ( čas 1:05), obsadil výborné 7. místo orienťák Luboš Matějů z Pragy Praha (1:12). Z našich - Nikol v ženách obsadila 21. místo, v mužích Petr 24.místo a Pavel 46.místo.
03.05.2007 O víkendu jsme byli účastni na vícero závodech, které nám nabízel kalendář akcí pro tento "prodloužený víkend". Na sobotním přeboru Valašské oblasti na klasice dopadl nejlépe Honzík, když obsadil v H12 2.místo.
Ostatní, i včetně minivýpravy ze Slovinska (Dany, Jaka a Jure) vyrazili do Jižních Čech, kde se v okolí Kunějovských samot běžely dva závody Žebříčku B-Čechy. Terén byl zajímavý, typicky jihočeský, s množstvým detailů (kameny, kupky, porosty). Pro sobotní klasiku byla použita patnáctka, která místy nebyla příliš čitelná. Výsledkově jsme se mezi cca tisícem závodníků neztratili. 2. místa obsadil v H10C Patrik, v H12C Pavel Z. a v H40B Pavel. Na 4.místě v H21C skončil Jaka. V neděli se ochladilo a i naše účast na stupních byla chudší. V H10C skončil Patrik opět druhý. V H12C Pavel P. obsadil místo 3 a Jaka byl opět bramborový. Organizace závodů klapala, jen to ostatní kolem bylo jaksi takové slabší.
V pondělí večer proběhlo v těsné blízkosti Nové Paky M-ČR a veteraniáda v nočním. Pořadatelé zvolili jednodušší kopcovitý terén, místy trochu zarostlý les, ale s velmi dobrým zazemím, které nabízel zimní stadion. V hlavních kategoriích na "stará kolena" zvítězil Marek Prášil a v ženách Zuzana Stehnová. V H18 obsadil Jure 13.místo. Úspěšní byli naši veteráni. V H35 zvítězil Martin, třetím místem to jistil Honza. Sbírku doplnil 2.místem Pavel v H40.
Cestu zpět si část našich zástupců na nočním proložila účastí na Přeboru Východočeské oblasti na krátké trati a ve sprintu. Od terénu v okolí Kostelecké Lhoty se moc očekávat nedalo, i když sprint lehce překvapil. Pořadatelé z Vamberka se snažili a zajistili výborný servis mezi závody, škoda jen problémů s výpočetní technikou při dopolední krátké. Na krátké v H12C zvítězil Pavel Z a Jaka opět obsadil 4.místo v H21A. V odpoledním sprintu nás výsledky zahřáli trochu více (teplota cca 15 C a pofukoval severáček). V H10C obsadil Patrik 2. místo, V H12C zvítězil Pavel P. a 2. skončil Pavel Z.
Další závod Moravskoslezského žebříčku uspořádal Slezan Opava v Pusté Polomi. Mário v H45 bojoval a pomalu se jeho umístění blíží polovině startovního pole.
30.04.2007 V sobotu změnila Míša své příjmení. Místo příjmení "Ptáčková" bude nadále používat "Hájková", když se v sobotu provdala za dalšího člena našeho oddílu Lukáše.
25.04.2007 Víkendové Mistrovství Moravy a Slezska nepatřilo k tomu nejlepšímu co mohou pořadatelé nabídnout. Zvláště sobotní výběr prostoru nebyl příliš šťastný, i když na druhou stranu se jednalo o výrazně jiný typ lesa, než v čem se běžně běhá. V jednotlivcích jsme příliš vidět nebyli. Na bedně se objevil pouze Pavel v H35B, když obsadil 2.místo. Překvapil Olda 6.místem v H55B, standart předvedl Pavel Z. 7. místem v H12B. Lepší to bylo v neděli v Suchdole při štafetách. V kategorii DH12 naše štafeta ( Pavel P., Honza, Pavel Z. ) zvítězila. V H105 jsme obsadili 2. místo.
16.04.2007 Máme za sebou první letošní mistrovství a veteraniádu a to na dlouhé trati. Běželo se v okolí Jelenců u Příbrami na mapě Kolotoč. Mapaři a ani stavitel se příliš nevyznamenali. Stavba tratí nebyla příliš nápaditá. Dosti se běhalo po polích a loukách a to i u kratších tratí, na nichž se závodníci přitom do části lesa vůbec nepodívali, ale za to měli možnost se učesat v zapráskaných roklích a svazích východní části mapy. V hlavních kategoriích s přehledem zvítězili Zdenča Stará a Michal Smola. V H35 obsadil Honza 7. místo s minimální ztrátou na místo 4. a obrovským náskokem na místo 8., bohužel mu kvůli startu v poledne a běhu v největším horku došly síly a 4. místo ztratil na závěrečných 3 kontrolách. V H40 obsadil Pavel místo 6., když chyboval již na úvodních kontrolách a ztrátu již pak nedokázal smazat. Více najdete zde.
Ostatní se rozjeli po oblastních žebříčcích. Jihomoravská oblast běžela za pořadatelství TBM v Deblíně. Zde si kluci v H12 zopakovali umístění z Pražských velikonoc, Tj. Pavel Z. první Pavel P. druhý. Ostatní bojovali, ale na bednu to nastačilo, stejně jak na víceoblastním závodě v Bartošovicích.
Jura navíc vyjel na druhý závod SOLu do Slovinska, který se běžel u Vaneči a obsadil zde 6. místo.
Kdo toho neměl po sobotě dost, mohl se vyřádit v neděli u Chotěboře na oblastkách Vysočiny v kombinaci dopolední krátká + odpoledne sprint. Šimon v H10N obsadil 2 x druhé místo. Olda po dopoledním druhém místě se odpoledne podělil o stupeň nejvyšší.
Dany bojoval na Přeboru Pražské oblasti na krátké trati. Výsledky by se měly časem objevit zde.
10.04.2007 Po několika letech proběhly Pražské velikonoce v trochu slušném počasí, i když neděle prověřila naše aktuální stavy oděvů. Ještě, že nás mohly alespoň trochu zahřát výsledky našich zástupců. Organizace závodů na celkem slušném standardu, trochu delší vzdálenosti na starty jednotlivých etap, kromě první etapy i méně skal oproti minulým ročníkům, u některých kategorií zbytečně dlouhé přeběhy po cestách. K výsledkům: v H10 skončil druhý Jirka, na 3. místě Patrik, v H12 ještě lepší - zvítězil Pavel Z., druhý skončil Pavel P. V H21A obsadil Honza dobré 6. místo. Další bedny zaznamenali naši veteráni. Martin v H35A se umístil na 3.místě, Pavel v H40A obsadil místo 2., Laďa v H50B zvítězil.
02.04.2007 Sobota na Jižní Moravě nabízela dva závody. Valaši měli ve Chřibech v okolí Kudlovské doliny Oblastní mistrovství na krátké. Jirka v H10 obsadil 2 .místo, Honza s Martinem ve svých kategoriích obsadili shodně 5.místa.
Ostatní chtiví proběhnutí v lese (mimo Jury) se účastnili 1.kola Jihomoravské ligy v Šošůvce na mapě Helišova skála, která až letos díky stavitelům ukázala své Bermudské trojúhelníky. V H12 naše mládež tvořila pětinu účastníků v pořadí Pavel P. 4.místo, Pavel Z. 6. místo, Patrik 10. a Michal 11. Honza v H21L byl 14., Pavel v H21K 3.
Jura se účastnil M-Slovinska na krátké a obsadil v H45 5. místo. V hlavní kategorii zvítězil Andraž, Dany na nepříliš kvalitní mapě obsadil 16. místo.
27.03.2007 Každoroční kolotoč závodů se pomalu rozbíhá. V sobotu pořádal Zlín v rovinách u Vracova další ročník Vracovských dun. Přijeli i Dany s Andrášem, kteří účast na dlouhé spojili následně s krátkým soustředěním. Dobře opět zaběhlo naše mládí. V H10C skončil Patrik 3. V H12 zvítězil Pavel P. a na 3. místě skončil Pavel Z.

Honza dal před orienťákem přednost dlažbě a asfaltu a zúčastnil se letošního ročníku Hervis 1/2maratonu v Praze. V konkurenci 3662 běžců, kteří byli registrováni v cíli, a (podle pořadatelů) přes 5000 startujících, se umístil na 134. místě v čase 1:23:33. Z orienťáků stojí za zmínku 26. místo Luboše Matějů v čase 1:12:21 a 94. místo Zdeňka Mazala v čase 1:20:49.
20.03.2007 Účastí na sobotním 2.závodě BOLV-Cupu 2007 u Pinkafeldu bylo zakončeno letošní soustředění ve Slovinsku. Zde zbylí zdraví dobře reprezentovali. V H12 jsme obsadili celou bednu v pořadí Pavel Z., Pavel P. a Patrik. V H35 zvítězil Pavel.
O vysledcích z Lipice již bylo informováno, pro navození atmosféry je přiložena mapa mužské elity z I.etapy.
Přes týden probíhaly jednotlivé tréninky v náročných a na podložku těžkých prostorech v okolí Sežany - trénink 1, trénink 2, trénink 3. Ve čtvrtek jsme zavítali do Adjovčiny na mapu Hubejl.

V Česku začaly o víkendu závody Jarním pohárem. Z oddílu se zúčastnil Honza v kategorii H21B a na poslední chvíli i Irena v D35, Olda v H55 a Šimon v H10. Nejlíp skončila Irena na 17. místě, Olda byl 19., Šimon běžel mimo soutěž. Honza v H21B neměl štěstí a na trati mu chyběla jedna kontrola, kvůli které nakonec byla tato kategorie zrušena. V neoficiálních výsledcích ji vyhrál Michal Jedlička, Honza by od něj dostal bez započítání mezičasů chybějící kontroly naloženo 15 minut, což na 16,5km není určitě špatný výsledek. Umístěním by to odpovídalo 27. místu z 96 startujících.
12.03.2007 Přípravné období pomalu končí a začíná nám závodní sezona. Část oddílu se proto již přesunula do Slovinska a o víkendu absolvovala závody Lipica Open. V kategorii M10 byl Šimon Peřinka DISK, v kategorii M12 se na 4. a 5. místě seřadili Honzík Kunz a Patrik Ptáček, Pavel Záděra byl DISK. Pavlík Ptáček v M14 skončil 8. V mužské elitě skončil pavel Ptáček 28., Martin Kunz 38. V M45 byl Jura Gawel 16., v M55 Olda Denemarek 28., ve W35 skončila Irena Peřinková 14.
V Česku začínají závody o víkendu Jarním pohárem. Z oddílu se zúčastní pouze Honza v kategorii H21B, což bude pro něj přípravou na veteraniádu ČR na DT.
27.02.2007 Tento víkend nás v sobotu 3.3. čeká již 8. díl Brněnského běžeckého poháru.
A komu by to bylo málo, toho zve Petr Matula na neděli na kros Běh na Nový Hrad.
20.02.2007 V přípravném období někteří stále léčí šrámy a bojují s virózami, ale my ostatní nezahálíme a v sobotu jsme absolvovali další díl Brněnského běžeckého poháru. Na závodě byla i Česká Televize, takže zde je informace o době vysílání reportáže:
Vysílat se bude ve čtvrtek 22.2.2007 na programu ČT4 sport v 16:30 hod. v pořadu Sport v regionech, reprízy na tomtéž programu ve čtvrtek 22.2.2007 ve 22:40 hod. a v pátek 23.2.2007 od 16:30 hod.
Z výsledků lze vyzvednout výkon Honzy, který ve výborném čase 35:48 obsadil 31. místo a nechal o 6 míst a 40s za sebou Petra. Další díl seriálu se koná 3.3. v Modřicích.
07.02.2007 Sobotní Hromniční trápení uspořádané RBK bylo oproti minulým ročníkům bez sněhu a ledu a jen čerstvý severák nám připomínal, že je teprve únor. Závody se nesly v duchu pohody a standardu Zimní ligy. Více informací najdete na stránkách Hromničního trápení. Pro zajímavost mapa s fintou fň.
01.02.2007 I v pokročilé zimě je nouze o termíny, jinak si nedovedu vysvětlit blížící se sobotu. V 11.00 startuje 6.závodem BPP v Kanicích a zároveň je čas 00 Hromničního trápení v sousedních Babicích, vzdálených necelé 3 km. Kdo se rozhodne jet do Babic, připomínám termín přihlášek.
Na stránkách Lipica open se objevily délky tratí a jsou tam i první přihlášení.
22.01.2007 V sobotu jsme v Radosticích spolupořádali Nerezovou Radostickou Desítku - 5.závod BBP 2006/07. Přes bouřlivé počasí, které koncem týdne v Česku panovalo, závody proběhly v pohodě a trati neublížil ani drobný déšť, který zlobil před startem nejmladších. Na tratě v jednotlivých kategoriích vyběhlo 393 účastníků. což je zatím historicky nejvyšší účast. Výsledky najdete zde. Přidávám i pokec (DOC, 45 kB) ředitele seriálu Jardy Dvořáčka. Další informace týkající se dalších závodů BBP se průběžně objevují na stránkách seriálu.
04.01.2007 Silvestr je za námi, takže přeju všem hodně zdraví a sportovních i osobních úspěchů v roce 2007.
První letošní novinkou je, že 20. ledna 2007 pořádáme Nerezovou Radostickou Desítku.
22.12.2006 Co budeme dělat o Vánocích a na Silvestra ? V sobotu 23.12. se běží v Perné Běh Pálavou. Na Štěpána pokračuje v Syrovicích dalším závodem Brněnský běžecký pohár. V sobotu 30.12. se koná Silvestrovský běh Starým Poddvorovem, který je zároveň posledním závodem soutěže Grand Prix 2006 okresů Hodonín a Senica a na Silvestra se můžeme účastnit Silvestrovského běhu v Brně-Novém Lískovci, který je letos poprvé i Memoriálem Richarda Plcha. No a aby toho nebylo málo, na Nový rok si zkusíme půlmaraton v Tuřanech.
21.12.2006 V dohledné době by měly být zprovozněny stránky závodů Českého poháru štafet a závodu ve sprintu, které se uskuteční o posledním květnovém víkendu ve Zbraslavi a Brně-Bystrci. Spolu s ABM budeme pořádat sobotní štafety. Program bude následující:
sobota 26.5.2007 Brno-Bystrc sprint (VBM) start 00 : 11.00 hod
Zbraslav štafety (ABM + BBM) start 00 : 16.00 hod
neděle 27.5.2007 Zbraslav štafety (VBM) start 00 : 9.30 hod
07.11.2006 Poslední kufr byl posledním oficiálním závodem v letošní sezóně. Opravdu ale posledním? V okolních zemích ještě čipy a buzoly na hřebík nevěsí. Co napřílad Boróka Cupa v Maďarsku v termínu 18.-19.11.? Sobotní počasí podzim vůbec nepřipomínalo. Ve Velenově nás přivítala tuhá zima a ze začátkem startu i pravá nefalšovaná chumelenice. Výsledkově nám chlad příliš nesvědčil. Na bedně se umístili pouze kluci v H10, zvítězil Michal a na 3.místě skončil Patrik, 7. Jirka. V H12 skončil na 6.místě Honzík, 8. Pavlík, 10. Pavel Z. V H21 v desítce skončil Pavel, který obsadil místo sedmé. Ve Slovinsku pořádal v sobotu OK Tržin Jesensko O-srečanje 2006. Trať se líbila, doslova - na to co bylo v lese za bordel, to byla krásná trať. Hlavní kategorii vyhrál Andraž, na sedmém místě skončil Dany.

Za čtrnáct dní se také rozbíhají dvě dlouhodobé zimní soutěže - Brněnský Běžecký Pohár a Zimní liga Hanácké oblasti.
03.11.2006 Meterologové avizují prudké ochlazení, takže uplynulý týden byl asi již poslední babí v tomto roce. V Jihomoravské oblasti již sezóna skončila, takže jsme vyrazili do blízkého i vzdálenějšího okolí. Honza na SV do Zubří, kde se běžela Liga Vysočiny. Běželo se v prostoru loňské krátké trati, závod to byl rychlý, u kontrol to však chtělo zpomalit.
Martin skončil v Ludmírově na Posledním kufru na 10.místě.
Nejpočetnější zastoupení jsme měli v jižních oblastech na posledním závodě SOL - JVP u Brežice (sobota) a v neděli u Samoboru v Chorvatsku na mistrovství na krátké. V sobotu se běželo u Kostanjevice na nepříliš dobře revidované mapě Mali Boršt. Tento závod byl zároveň i Mistrovstvím Slovinska na klasické trati. Terén je to vcelku zajímavý, členitý, místy s krasovými prvky ale místy i dost zabušený. V elitě zvítězil s výrazným náskokem Andraž, před Pavlem a Danym. Vítězství jsme zaznamenali v MŽ10 - Patrik a v začátečnících Šimon. Na druhém místě skončil Jura. V celkovém hodnocení SOL jsme v družstvech skončili druzí. V jednotlivcích zvítězili Patrik (MŽ10) a Pavlík (M12). Na 2. místě skončili Pavel (M21E) a Jura (M45). V neděli již nebylo takové krásné počasí jako v sobotu, přišla i dešťová přeháňka. Běželo se na mapě Manja vas z dílny českých mapařů. Mapa byla výrazně lepší, než včerejší, ale terén nebyl již tak zajímavý a i stavba mohla být trochu nápaditější. Zvláště H45 si orientace moc neužili. Výsledkově to bylo trochu horší. Třetí místa obsadili Pavlík v H12 a Olda v H45. V mužské elitě zvítězil Lino před Andražem, 5. skončil Jaka, 7. místo obsadil Pavel a 8. Dany.
24.10.2006 Poslední závod Jihomoravské ligy se uskutečnil v Brně,Soběšicích na střelnici. Poprvé se závodilo i v prostoru střelnice. Zelené peklo se od posledního vydání příliš nezměnilo, snad jen názvem mapy Kobylín 398. Ještě, že alespoň počasí bylo to pravé babí a stavitel se pochlapil. V H10N zvítězil Patrik, na 4.místě skončil Michal, 5. Jirka. V H12 obsadil Pavlík 3.místo, na 6.místě skončil Honzík,7.Pavel Z. V dalších kategoriích se nám již tolik nedařilo, více zde.

U Radima by se měly časem objevit konečné výsledky Jihomoravské ligy 2006. Na vyhlášení výsledků jsme měli své zástupce. V H10N zvítězil Patrik, 2. skončil Michal. V H12 se na3. místě umístil Pavlík a těsně za ním Pavel Z.

Na Vysočině pořádal PZR v Hamrech nad Sázavou další závod Ligy Vysočiny na mapě Babín 3. Na 2. místě se v H10N umístil Šimon.

V neděli pokračoval SOL 6.závodem v Rakousku v okolí Veldenu v rámci závodů 3 Regions Cup. Běželo se na jih od jezera Wörthersee s doběhem u pláže. Les byl nepřehledný, s měkkou podložkou, nevýraznými cestami a nepříliš kvalitní mapou. Chvílemi to chtělo hodně kreativity při porovnávání porostů mezi skutečností a mapou. V H21E zabojoval Pavel 2.místem, Jura v H45 obsadil 10.místo.
16.10.2006 Právě skončený víkend byl posledním "bohatým" na závody, sezóna 2006 pomale končí a za tři týdny se definitivně uzavře. Začalo to v pátek odpoledne Mistrovstvím Brna ve sprintu na Bílé hoře. Zhustovi se ve známém terénu podařilo připravit zajímavý sprintík, kde to bylo i místy na volbu. Vyhrál Zimmermann, od nás v těsném sledu za sebou skončili od 12. místa Andraž, Jaka a Honza. Více informací i o ostatních najdete zde.

V sobotu byla naše účast nejbohatší v Bukovince na další Jihomoravské lize. Běželo se na mapě Rakovecké údolí. Reliéf zde není nejrovnější a skalnaté údolí v severní části mapy dávalo tušit, že to nebude jednoduché podzimní proběhnutí. Stavitel se však vyznamenal a pro hlavní kategorie připravil zajímavé tratě, kde bylo stále co řešit. Celkové výborné hodnocení mu však trochu pokazila stavba tratě pro H55, která mohla být trochu nápaditější. Na bedně skončili na druhých místech v H10N Patrik a v H21 Andraž, třetí se umístil V H12 Pavlík a v H55 Olda. Honza si se závodů odvezl gips na levé ruce po podklouznutí v kamenném svahu.
Valaši běželi v Chřibech v okolí Nové Dědiny. Třetí místo zde svorně obsadili v H10N Jirka a D35 Iva. Výsledky zde.
Účast jsme měli i ve Vřesině u Hlučína, kde Mário statečně bojoval v závodě Moravskoslezského žebříčku.
Závodit se dalo i v neděli, čehož někteří z nás využili. Na Valašsku se běželo severně od Zlína na revidované mapě Chlum. Jirka zvítězil v H10N a Honzík byl druhý v H10C. Výsledky.
Olda, Pavel a slovinští členové našeho oddílu, kteří přijeli na tento víkend, se účastili dalšího kola Ligy Vysočiny u Chotěboře. Při závodě jsme opět po několika letech překonávali chráněné údolí řeky Doubravky po železných schodech. Tratě byly rychlé a postaveny nezáludně i když mapa chvílemi sváděla. Bednu jsme opět zaznamenali pouze v žácích. Třetí místo obsadil Šimon v H10N. V H12 zvítězil Pavlík, Pavel Z. obsadil místo 4. V H21 se nejlépe na 7.místě umístil Andraž.
09.10.2006 Na sobotním závodě v Dambořicích byla z naší strany historicky nejsilnější účast. Běželo se za pěkného podzimního počasí v terénu, který dělal mnohým z nás problémy. Kopcovitý terén s čistým dubovým lesem s minimem záchytných bodů. Bylo to o fyzičce a někdy i o troše štěstí. Pořadatelům toho moc vytknout nelze, snad jen dlouhé čekací doby u vyčítání. Vzhledem k tomu, že nebyla použita celá zmapovaná část lesa, lze očekávat, že i příští rok si v tomto typu terénu opět zaběháme. Přes početnou účast jsme moc medailí neposbírali. V H10N zvítězil Patrik, 2. skončil Michal. V HDR obsadil Vojta 3. místo. V H12 se umístili Pavel Z. na místě 4. a Pavlík na místě 6. Na 5. místě skončil Olda v H55. Výsledky dalších naleznete zde.
V neděli pokračovali Valaši dalším oblastním sprintem ve Vizovicích. I zde jsme měli své zástupce. V H10N zvítězil Jirka, v H10 obsadil Honzík 3.místo.
Výsledky.
08.10.2006 Ve Francii skončilo finále Světového poháru pro rok 2006. Naši se dostali v náročných terénech na velkou bednu - jak Dana Brožková (sprint, middle), tak Michal Smola (klasika) obsadili vždy 6. místo. Celkovými vítězi Světového poháru se stali Thierry Gieorgiou a Simone Niggli, z našich se na výborném 8. místě umístila Dana Brožková a neméně dobrém 9. místě skončil Michal Smola. Zde se můžete podívat, jak běhají mistři (middle - Thierry Gueorgiou). Je to až neskutečné.
03.10.2006 O víkendu proběhly poslední letošní mistrovské soutěže, v sobotu štafety (kde jsme měli zastoupení i my - štafeta mužů ve složení Pavel, Martin a Honza ) a nedělní soutěž družstev a oblastních výběrů žactva (zde běžel Pavlík za oblastní výběr A a podílel se na solidním 7. místě družstva ). Po skoro desíti letech oprášili pořadatelé z OK 99 prostor v okolí Vyhnánova a uspořádali zde solidní závody. Terén zůstal stejný, plný kamení a srázků, čeho však místy ubylo byl les a přibylo pasek a oplocenek. Zvláště v neděli se pořadatelé snažili zatraktivnit družstva diváckými průběhy shromaždištěm, což u kratších tratí bylo spíve na škodu , z druhé strany se díky tomu bylo stále na co dívat. Výsledky najdete zde.
29.09.2006 Ve středu večer bojovali úspěšně naši zástupci na Veteraniádě ČR, která se spolu s M-ČR v nočním uskutečnila za pořadatelství OK Jihlava ve Větrném Jeníkově. Běželo se na noční v dost těžkém terénu s klacky, podrostem a hustníky. Některé tratě se hodily dříve na denní závody, než na noční, zvláště kontroly v hustníku byly dosti na náhodu. V hlavních kategoriích zvítězili Monika Topinková a překvapivě Michal Besta. V H35 obsadil Martin 2.místo a získal tak svou první bednu v tak významné soutěži. V H40 skončil Pavel na místě 3. a v H50 Laďa se umístil na 5.místě.

Ve čtvrtek se ve stejném prostoru uskutečnil 10.závod Ligy Vysočiny. Tratě byly postaveny opět náročné, ale to již vzhledem k denní době tak nevadilo. Získali jsme tři první místa - v H10N Michal, v H12 Pavlík a v H21 Pavel, na 7. místě se umístil v H12 Pavel Z. a 8. skončil v H21 Honza. Více najdete zde.

Veteraniádou v nočním skončil Český pohár veteránů 2006 V mužích skončil opět těsně pod stupni vítězů Pavel, když dosáhl stejného počtu bodů jako třetí v pořadí Strachota. V žanách zvítězila Rosecká, v mužích Přinda.

O víkendu se běží poslední dvě mistrovství - v sobotu štafety a v neděli kluby. Zastoupení budeme mít v mužských štafetách ( Pavel , Martin a Honza) a do oblastního výběru žactva Jihomoravského kraje byl nominován Pavlík. Aktuální informace hledejte na oficiálních stránkách.
25.09.2006 O víkendu se v Česku konaly jediné závody, závody nejprestižnější, Mistrovství ČR a Veteraniáda na klasické trati. Pořadatelé z Nového Boru se svého úkolu zhostili dobře, i když drobné chybky by se našly. Zvláště způsob odmítání dohlášek byl trochu zvláštní. Centrum ve Střezivojicích s avízovaným prostorem Supí hory dávalo tušit, že zde pokvete pšenka jen připraveným. Mapy byly zpracovány na kvalitní úrovni, tratě se většinou stavitelům povedly postavit slušně a provedly nás mnoha zajímavými zákoutími Kokořínska. Škoda jen, že nebylo více času se kochat se jeho krásami. Možná až příští rok při pětidenních, které novoborští pořadatelé plánují v tomto prostoru od 15.-19. srpna 2007. V hlavních kategoriích potvrdili svou suverenitu naši uspěšní reprezentanti Dana Brožková a Michal Smola. Z našich závodníků skončil Pavel v H40 na 3.místě. V dalším A-finále v kategorii H35 obsadil Martin 8.místo. Dalším se v sobotním semifinále nepodařilo postoupit do A-finále a tak v neděli běželi B-finále, kde se umístili následovně: Irena v D40 na 10.místě, Laďa v H50 na 11.místě, Olda v H55 na 22.místě (bojoval nejen s nástrahami terénu, ale i bolestmi zad). Více informací a časem možná i mapy s postupy nejlepších najdete zde.
19.09.2006 O právě proběhlém víkendu jsme se doslova rozjeli po vlastech českých. Honza, Dany a Pavel se účastnili Kalupu Libverdského kohouta (sprint, který byl součástí Hi-TEC cupu) a následně dvou závodů Českého poháru štafet nazvaných Let Novoměstské můry. Sobotní dopolední sprint byl asi z letošních sprintů zařazených do HI-TEC cupu nejpovedenější. Výsledkově nic moc, ale pár bodíků do Ranku jsme získali. V sobotu odpoledne a v neděli se pokračovalo severně od Nového Města pod Smrkem štafetami. Terén byl docela fyzicky náročný - tráva, klacky, melioračky, rýhy, bažinky, mapa průměrná, organizace dobrá, spíkři pohotoví, naše vystoupení průměrné. Výsledky najdete zde. V okolí Brněnské přehrady pokračovala dalším kolem Jihomoravská liga. V H10N zvítězil Patrik. V H12 obsadil Pavel Z. druhé místo a Pavlík 4. místo. V H21 skončil Honza B. na místě 7.
Výsledky. Olda a spol. jeli za lepšími terény na Vysočinu, kde na Zvůli pořádal Jindřichův Hradec. V H10N obsadil Šimon 2.místo, Olda skončil v H55 na místě 7. a Irena obsadila v D35 místo 12. Výsledky ( http://sjh.euweb.cz/9lv_06/index.htm ). Zástupce jsme měli i na závodech Valašské oblasti ve Zlíně-Přílukách. I zde jsme zaznamenali bednu - Honzík skončil na 3. místě v H10C. Jirka v H10N se umístil na místě 7. Více najdete zde.
04.09.2006 Letošní ročník žebříčeku B-Morava byl o víkendu zakončen dvojzávodem ve Valchově u Boskovic (zároveň zde probíhal i Český pohár, žebříček A a Jihomoravská liga). V sobotu se běžela na klasika v klasickém terénu Drahanské vrchoviny, i když trochu kopcovitějším (pořádal Adamov). Ve svazích bylo pár kamenných polí a skalních tvarů. Tratě byly spíše jednodušší, bez velkých voleb na postupech, chtělo to pouze mít trochu štěstí v dohledávkách několika jam. Při vyhlašování jme byli čtyřikrát na bedně, třikrát na druhém místě - Pavlík v H12C, Pavel v H35B a Honza B. v H35C a jednou třetí - Honza v H21B. V desítce se ješte umístili v H12C na 6.místě Pavel Z. a 7. Honzík. Na 8. místě skončil Michal v H10C a Olda v H55B.
Sobotní výsledky zde.
V neděli byla na pořadu krátká (pořádala Konice) v již zajímavějším terénu, kde chtělo chvílemi i přibrzdit, zvláště v závěru, kde jsme se podívali do prostor po bývalé těžbě ledku a železné rudy. Výsledkově to bylo již trochu slabší. Druhé místo ze soboty obhájil Pavel v H35B, na desátem místě se umístili Honza v H21B a Olda v H55B.
Nedělní výsledky zde.
V Moravskoslezkém B-žebříčku 2006, který byl o víkendu uzavřen, zvítězil v H35B Pavel, Olda v H55B obsadil celkové 12.místo. Celkové výsledky najdete zde.
04.09.2006 Poslední prázdninové závody - Pohár Kokořínska uspořádala Kotlářka Praha v prostorech blízkých prostorům letošního M-ČR na klasice. Byla to poslední možnost si trochu potrénovat kopce a skály, které nás budou čekat za tři týdny, avšak moc nás toho nevyužilo. Aktivní účastníci si dali pěkně do těla, neb to bylo postaveno chvílemi dosti brutálně. Po úspěších z minulých týdnů jsme zaznamenali pouze jednu bednu - Laďa v H50B skončil 3. Ostatním se už tolik nedařilo, více najdete zde.
28.08.2006 Při vyhlašování celkových výsledků Ceny východních Čech o nás bylo opět slyšet. Ale popořádku. Závody měly centrum v Janově a byly použity mapy z lońského M-ČR na klasice. Vloni byly vytištěny v patnáctce a letos po velmi hrubé aktualizaci v desítce, což odkrylo řadu nepřesností. Svůj podíl na tom, že jsme se podívali i do částí kde mapa skutečnost příliš nezobrazovala, měli i stavitelé jednotlivých etap. Při I.etapě se krátká trochu protáhla a byla z toho pěkná zkrácená, pro někoho i klasika. Po organizační stránce vše klapalo a i závěrečné vyhlášení začalo včas.
K výsledkům: Pavel vyhrál H35B. Druhé místo obsadil Michal v H10N. Na třetím místě skončili : Honzík v H10C, Pavlík v H12B a Martin v H21B. Navíc bramborové medaile získali : Jirka v H10N, Pavel Z. v H12B a Honza v H21B. Ve veteránských kategoriích překvapili jak Olda, tak Irena umístěním na začátku druhé desítky.
18.08.2006 Další prázdninový víkend za námi a s ním i další vícedenní závody. Na Slovensku jsme prakticky udrželi pozice vydobyté po dvou etapách. Tj. Pavel (M40A) s Pavlíkem (M12B) vyhráli, Patrik (M10N) udržel druhé místo. Martin, i když vybíhal do handicapu na třetí pozici, tuto pozici neudržel a obsadil celkově 4. místo v M35A. Iva v W21C obsadila konečné 6.místo. V pátek Pavel absolvoval vložený sprint v Košicích, kde zvítězil v H35. Běhalo se v terénech Slovenského krasu, které jsou jednodušší než terény ve Slovinsku. I když GPS bylo "pouze" doprovodnou akcí akademického MS, bylo uspořádáno na solidní úrovni. Dojem trochu zkazilo velmi dlouhé čekání na vyhlášení celkových výsledků.
Výsledky zde.
Kdo nejel na východ, mohl se podívat na západ do skal v okolí Branžeže, kde se běžel další ročník Pěkných prázdnin. Opět to byly pohodové závody, naštěstí nepršelo (protože mapy nebyly vodovzdorně upraveny a narozdíl od Doks byly i na ne úplně kvalitním papíře) a tak ani začátek první etapy v bažině s vývraty, ani zbytek závodů ve skalách nebyl zdraví nebezpečný. Ovšem i v suchu byly místy problémy v botech bez hřabů vylézt do kopce nebo alespoň udržet na výšku při traverzu v prudkém svahu. Získali jsme pouze jednu bednu, kterou vybojoval Honza v H21B (2.místo, o vítězství se připravil 500m před cílem poslední etapy dvouminutovou chybou). Laďa s Oldou bojovali ve svých kategoriích místa ve druhé desítce.
Výsledky zde.
18.08.2006 Po dvou etapách na Plešivecké planině máme dobře rozběhnuto Grand Prix Slovakia. Ve vedení jsou Pavlík v M12B a Pavel v M40A. V M10N je Patrik těsně druhý. Martin drží v M35A třetí místo. Druhá etapa byla smolná pro jak Honzíka, který vynechal kontrolu, tak pro Jirku, kterému se v lese zalíbilo až přespříliš. Iva se drží v polovině startovního pole kategorie W21C.
31.07.2006 Velmi úspěšná neděle. Včera skončily pětidenní závody Czech 5 days O s centrem v Doksech. Jednotlivé etapy proběhly v terénech severně od Máchova jezera. První dvě v Hradčanských stěnách na mapách nezvyklého měřítka (1:4 000 a 1:3 000), zbývající blíže Máchovu jezeru, na již standardních měřítcích. K použitým terénům (zvláště třetí etapa) a stavbě tratí toho moc vytknout nejde, po organizační stránce také ne. Škoda jen chyby v popisech nejmenších (špatný kód kontroly) a umístění jedné kontroly při čtvrté etapě. Dalo by se opět říci - výborné závody, ale k úplné spokojenosti tomu chyběla pověstná třešnička na dort. Při účasti čtyř našich borců, byla 100 % účast na bedně. Honza v H21C obsadil 2. místo, když to po prvních dvou etapách vypadalo na jasné vítězství. Ostatní již vítězili. Patrik v H10N, Pavlík v H10 a Pavel v H40B3 (původně běžel H40, po vynechání kontroly v II.etapě a následné diskvalifikaci, přešel do třídenních čtyřicítek).
Výsledky zde.
31.07.2006 V okolí Vamberka proběhl o víkendu Veterán cup 2006. Šlo opět o pohodové letní závody, za které lze pořadatelům poděkovat. I když mapy použité pro první dvě etapy mohly být trochu novějšího data. Zub času se od roku vydání 2001 a 2000 na zobrazené skutečnosti místy výrazně podepsal. Počasí bylo oproti předcházejícím dnům příznivější, závodníci startující ve třetí etapě na konci startovního pole poznali i pravou nefalšovanou průtrž mračen. A výsledky našich borců? V H10 ve strhujícím finiši prohráli naši hoši s domácími a obsadili až 3. místo Šimon a 4. místo Patrik, pro páté místo si doběhl Michal. V H12 skončil Pavlík na místě 2. a Pavel Z. na místě 3. V ženách obsadila Nici 14. místo. V hlavní mužské kategorii skončil Pavel na nepopulárním 4.místě a Honza obsadil místo 8. V H55 vybojoval Olda 8. místo., Irena v D40 se pomalu zlepšuje, bohužel po vynechání kontroly v druhé etapě byla disk.
Výsledky zde.
24.07.2006 Včera skončila Grand prix Silesia 2006 za účasti cca 1.500 závodníků. Organizace, použité terény a mapy byly opět na velmi dobré úrovni. Stavba tratí také ušla i když některé kategorie v jednotlivých etapách mohly být postaveny lépe. A jak jsme dopadli po pětidenních bojích se soupeři, terény a horkem ? Docela dobře. Ve vloženém sprintu, který se uskutečnil ve čtvrtek na mapě v měřítku 1:3000 jsme zaznamenali umístění na bedně. V H10 zvítězil s výrazným náskokem Pavlík, na 3. místě skončil Patrik, na 4.místě skončil Honzík. 3. místo obsadil i Martin v H35. V H21 obsadil 15.místo Pavel a Honza skončil 34. V GP Silesia 2006 skončili v H10 naši borci těsně pod stupni vítězů - Pavlík na místě 4. a Honzík na místě 5. V H10N obsadil Patrik 7. místo a Jirka skončil 14. V H21B jsme zabrali celou bednu, zvítězil Pavel (vyhrál 2.,3. a 4. etapu) před druhým Honzou (který vyhrál 1. a 5. etapu) a třetím Martinem.
Výsledky zde.
19.07.2006 První etapou dnes byl zahájen další ročník GP Silesia. Běželo se v orientačně méně náročném prostoru, teprve další, složitější prostory, nás více prověří. V H10 skončil Pavlík na 3. místě a Honzík byl 6. V H21B jsme dosáhli o chlup lepšího výsledku, Honza vyhrál o 18s před Pavlem, Martin skončil 11.
17.07.2006 O víkendu pořádala slovinská část oddílu za vedení Ivana a spolupořadatelství Jury OO.cup v prostorech Sorišské planiny a na mapě klasiky z mistrovství Evropy dorostu, které proběhlo před prázdninami v okolí Škofja Loky. Byly to pohodové závody v těžkých terénech (zvláště první dvě etapy), škoda jen trochu slabší účasti.
výsledky OO.cup 2006
Už se pomalu můžeme těšit na další ročník s centrem v Nazarje, který se poprvé poběží jako pětidenní. V Česku se uskutečnil již 14.ročník třídenních BOTAS Vysočina cup s centrem v Křižánkách za pořadatelství SK Chrást. Dobrá organizace, náročné terény, slušné mapy a pěkné tratě z dílny Petra Marečka, včetně příjemného počasí nasadily pro ostatnní pořadatele letních závodů laťku hodně vysoko. Bude pro nás závodníky jenom dobře pokud ji další pořadatelé překonají. K výsledkům : v H10N obsadil Šimon 4.místo, v H12 jsme poprvé zaznamenali double - vyhrál Pavel Z. a druhý skončil Pavlík, rozhodovalo se ve finiši. V D21B obsadila Nici 29. místo a Irena v D40 místo 21. Olda v H55 skončil 17. Druhé vítězství jsme zaznamenali díky Pavlovi v H35.
výsledky BOTAS Vysočina cup 2006
Ve středu začíná Silesia 2006 i za naší účasti. V H10N bude bojovat Jirka s Patrikem, v H10 Honzík s Pavlíkem a V H21B Honza , Martin a Pavel. Aktuální informace hledejte zde.
07.07.2006 Dnes bylo finálovými běhy zakončeno WMOC. Velké dusno ztížilo již tak náročné, ale zajímavé tratě. Žádné překvapení v našem podání se bohužel nekonalo. Pavel a Martin běželi v A finále. Martin v H35A obsadil 61. místo, pavel v H40A místo 42. Jura skončil na 66. místě v H45C a Olda v H55D na 52. místě.
Výsledky WMOC 2006
mapa finále M40A
04.07.2006 Na WMOC se dnes běžela první část kvalifikace. Tratě byly postaveny spíše pro atlety. V M35-3 je martin zatím na 19. místě, Pavel v M40-4 na místě 8. V rozběhu M45-5 drží Jura 43. místo a olda v M55-5 je na místě 47. Zítra by dle pokynů měly být tratě náročnější.
03.07.2006 Zítra začíná v rakouském Winer Neustadtu veteránské MS i za naší účasti. V úterý a ve středu se běží kvalifikace, v pátek finále. V jednotlivých kategoriích budou pro čest a slávu bojovat : H35 -Martin, H40 - Pavel, H45 - Jura, H55 - Olda. Více informací najdete na stránkách
WMOC 2006
03.07.2006 Od pátku do neděle proběhly v okolí Hranic na Moravě první prázdninové závody - Cena střední Moravy. Závody se nesly v duchu začínajících prázdnin, prostě pohodové, bez velkých zádrhelů. Tratě postaveny většinou solidně. Co by se dalo pořadatelům vytknout, tak byla absence občerstvovačky při nedělní klasice. Po dlouhé době se nám nepodařilo vybojovat bednu. Nejblíže k ní měli Jirka v RD a Honzík v H10. na 5. místě skončil v H12A Pavlík. Olda obsadil místo 6. v H55. V H21B se Pavel umístil na místě 8. a Honza na místě 10.
výsledky
26.06.2006 V sobotu jsme byli účastni na tří oblastních mistrovstvích na klasice. Valaši měli své mistrovství na Tesáku v kopcích, tratě byly ale postaveny solidně. 3. místo zde obsadil jak Honzík v H10C, tak Martin v H21 (překvapil, ladí na veteránské).Na místě 4. skončil Jirka v H10N.
Mistrovství Valašské oblasti Vysočina bojovala o tituly v rovině u Ždáru nad Sázavou na mapě Babín s pořadovým číslem 3. Na mapu byly ze strany závodníků slyšet stížnosti. Zbytečně dlouho se také čekalo na vyhlášení nejlepších. V H10N zvítězil Šimon, 3. skončil Michal. V H12 obsadil 1. místo Pavlík, na 8. místě skončil Pavel Z. Na bedně skončil i Olda v H55 (3.místo). Dalším se už tak nevedlo.
Mistrovství Vysočiny V Moravskoslezské oblasti bojovali o tituly v okolí Pražma v horském terénu Beskyd. Mário si v H35 užil lesa dostatečně, poprvé se na startu v X10N objevil Honzík a skončil na 6.místě.
Mistrovství MSK V neděli zakončila Jihomoravská liga svou jarní část ve Velké Lhotě u Telče. Běželo se na nové mapě Pivničky ve zvlněném terénu s kamenitou podložkou. V H10N si kluci prohodili pořadí ze soboty, zvítězil Michal a Šimon obsadil 3. místo. V H12 se Pavlík umístil na 3.místě. Na 5.místě skončil Olda v H45. V H21 obsadil Honza F. místo 9. a Honza B. místo 16. (
Jihomoravská liga
19.06.2006 Jarní vrchol sezóny M-ČR a Veteraniáda na KT je za námi. Celkový dojem z celé akce není jednoznačný. Byl vybrán zajímavý terén hodný akce tohoto významu, bohužel místy ne příliš dobře promapován. Stavitelé umístili v sobotu některé kontroly dost necitlivě do míst, kde hlavní roli hrála náhoda. V neděli ne příliš vhodně umístěný mapový start - možnost zkracování, případně protiběh. Trochu podceněný prostor pro oddíové stany stany v centru, ale jinak zázemí na solidní úrovni. Pořadatelé se zaměřili na mistrovské tratě a Veteraniáda trochu zůstala na okraji jejich zájmu. Sobota - kvalifikace:
Větší části tratí byly postaveny v hustnících s kameny a párkrát jsme si léčili revma v bažinách, případně pasekách s kopřivami. V H40 zvítězil Pavel, do A-finále postoupil i v H35 ze 6. místa Martin. Ostatním se příliš nedařilo a na neděli se nominovali pouze do finále B. V T5 se pochlapil 3.místem Honza. V H12 skončil Pavel Z. na místě 7.
Výsledky sobota
Neděle - finále:
B-čková finále se běžela v obdobném lese jako v sobotu, A-čková se podívala do čistčího lesa s pár bukovými hustníky a více bažinami. Některá kreslená rozhraní byla opravdu zvláštní. V B-čkách se ve svých kategoriích umístnili naši zástupci následovně : Irena - 13., Jura - 17., Laďa - 13., Olda - 7. V H12 obsadil Pavlík 3.místo, Pavel Z. 5.a Patrik skončil místě 7. Nejkvalitnějším umístěním se nakonec stalo 7.místo Martina v H35, neboť kategorie H40 byla zrušna pro chybějící dvě kontroly u prvně startujících závodníků.
Výsledky neděle
12.06.2006 O víkendu se v lesním komplexu západně od Deblína za pořadatelství TBM uskutečnil již 6. a 7. závod Moravského žebříčku B. Použitý terén se blížil vysočinskému typu a především jsme si užili hustníků. V našich podmínkách se v čistém lese těžký závod staví těžko a tak stavitelé využívájí hustníky a těch jsme si především v neděli užili dosyta. V hlavní mužké kategorii exceloval Bingo, který v sobotu vyhrál o 7 min a v neděli na krátké o více než 4 min. A jak jsme dopadli my ? Sobota - klasika První místa obsadili v H12C Pavlík a v H35B Pavel. V H12C navíc na 3.místě skončil Honzík. V H10N se kluci seřadili od 4. místa v pořadí Michal, Šimon a Jirka. Místo v desítce obsadil i Honza B., který se umístil na 5. místě v H21C. Honza v H21B bojoval, ale zbytečné chyby ho srazili na 34.místo (stejně se umístil i v neděli).
Výsledky sobota
Neděle - krátká V H12C se bedna v našem podání nezměnila. 1.místo Pavlík na 3. místě Honzík. V H10N došlo ke zlepšení - Šimon skončil 2., Jirka 3. a Michal obsadil 5.místo. V H35B Pavel tentokrát obsadil stupeň stříbrný. Na 9. místo se zlepšil Olda v H55B.
Výsledky neděle
05.06.2006 O víkendu pokračovaly Á-čka v okolí Bedlna u Rakovníka, komu se tak daleko nechtlělo, mohl se v sobotu proběhnout na OblŽ v Bukovince. Do Čech zavítali Olda, Irena a Šimon. Na bedně se v HDR objevil v neděli Šimon, když skončil na místě 3., v sobotu obsadil 4.místo.
Výsledky sobota, výsledky neděle
V Bukovince bylo komornější prostředí a především v lese mokro, i když při závodě už nepršelo. V H21 zvítězil Pavel, 4.místo obsadil Martin a hned za ním se umístil Honza. Jirka v H10N obsadil 3.místo a Honzík v H12 skončil na místě 6.
Výsledky
29.05.2006 Další víkend bohatý na závody za námi. Začalo to v pátek Mistrovstvím Jihomoravského kraje ve štafetách v okolí Březiny na mapě Maličký lesík. Terén pěkný, mapa díky stáří už měla své mouchy. Výsledky oproti loňsku horší. V H14 jsme byli disk. V H21 byla první štafeta na 7.místě (v redukovaném pořadí 5.) a B-čko taktéž disk. Veteráni v H105 obsadili místo 6.
Výsledky (PDF)
V sobotu nás při příjezdu okolí Medlova vítalo deštěm a větrem. Před startem prvních závodníků se počasí umoudřilo a vyhlášení probíhalo již i za nesměle vykukujících slunečních paprsků. Tratě byly postaveny solidně, využily nástrah terénu, který je přímo nabízel. Škoda jen, že v mapě byly dokreslen jen některé nové výrazné změny. V žákovských kategoriích jsme posbírali několik vavřínů. V H10 obsadil Honzík místo 3. V H10N byl první Pavel Z.(měl jít MS) a třetí skončil Michal, Patrik obsadil 5. a Šimon byl disk. Pavlík vyzkoušel kategorii H12 a obsadil místo 2. V dospělých už to tak veselé nebylo, snad jen Olda překvapil 5. místem v H55.
Výsledky.
Honza zavítal na Mistrovství Hanácké oblasti na klasice do Valšova. Ze závodu měl fyzicky dobrý pocit, přestože v mapě ztratil více než 10 minut.
výsledky - zatím nejsou k dispozici
V neděli pokračoval v Murské Sobotě sprintem Slovinský pohár + WRE. Počátek závodu byl situován do neposečených luk a lesa s kopřivami (první závodníci si užili), teprve v závěru jsme se dostali do města a zámeckého parku. Patrik a Pavlík zvítězili ve svých kategoriiích. 7. místo shodně obsadili Jura v H45 a Pavel v H21E.
Výsledky
22.05.2006 Dva závody v sobotu. Dopoledne se běžel závod Českého poháru štafet ve Valšovicích. Použitý prostor byl mapařsky nezáludný a především rychlý (nejlepší chodili své úseky průměrem 5 min/km). My jsme stavěli dvě štafety. V H14 kluci sbírali zkušenosti a H21(Martin, Honza, Pavel), kde jsme zabodovali 32. místem, když nás z Brna porazila pouze jedna štafeta Žabin. Na odpoledne jsme se přesunuli do nedalekých lázní Teplice nad Bečvou, kde se konal 2.závod HI-TEC cup ve sprintu. Běhalo se po lázeňském parku a přilehlých lesících v kopcovitém terénu. Opět se potvrdilo, že stávající úprava ISSOMu je pro naše podmínky nevhodná a je otázkou, zda-li se ho sveřepě držet. Asfaltové chodníčky se mezi vrstevnicemi ztrácely, zobrazení ostatních cest, také nebylo nejlepší. Pavlík s Patrikem obsadili v H12 7. a 8. místo. Pavel v H21C1 místo 17. a Honza v H21C2 místo 31. Výsledky
17.05.2006 O víkendu jsme vyrazili od Brna jak na sever, tak na jih. V okolí rekreačního areálu Dobrá voda v terénech Zlatohorské pahorkatiny proběhl 4. a 5. závod Moravského žebříčku B. Terén byl náročný, kopcovitý s pěknými výhledy na zasněžený vrchol Pradědu. V sobotu jsme se žádného výraznějšího úspěchu nedočkali, v neděli už to bylo lepší - V H10C zvítězil Honzík a Martin v H35B (že by se už podíval do občanky) obsadil 2.místo.
výsledky sobota
výsledky neděle
Méně početná výprava zavítala na závody do Slovinska. V sobotu se v těsné blízkosti Mariboru běžel 4.závod SOLu - krátká trať. V rovinatém, kontinentálním terénu jsme zaznamenali dvě vítězství, Pavlík v H12 a Jura v H45. Paťa v H10 obsadil 3. místo. V H21E se po dlouhé době objevil Juráš a obsadil místo 9., Pavel opět zabodoval 2. místem. výsledky sobota
Na neděli se výprava přesunula na jih do Piranu, kde se uskutečnilo M-Slovinska ve sprintu a WRE. Běželo se v křivolakých a úzkých uličkách starobylého městečka Piran na mapě stejného jména. V H21E vyhrál s přehledem Marco Seppi, na 4. místě se umístil Pavel, když od druhého místa ho dělilo 8 sekund. Mistrem Slovinska se stal Ivan, Juráš obsadil 17. místo a Jura místo 27. Pavlík si vyzkoušel kategorii H16 a obsadil místo 16. výsledky neděle
11.05.2006 O víkendu jsme nejen pořádali Oblastní mistrovství na klasice v Říčkách, ale i běhali. V sobotu se Mário účastnil závodů Moravskoslezské oblasti v Krmelíně a v H35 zaznamenal svůj nejlepší výsledek ve své krátké kariéře orientačího běžce. výsledky
V pondělí se pak Petr účastnil Pardubického vinařského půlmaratónu, kde se v konkurenci více než 380 běžců umístil na 68. místě, když časově zaostal výrazně za svým maximem. výsledky
06.05.2006 Na stránku oblastního mistrovství byly přidány výsledky, protokol o závodě a mezičasy. Děkujeme za účast a těšíme se zase příště.
04.05.2006 Na stránku oblastního mistrovství byly přidány startovky kategorií a oddílů k středeční půlnoci. Pozdější dohlášky již jen na místa vakantů.
03.05.2006 Na stránku oblastního mistrovství byly přidány pokyny, délky tratí a seznam přihlášených závodníků.
02.05.2006 Když se včera rozjížděli poslední závodníci ze Všeminy, přestalo pršet. Voda shora, voda a bláto odspodu, takto lze hodnotit právě skončený prodloužený víkend, který vyplnil Festival orientačního běhu ve Zlínském kraji. S českou špičkou se přijeli poměřit i naši slovinští členové oddílu. V sobotu proběhlo v Luhačovicích na a v okolí lázeňské kolonády M-ČR a Veteraniáda ČR ve sprintu. Použitý terén moc možností nenabízel, takže tratě byly rychlé a většinou ne příliš záludné. Chyby se dělaly především z rychlosti. V hlavní mužské kategorii - H21 se nejlépe umístil Andraž, který skončil na 36.místě. V H10 zvítězil Pavlík, na místě 8. skončil Patrik. V H40 obsadil Pavel 2. místo. V H35 svůj první start ve veteránské kategorii okořenil Martin 9. místem. Ostatním vytrvalý déšť příliš štěstí nepřinesl. Výsledky sobota
V neděli a pondělí pokračoval festival v okolí rekreačního areálu Všemina v členitém, podhorském terénu s erozními rýhami a lesem se spousty klacků. Nedělní krátká trať se asi líbila méně, než pondělní klasika, která ve většině kategorií obsahovala alespoň pár postupů na volbu. Z našich výsledků, lze vyzdvihnout nedělní dobré umístění Jaky v H21E - 26. místo se ztrátou šesti minut na vítěze a 6. místo Pavla v H35B. Z pondělní klasiky 3. místo Pavla v H35B a 11. místo Oldy v H55B.
Výsledky neděle
Výsledky pondělí
24.04.2006 V sobotu jsme bojovali na mnoha frontách v rozličných terénech. Martin s Honzem se účastnili Mistrovství Moravy v Nové Hradečné, kde se jim v kopcovitéma místy kamenitém terénu moc nedařilo. Výsledky
Podobně se dařilo Míše, Nikol a Laďovi v Jehnicích na prvním uskutečněném závodě Jihomoravské ligy. Výsledky
Irena, Olda a Šimon na poslední chvíli změnili názor a rozhodli se účastnit závodu Ligy Vysočiny v Lipnici nad Sázavou. Použitý terén byl rozhodně zajímavý, jen mapa pomale zastarává. Olda letos již poněkolikáté obsadil 3. místo, Irena se Šimonem bojovali dle svých možností. Výsledky
Nejpočetnější účast jsme měli na 3. závodě SOL, který se uskutečnil v SV části Slovinska u obce Mačkovci na stejnojmenné mapě. Terén připomínal pro nás bohužel nepřístupné prostory Litenčické pahorkatiny. Mapa měla své mušky, ale organizační zajištění armádou bylo na dobré úrovni. Své dosavadní postavení v SOLu potvrdili jak Pavlík v H12, tak Patrik v H10, kteří oba vyhráli své kategorie. Pavel v H21E obsadil místo 2., když nestačil pouze na Thomase Krejciho. Trochu horší to bylo u Jury, který rekognoskoval terén mimo optimální postup. Výsledky
19.04.2006 Za skoro jarního počasí (konečně) proběhly v okolí komplexu Selské rokle u Starých Splavů třídenní závody Pražské velikonoce za účasti více než 600 závodníků. Naše početná skupina závodníků se neztratila a při závěrečném vyhlášení bylo o nás slyšet. Vybraný prostor pro závody dával tušit co nás čeká, že to nebude jednoduché ani po stránce mapařské, ani fyzické. Pořadatelé organizací nezklamali, takže šlo o pohodové závody na úvod sezóny. Oldovi, Ireně, Nici, Patrikovi a Šimonovi chvílemi trochu překážel členitý terén. Martin v elitě bojoval především s délkou a převýšením jednotlivých etap. Z vítězství se nakonec mohli radovat v H10 Pavlík a v H50B Laďa. V H40A obsadil Pavel místo 2. Výsledky
11.04.2006 Hanácká oblast měla v Kovalovicích u Kojetína První jarní kufr. Výborným druhým místem se blýskl Honzík v H10. Jirka s Martinem příliš nezabodovali. Výsledky

Na Vysočinu do Brtnice nás zavítalo více. V H10 zvítězil Pavlík, Patrik byl 2. Šimon v H10N obsadil taktéž místo 2. Olda opět zopakoval bednu z minulého týdne a v H55 obsadil 3. místo. U Honzy se očekávalo více, Irena doběhla. Výsledky

V neděli se Mário účastnil závodů Moravskoslezské oblasti v Bartovicích na Ostravsku. Výsledky

Petr s Honzou Baďurou běželi v Moravském Krumlově silniční desítku. Petr ve veteránech obsadil 2. místo.

O víkendu se početná skupina našich závodníků zúčastní Pražských velikonoc s centrem nedaleko Starých Splavů. Více informací hledejte na stránkách závodů.
04.04.2006 Vzhledem ke zrušení (asi předčasnému) 1.závodu Jihomoravské ligy v Žebětíně, jsme si mohli vybrat z nabídky sousedních oblastí. Buď vyrazit na roviny do Vracova, nebo do kopečků v Třebíči. První variantu si vybral Martin a dopadli následovně : Jirka v HDR skončil na místě 5., Honzík v H10 se umístil 7. a Martin obsadil v krátkých chlapech místo 14. výsledky
Početnější účast a i úspěšnější výsledky jsme posbírali na M-Vysočiny na krátké trati (dopoledne) a ve sprintu (odpoledne). Dopolední krátká se uskutečnila na nové mapě Libušino údolí. Sněhu bylo poskrovnu a k vyšší náročnosti chyběl trochu zelenější les, kontroly místy dosti svítily. V H10 obsadil Pavlík místo 2., Patrik 4., Šimon v HDR skončil 9., Olda v H55 na místě 6. a Honza zahájil sezónu 18. místem. Odpoledne museli pořadatelé na poslední chvíli (díky hrozící řece Jihlavě) trochu improvizovat a zkracovat tratě. O to nejzajimavější (historickou zástavbu) jsme však nepřišli. Výsledky byly lepší než dopoledne. V H10 zvítězil Pavlík, Patrik byl 2. Další bednu (3.místo) jsme získali v H55 díky Oldovi. Honza v H21 obsadil místo 14. a Irena v D35 místo 15. výsledky
29.03.2006 Na stránku mistrovství Jihomoravské oblasti na klasické trati byl přidán rozpis závodu.
22.03.2006 V seriálu Brněnského běžeckého poháru máme za sebou již předposlední závod, který se v sobotu uskutečnil v Brně-Kohoutovicích u hotelu Myslivna. Naše účast byla neobvykle vysoká. Kratší - 4,9 km absolvovali : Laďa, Míša a Irena a delší - 9,8 km pak Pavel, Honza, Olda a v dresu konkurence Petr. Výsledky zde.
22.03.2006 O nastávajícím víkendu si v okolí moc nezaběháme. Sníh dělá pořadatelům problémy. Příští víkend by se mělo běžet ve Vracově a dle posledních zpráv i v Třebíči ( zde dokonce dva závody). Nejasný je osud závodů v Žebětíně. Dle současné sněhové situace v okolí Brna je šance na regulérní terén malá. Stejné problémy by byly i se závodem RBK v Senetářově, které se mělz konat 8.4. - dnes proto byl závod zrušen.
14.03.2006 Ve Slovinsku mají za sebou další závody - Lipica open. Letošní účast z Česka byla slabší. Mimo nás, standardních účastníků, se na závodech objevila minivýprava z FS Praha a z Brna pak Mazi a spol. Obě etapy proběhly na nové mapě Veliky Dol z centrem u stejnojmenné vesnice, na české poměry za velmi slušných klimatických podmínek (slunečno, So + 12 C, Ne + 7 C). K výsledkům:
H10 - 1.místo Patrik,
H12 - 1. místo Pavel.
V kategorii H20 skončil na 2. místě Adam Bravený z MZLU. V mužské elitě skončili Pavel s Martinem v polovině startovního pole, Zdenek Liščinský z Tesly obsadil pěkné 14. místo. Jura, Olda a Milan obsadili ve svých kategoriích místa na konci první poloviny startovního pole (Jura), případně na začátku poloviny druhé (Olda, Milan). Vzhledem k počasí, které panuje u nás, nelze v našem mírném klimatickém pásmu očekávat brzké zahájení sezóny, takže kdo se účastnil, neprohloupil.
Mapa Hubejl (OO.Cup - 205 kB).
Mapa Veliki Dol (Lipica OPEN - 230kB).
09.03.2006 V sobotu pokračoval již 8.závodem BBP v Modřicích. Naše účast byla slabá. Zúčastnili se pouze Míša + Laďa (jeho historicky první účast v seriálu). Početnější zastoupení jsme měli na zahájení sezóny ve Slovinsku, kde se uskutečnil II.ročník OO.springu, který pořádala naše slovinská část oddílu za našeho spolupořadatelství (Jura + Pavel byli na startu). Obě etapy proběhli v Adjovčině na mapě Hubejl, která byla oproti loňsku rozšířena o nové zajímavé prostory (mapovali Jan Drbal a Zdenek Sokolář). Počasí nebylo nic moc - teplota po oba dva dny +- 8°C, ale především vytrvale pršelo. Po nedělním vyhlášení se spustila pravá nefalšovaná vánice. A výsledky ? Patrik skončil v M10 na 2.místě, Pavlík vyhrál v H12. V H21E obsadil Pavel 5. a Martin 8.místo - vyhrál Marco Seppi z Itálie. Jura v H45 obsadil celkové 3. místo. Další závody jsou ve Slovinsku na pořadu již tento víkend, kdy se koná LIPICA OPEN. Je přihlášeno přes 700 závodníků. Bude se jednat asi o nejpočetnější závody, které kdy ve Slovinsku zatím byly uspořádány.Více najdete zde.. Prostor závodu je zatím pod slabou nesouvislou vrstvou sněhu, je však předpoklad, že do víkendu roztaje.
07.03.2006 Na stránkách brněnského deníku Rovnost jsem objevil články o LOB:
Nejlepší terény v Česku? Na Vysočině a v Jilemnici.
Lyžaři s mapou lámou i hůlky.
Rygla bavily víc lyže než běhání.
Tak hezké počtení.
20.02.2006 V sobotu proběhl další již 7. závod BBP v Ráječku. Běželo se za příjemného únorového počasí na místy zledovatělé trati. Vedle standardně se zúčastnivších Míši a Nikol se po delší pauze objevil i Olda. Výsledky. V okolí Tří Studní proběhly o víkendu další dva závody v LOB. V sobotu bylo na pořadu M-ČR na KT, v neděli závěrečné kolo českého žebříčku v LOB. Zaznamenali jsme historicky první oddílovou účast v LOBu. V sobotu skončil Pavel v H40 na pěkném 6. místě. V neděli na klasice vyzkoušel kategorii H21B. Výsledky.
14.02.2006 V oddílovém dění vládne tuhá zima. Pomale by však mělo přicházet jarní probuzení. Co tak se sejít při dalším večeru s bowlingem ? Již za necelé tři týdny začíná sezóna ve Slovinsku OO.springem, který pořádá Ivan, o týden později pokračuje slovinská jarní minisérie závody Lipica open. V českých a moravských luzích a hájích zahájíme, po prologu 12.3. okolo hradu Kost, 18. a 19.3. u Hradce Králové na Jarním poháru. Kolik postavíme v neděli štafet ?
24.01.2006 V sekci Pořádáme jsou výsledky závodu v Radosticích.
16.01.2006 Honza B. se účastnil v sobotu 1.závodu série CEWOL v Brodku u Přerova. Neskončil špatně, obsadil 5.místo. ( výsledky).
11.01.2006 Na stránce Hané se objevil aktualizovaný kalendář CEWOLu. Došlo k několika změnám v čase i místu konání. Začíná se již v sobotu v Brodku u Přerova, následují 18.2. Radvanice a seriál bude zakončen o prodlouženém víkendu (23.-25.2.) ve Veszpremu, Budapesti a Bratislavě.